Εργοτέλης – ΟΦΗ 2-2: Από ένα ημίχρονο…

Χωρίς νικητή έληξε το φιλικό παιχνίδι στο Παγκρήτιο στάδιο

Εργοτέλης και ΟΦΗ αναμετρήθηκαν στο Παγκρήτιο στάδιο, με το τελικό 2-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Οι δύο συμπολίτες μοιράστηκαν την υπεροχή ανά ημίχρονο και οι προπονητές είχαν την ευκαιρία για χρήσιμα συμπεράσματα.

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου ήταν καλύτερη στο πρώτο 45λεπτο και ειδικά από το πρώτο τέταρτο και μετά επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό της.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:  Premier League: Δείτε τα γκολ του Σαββάτου (17/8)

Είχε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και συνδυαστικό παιχνίδι κοντά στην αντίπαλη περιοχή, που έφερε τα γκολ των Ναμπί (30’) και Μάνου (45+1’).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ δεν είχε την ίδια εικόνα, ενώ σαφώς βελτιωμένος παρουσιάστηκε ο Εργοτέλης.

Η ομάδα του Νίκκι Παπαβασιλείου ισορρόπησε την κατοχή της μπάλας και δημιούργησε ευκαιρίες, φτάνοντας στην ισοφάριση με τα γκολ των Μανουσάκη (59’) και Ροβίθη (77’ με πέναλτι).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Νίκκι Παπαβασιλείου): Καλογεράκης (60′ Κατσιμήτρος), Προβυδάκης (46′ Κοιλιάρας), Σπίριακ, Μπάτζιος (46′ Πέϊος), Μπότε (82′ Οικονόμου), Μπρους (80′ Κατσούρι), Γροντής (46′ Μπουτσάκης), Μπουρσέλης (46′ Καντίνα), Μπαράτα, Έφορντ (85′ Αζίζι), Μανουσάκης (68′ Ροβίθης).

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (65′ Δερμιτζάκης), Μαρινάκης, Νάστος (65′ Μπράουν), Γιαννούλης, Κοροβέσης (65′ Δεληγιαννίδης), Μεγιάδο, Νέιρα, Ναμπί (46′ Βαζ), Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Μάνος (65′ Φιγκεϊρέντο).

Ζήσε το πιο καυτό καλοκαίρι της ζωής σου. Απόκτησε σήμερα το MINI που πάντα ήθελες με όφελος έως €5.000 και προνομιακό επιτόκιο 2,9%* με το πρόγραμμα ALL IN MINI στη Σπανός ΑΕ. Μην αργείς. Οι MINI HOT DAYS διαρκούν για λίγες ημέρες και ισχύουν για περιορισμένο αριθμό ετοιμοπαράδοτων αυτοκινήτων**. Εσύ θα προλάβεις;

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εργοτέλης – ΟΦΗ 2-2: Από ένα ημίχρονο…», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.