EURO 2020

Euro 2020 Γαλλία – Γερμανία 1-0: Τους χώρισε ένα αυτογκόλ

Euro 2020 Γαλλία – Γερμανία: Το αυτογκόλ του Ματς Χούμελς στο 20ό λεπτό χάρισε στους παγκόσμιους πρωταθλητές τη νίκη με 1-0.

Γαλλία – Γερμανία: Νικηφόρο το ξεκίνημα της ομάδας του Ντιντιέ Ντεσάν και, μάλιστα, στην «Allianz Arena».

Από χαμηλή μπαλιά του Ερναντέζ στο 20′ ο Χούμελς έβαλε το αυτογκόλ που χώρισε τις δύο ομάδες.

Ο Μίλερ απείλησε με άμεση απάντηση μόλις 3 λεπτά αργότερα, όμως η κεφαλιά του πέρασε άουτ.

Το α’ ημίχρονο δεν είχε άλλες συγκινήσεις, εν αντιθέσει με το β’ που άρχισε με το δοκάρι του Ραμπιό στο 52′.

Δύο λεπτά αργότερα ο Γκνάμπρι κατέγραψε τη σημαντικότερη γερμανική φάση, όταν το σουτ του πέρασε άουτ.

Εμπαπέ και Μπενζεμά βρήκαν δίχτυα στα τελευταία λεπτά, όμως το VAR είπε οφσάιντ.

Η Γαλλία, πάντως, κράτησε το 1-0 και παρέμεινε αήττητη στα τελευταία παιχνίδια της κόντρα στα «πάντσερ» σε γερμανικό έδαφος (4 νίκες και 2 ισοπαλίες).

Οι παίκτες του Ντεσάν αντιμετωπίζουν την Ουγγαρία το Σάββατο και με νίκη κλειδώνουν την πρόκριση.

Οι Γερμανοί, από την πλευρά τους, παίζουν με την Πορτογαλία σε ένα παιχνίδι που δεν υπάρχουν περιθώρια νέας αποτυχίας.

Αγοράστε το Sportimekids και τον Super οδηγό για το Euro 2020 online. Με την αγορά 3 προϊόντων και πάνω – δωρεάν έξοδα αποστολής.