ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Εθνική ελπίδων: Φιλική νίκη 3-0 επί της Γεωργίας

Σκόρερ για την ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη οι Βρουσάι, Παυλίδης και Οικονομίδης

Σε φιλικό παιχνίδι με τη Γεωργία, η Εθνική ελπίδων επικράτησε με 3-0 στο γήπεδο της Ριζούπολης, δείχνοντας πως βρίσκεται σε καλό δρόμο τέσσερις μέρες πριν την έναρξη των προκριματικών του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα υποδεχθεί τη Δευτέρα (10/10) το Σαν Μαρίνο στο «Γεώργιος Καμάρας», σε μία αναμέτρηση που θα ξεκινήσει στις 19:00.

Η Εθνική ελπίδων άνοιξε το σκορ στο 29′  με τον Βρουσάι έπειτα από ωραία πάσα του Λημνιού.

Πέντε λεπτά αργότερα, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα κατάφερε να βρει και πάλι δίχτυα και ουσιαστικά να πάρει ισχυρό προβάδισμα για να φτάσει στη νίκη.

Συγκεκριμένα, στο 34′ ο Λημνιός ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι και τον Παυλίδη να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι πολλές αλλαγές των προπονητών έριξαν τον ρυθμό του αγώνα.

Αλλά στο 68′ ο Οικονομίδης εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των Γεωργιανών και με ωραίο γκολ «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη.

Ελλάδα (Αντώνης Νικοπολίδης): Στεριάκης, Ουές, Κατράνης, Νικολάου, Δημητρίου, Μιλόγιεβιτς, Τσιγκάρας, Παυλίδης, Βρουσάι, Καμπετσής, Λημνιός.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Σιαμπάνης, Λύρατζης, Λιάγκας, Λιάβας, Ζωγραφάκης, Γιαννούτσος, Μπαλογιάννης, Μελιόπουλος, Δουβίκας, Οικονομίδης, Βάρκας.

Γεωργία (Giorgi Tsestadze): Γιουγκεσασβίλι, Κομπούρι, Λοχοσβίλι, Πατσάτσια, Νίνουα, Κοχορασβίλι, Λακβεκχελιάνι, Αράμπιτζε, Μάλι, Κοχρέιτζε, Μπούγκριτζε.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι: Νεμπιερίτζε, Σιλαγκάτζε, Σπαντερασβίλι, Κούτσια, Ταβιτασβίλι, Σαμουρκάσοβε, Τζεμπνιαούρι.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εθνική ελπίδων: Φιλική νίκη 3-0 επί της Γεωργίας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.