ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Μολδαβία – Ελλάδα: Φορτούνης – Μπακασέτας και 0-2 μέσα σε εννέα λεπτά! (vid)

Μολδαβία - Ελλάδα: Με 2-0 προηγήθηκε η Εθνική μας ομάδα στο ημίχρονο, χάρη στα γκολ που πέτυχαν Φορτούνης (32') και Μπακασέτας (41'). Δείτε βίντεο με τα τέρματα που σημείωσαν.

Μολδαβία – Ελλάδα: Με το υπέρ της 2-0 στο σκορ πήγε η Εθνική μας ομάδα στα αποδυτήρια του αγώνα στο «Stadionul Zimbru» του Κισινάου για την 5η αγωνιστική του UEFA Nations League.

Το 1-0 άνοιξε στο 32ο λεπτό ο Κώστας Φορτούνης με ένα σουτ-κεραυνό που κατέληξε στο απέναντι «παραθυράκι» της εστίας των Μολδαβών.

Προτού καλά καλά συνέλθουν οι γηπεδούχοι ήρθα και το 2-0 για την γαλανόλευκη.

Εννέα λεπτά αργότερα, στο 41′ ο Φορτούνης, σε ρόλο δημιουργού αυτή τη φορά, έβγαλε ωραία ασίστ στον Τάσο Μπακασέτα και εκείνος με πλασέ μέσα από την περιοχή βρήκε δίχτυα.

Να σημειώσουμε οτι πριν το 1-0 ο μέσος του Ολυμπιακού είχε χάσει με μια μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ (στο 11′).

Μολδαβία – Ελλάδα: Δείτε τα γκολ που σημείωσαν Φορτούνης και Μπακασέτας και τη χαμένη ευκαιρία του πρώτου

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Μολδαβία – Ελλάδα: Φορτούνης – Μπακασέτας και 0-2 μέσα σε εννέα λεπτά! (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.