ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Ελλάδα – Γεωργία: Με σπάνιο αυτογκόλ το 1-0, αλλά άμεση απάντηση (vids)

Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ κόντρα στη Γεωργία με... σπάνιο αυτογκόλ, όμως η απάντηση ήταν άμεση από την πλευρά των φιλοξενούμενων.

Ελλάδα – Γεωργία: Η Ελλάδα άνοιξε το σκορ κόντρα στη Γεωργία με… σπάνιο αυτογκόλ, όμως η απάντηση ήταν άμεση από την πλευρά των φιλοξενούμενων.

Ελλάδα – Γεωργία: Η Εθνική Ελλάδας υποδέχεται τη Γεωργία στο γήπεδο της Τούμπας για τα προκριματικά του Mundial 2022.

Το ματς παρέμενε χωρίς σκορ μέχρι και το 78ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Κακαμπάτζε με περίεργο τρόπο και θυμίζοντας… σέντερ φορ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του μετά από σέντρα του Δημήτρη Λημνιού, βάζοντας έτσι μπροστά στο σκορ τη Γαλανόλευκη.

Ωστόσο, η απάντηση ήταν άμεση και ήρθε από τον Κβαρατσχέλια δύο μόλις λεπτά αργότερα, με τον Γεωργιανό να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ με εκπληκτική ατομική προσπάθεια, διορθώνοντας ουσιαστικά το λάθος του συμπαίκτη του.

Δείτε τα γκολ:

Ελλάδα – Γεωργία: Το πέναλτι που ζητήθηκε για μαρκάρισμα στον Τζόλη (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ελλάδα – Γεωργία: Με σπάνιο αυτογκόλ το 1-0, αλλά άμεση απάντηση (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.