ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Μετά το δοκάρι κατέρρευσαν οι Νέοι

Η Εθνική ηττήθηκε στην Πάτρα με 3-0 από την Γερμανία αν και είχε αρκετές ευκαιρίες

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η Εθνική Παίδων από την αντίστοιχη της Γερμανίας στην Πάτρα για την 2η αγωνιστική της 8ου ομίλου της  Elite Round.

Η εθνική η οποία στο πρώτο ματς νίκησε την Σκωτία με 1-0, διατηρεί τις ελπίδες πρόκρισης της αρκεί την τελευταία αγωνιστική να νικήσει τη Νορβηγία και παράλληλα η Γερμανία να μη νικήσει την Σκωτία.

Το σκορ είναι πλασματικό αφού η απόδοση των διεθνών του Βασίλη Γεωργόπουλου ήταν αρκετά καλή. Μετά το πρώτο γκολ των Γερμανών (24΄ πεν. Μέιερ) η Εθνική είχε πολλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με κυριότερη το δοκάρι στο 66′ με τον Σερπέζη. Από κει και πέρα όμως κατέρρευσε.  Στο 76΄ο Πόλμαν  έκανε το 2-0 ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κάτερμπαχ.

ΕΛΛΑΔΑ: Μανδάς, Μαρτίνης, Καραγιάννης, Γκοτζαμανίδης, Βουτσάς (41′ Βρακάς), Αλεξανδρόπουλος, Μαυρουδης, Παυλίδης (41′ Αθανασακόπουλος), Μασούρας, Φάκης (60′ Σερπέζης), Κωνσταντινίδης
ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Ουνμπεχάουν, Κάτερμπαχ, Μπουκούσου, Παπέλα (58′ Μπραντ), Κράους, Νταγιάκου (72′ Εγιμπίλ), Μπατίστα Μάιερ, Αϊδόνις, Λοκλ, Χάρτμαν (47′ Πόλμαν), Μπόργκες
*Στο άλλο ματς του ομίλου, Σκωτία-Νορβηγία 1-2