EURO 2020

Euro 2020 Αυστρία – Β. Μακεδονία: Σκόραρε ο γερόλυκος Πάντεφ – Τα γκολ του α’ ημιχρόνου

Euro 2020 Αυστρία – Β. Μακεδονία: Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης που διεξάγεται στο Βουκουρέστι.

Αυστρία – Βόρεια Μακεδονία: Από ένα γκολ σημείωσαν οι δύο ομάδες στο πρώτο μέρος.

Στο 18ο λεπτό, από γέμισμα του Ζάμπιτσερ, ο Λάινερ άνοιξε το σκορ.

Δέκα λεπτά αργότερα, τα πολλά λάθη των Αυστριακών έδωσαν την ευκαιρία στον Πάντεφ να ισοφαρίσει σε κενή εστία.

Μάλιστα, ο Πάντεφ, σε ηλικία 37 ετών και 321 ημερών, έγινε ο 2ος γηραιότερος σκόρερ στη διοργάνωση, πίσω μόνο απ’ τον Ίβιτσα Βάστιτς που σκόραρε το 2008 κόντρα στην Πολωνία σε ηλικία 38 ετών και 257 ημερών.

Δείτε τα γκολ:

Αγοράστε το Sportimekids και τον Super οδηγό για το Euro 2020 online Με την αγορά 3 προϊόντων και πάνω – δωρεάν έξοδα αποστολής.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Αυστρία – Β. Μακεδονία LIVE

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020 Αυστρία – Β. Μακεδονία: Σκόραρε ο γερόλυκος Πάντεφ – Τα γκολ του α’ ημιχρόνου», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.