ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Εθνική Νέων: Δοκιμές από Γκούμα και 2-0 επί της Ρουμανίας

Η Εθνική Νέων νίκησε 2-0 την αντίστοιχη της Ρουμανίας σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στην Καισαριανή

Η Εθνική Νέων επικράτησε 2-0 της Ρουμανίας στο φιλικό που διεξήχθη στην Καισαριανή κι έδωσε μία πρώτης τάξεως ευκαιρία για δοκιμές στον Γιάννη Γκούμα.

Το παιχνίδι έγινε σε ένα κάκιστο γήπεδο, αλλά η Εθνική Νέων νίκησε σχετικά εύκολα, πετυχαίνοντας δύο γκολ, ενώ είχε ευκαιρίες και για ακόμη δύο.

Ο Γιάννης Γκούμας άδραξε τη ευκαιρία κι έκανε αρκετές δοκιμές, παρατάσσοντας ουσιαστικά δύο διαφορετικές ενδεκάδες, διατηρώντας μόνο τον Μανδά, κάτω από τα δοκάρια.

Στο 32’ ο Λώλος άνοιξε το σκορ, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 44’ από τον Μπότο, έπειτα από ωραία σέντρα του Εμμανουηλίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ελλάδα αύξησε την πίεσή της προς την εστία της Ρουμανίας, αλλά το σκορ δεν άλλαξε.

ΕΛΛΑΔΑ (Γιάννης Γκούμας): Μαντάς, Παπαδόπουλος, Εμμανουηλίδης, Μελιόπουλος, Τζήμας, Χριστόπουλος, Κεφαλάς, Μπότος, Λώλος, Σταμούλης, Τσαγκαλίδης.

Επίσης στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Βιταλιώτης, Ζωγραφάκης, Καραγιάννης, Σκεντεράι, Αθανασακόπουλος, Χριστόπουλος, Γλέζος, Σουλεϊμάν, Σέχου, Ντούλος.

Να πούμε ότι την Πέμπτη (14/2) θα γίνει ακόμη ένα φιλικό με τη Ρουμανία, το οποίο θα διεξαχθεί στις 15:00 στην Ελευσίνα.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εθνική Νέων: Δοκιμές από Γκούμα και 2-0 επί της Ρουμανίας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.