ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Elite Round: Κατέρρευσε η Εθνική Νέων, 2-2 με τη Δανία

Αν και προηγήθηκε 2-0 στην πρεμιέρα της στο Elite Round κόντρα στη Δανία, η Εθνική Νέων αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2

Διπρόσωπη εμφάνιση, ισοπαλία που θα μπορούσε να είναι νίκη στην πρεμιέρα της στο Elite Round. Η Εθνική Νέων έμεινε στο 2-2 με τη Δανία, παρότι στο ημίχρονο βρέθηκε να προηγείται με δύο τέρματα.

Η ομάδα του Γιάννη Γκούμα προηγήθηκε στο 19′, όταν ο Μπότος ανατράπηκε από τον αντίπαλο γκολκίπερ και ο Τσαούσης ανέλαβε την εκτέλεση, κάνοντας το 1-0. Στο 28′ η Δανία είχε δοκάρι με σουτ του Κάαστρουπ, όμως η «γαλανόλευκη» έκανε κόντρα στη ροή του ματς το 2-0! Συγκεκριμένα, στο 37′ ο Τσαούσης σέντραρε και ο Μελιόπουλος με κοντινή προβολή έκανε το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Εθνική Νέων είχε φαινομενικά εύκολο έργο, όμως η πραγματικότητα αποδείχτηκε τελείως διαφορετική.

Στο 60′ ο Κάουφμαν με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νικοπολίδη μειώνοντας σε 2-1, ενώ στο 72′ ο ίδιος ισοφάρισε σε 2-2.

ΕΛΛΑΔΑ: Νικοπολίδης, Λύρατζης, Διαμάντης, Μιχαηλίδης, Τσαούσης (81′ Γαϊτανίδης), Νεοφυτίδης, Μελιόπουλος (60′ Τσιγγάρας), Μπότος, Εμμανουηλίδης, Γκαργκαλατζίδης (71′ Λιάβας), Σέχου.

ΔΑΝΙΑ: Μπερνάτ, Λάρσεν, Κλίτεν Λ., Γκούντμαν, Γένσεν Μ., Κρίστενσεν, Μάντσεν, Κλίτεν Ο., Γένσεν Β. (70′ Μπίντστρουπ), Κάαστρουπ (55′ Νταμσγκάαρντ), Κάουφμαν (75′ Χογκχ).

4. Τσεχία 0

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Elite Round: Κατέρρευσε η Εθνική Νέων, 2-2 με τη Δανία», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.