ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Εθνική Ελπίδων: Έφυγε με βαθμό από το Ρέικιαβικ

Με γκολ που σημείωσε ο Φώτης Ιωαννίδης, η Εθνική Ελπίδων έφυγε με βαθμό από την Ισλανδία

Εθνική Ελπίδων: «Ήρθε» ισόπαλη με σκορ 1-1 κόντρα στην Ισλανδία για την 3η αγωνιστική της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα πλησίασε στο γκολ με τον Χριστόπουλο στο 23′, όμως οι γηπεδούχοι έμελλε να σκοράρουν πρώτοι.

Το ρολόι σημάδευε το 37ο λεπτό, όταν ο Θόρντασον παραβίασε την εστία του Τζολάκη.

Η ελληνική απάντηση ήρθε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, καθώς ο Φώτης Ιωαννίδης σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο ματς με την Εθνική Ελπίδων.

Iσλανδία: Ε. Ρ. Όλαφσον, Φρίντρικσον, Ι. Όλαφσον, Χέιμισον, Μπάρκαρσον, Έλερτσον (67΄ Μάγκνουσον), Κ. Θόρνταρσον, Μπιάρκασον, Γκέιρσον (67΄ Α. Χλίνσον), Χάραλντσον (81΄ Ίνγκασον), Κ. Χλίνσον.

Ελλάδα: Τζολάκης, Λυρατζής, Μιχαηλίδης, Χριστόπουλος, Διαμαντής, Κανελλόπουλος (71΄ Κουτσιάς), Σουρλής, Τσιγγάρας (90΄Λιάσος), Ζαγαρίτης, Μπότος, Ιωαννίδης.