ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Κροατία U21 – Ελλάδα U21 5-0: Συντριβή και απογοήτευση για τις Ελπίδες (vids)

Τη συντριβή από την U21 της Κροατίας γνώρισε η αντίστοιχη της Ελλάδας, χάνοντας με 5-0 στο πλαίσιο των προκριματικών του ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2021. H γαλανόλευκη δεν τα κατάφερε στον 5ο της αγώνα για τα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2021, αφού γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 από την U21 της Κροατίας εκτός έδρας. Γκολ από τα...

Τη συντριβή από την U21 της Κροατίας γνώρισε η αντίστοιχη της Ελλάδας, χάνοντας με 5-0 στο πλαίσιο των προκριματικών του ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2021.

H γαλανόλευκη δεν τα κατάφερε στον 5ο της αγώνα για τα προκριματικά του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος 2021, αφού γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 από την U21 της Κροατίας εκτός έδρας.

Γκολ από τα αποδυτήρια πέτυχαν οι γηπεδούχοι, αφού μόλις 45 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα, ο Μόρο με σουτ στην κίνηση άνοιξε το σκορ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Σόσα βγαίνει από αριστερά, έδωσε στον Μόρο με τον σκόρερ του πρώτου γκολ να κάνει από αριστερά τη σέντρα, ο Μάγιερ με κεφαλιά στο κέντρο της (απούσας) ελληνικής άμυνας διεύρυνε το προβάδισμα των γηπεδούχων.

Κάπου εκεί το ηθικό έπεσε, αφού οι παίκτες της Ελλάδας δεν περίμεναν αυτή την εξέλιξη και στο 15ο λεπτό, ήρθε το γκολ του Μούσα κάνοντας το 3-0 και «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Ωστόσο, δεν σταμάτησαν εκεί και στο 24ο ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος βρήκε ξανά δίχτυα, γράφοντας το 4-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Ο Μούσα ήταν αυτός που έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα», βγαίνοντας γρήγορα στην αντεπίθεση και κάνοντας το 5-0.

Κροατία: Σέμπερ, Σβέρκο, Σόσα, Σούταλο, Έρλιτς, Νέγιασμιτς, Ιβανούσετς, Μόρο, Μάγερ, Μούσα, Σπίλκιτς.

Ελλάδα: Στεργιάκης, Νάτσος, Κατράνης, Νικολάου, Διαμάντης, Αλεξανδρόπουλος,Λιάβας, Μπαλογιάννης, Βρουσάι, Νταβιώτης, Εμμανουηλιδης