ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Ισπανία – Ελλάδα: Ισοφάριση με… πεναλτάρα Μπακασέτα! – Δείτε το 1-1

Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 33ο λεπτό με τον Άλβαρο Μοράτα, αλλά ο Τάσος Μπακασέτας ισοφάρισε με τρομερό πέναλτι στο 57'!

Ισπανία-Ελλάδα: Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 33ο λεπτό με τον Άλβαρο Μοράτα, αλλά ο Τάσος Μπακασέτας ισοφάρισε με τρομερό πέναλτι στο 57′!

Ιδού τα σημαντικότερα που έχουν συμβεί το ματς: Στο 14ο λεπτό του ματς για την προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου, η Ισπανία είχε απειλήσει την Εθνική με τον Κόκε (διπλή ευκαιρία).

Έπειτα, στο 26′, ο Λημνιός έκανε μία αξιόλογη προσπάθεια, η οποία όμως ανακόπηκε από τον Σέρχιο Ράμος.

Τελικά, η Ισπανία βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 33ο λεπτό, αφού πρώτα ο Όλμο σημάδεψε δοκάρι.

Ο Κόκε έκανε μια σπουδαία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ανάμεσα σε Παπαδόπουλο και Μπακάκη.

Ο Μοράτα κοντρόλαρε ιδανικά, πλάσαρε ψύχραιμα και άνοιξε το σκορ.

Ισπανία-Ελλάδα 1-0: Δείτε το γκολ

Εντούτοις, στο 55ο λεπτό η Εθνική κέρδισε πέναλτι, όταν ο Ινίγο χτύπησε στο γόνατο τον Μασούρα και στο 57′ ο Μπακασέτας ισοφάρισε!

Ισπανία-Ελλάδα 1-1: Δείτε το γκολ

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ισπανία – Ελλάδα: Ισοφάριση με… πεναλτάρα Μπακασέτα! – Δείτε το 1-1», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.