EURO 2020

Euro 2020 Αγγλία – Κροατία: Το δοκάρι του Φόντεν και οι φάσεις του α’ μέρους

Αγγλία - Κροατία: Δείτε τις σημαντικότερες φάσεις του α' ημιχρόνου της αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική του Δ' Ομίλου.

Euro 2020 Αγγλία – Κροατία: Δείτε τις σημαντικότερες φάσεις του α’ ημιχρόνου της αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική του Δ’ Ομίλου.

Euro 2020 ΑγγλίαΚροατία: Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο 20λεπτο, όμως το 0-0 παρέμεινε.

Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Φιλ Φόντεν σημάδεψε το δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Στο 9′ ήταν η σειρά του Φίλιπς για να απειλήσει, σε ένα εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο για την Αγγλία.

Σταδιακά, πάντως, ειδικά μετά το 20′ η Κροατία ισορρόπησε την κατάσταση.

Ένα αρχοντικό κοντρόλ του Φόντεν στο 34ο λεπτό αξίζει αναφοράς, όμως έκτοτε κλασική φάση για γκολ δεν καταγράφηκε.

Αγοράστε το Sportimekids και τον Super οδηγό για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα online. Με την αγορά 3 προϊόντων και πάνω – δωρεάν έξοδα αποστολής.