EURO 2020

Euro 2020 Γαλλία – Γερμανία: Κακή αντίδραση και αυτογκόλ ο Χούμελς για το 1-0 (vid)

Euro 2020: Με την σπουδαία αναμέτρηση μεταξύ Γαλλίας και Γερμανίας κλείνει η αποψινή βραδιά. Ο Χούμελς σημείωσε αυγογκόλ, στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα.

Euro 2020: Με την σπουδαία αναμέτρηση μεταξύ Γαλλίας και Γερμανίας κλείνει η αποψινή βραδιά. Ο Χούμελς σημείωσε αυτογκόλ, στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα.

Euro 2020: Η Γαλλία πήρε το προβάδισμα στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στη Γερμανία. Ο Χούμελς σε προσπάθειά του να διώξει την μπάλα «εκτέλεσε» τον Νόιερ.

Η Γερμανία είχε την πρώτη τελική στο παιχνίδι, από στατική φάση. Ο Χούμελς πήρε τη κεφαλιά στο τέταρτο λεπτό, αλλά ο Γιορίς δεν ανησύχησε.

Στη συνέχεια η Γαλλία ανέβασε ρυθμούς, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Νόιερ. Ο Πογκμπά «απάντησε» στο 16ο λεπτό, στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Η πρώτη σημαντική ευκαιρία για γκολ καταγράφτηκε στο 17ο λεπτό. Ο Κιλιάν Εμπαπέ δοκίμασε το δυνατό σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας της Μπάγερν Μονάχου έδιωξε σε κόρνερ.

Έπειτα, ήρθε το αυτογκόλ, για να ανοίξει με αυτόν τον τρόπο το σκορ της αναμέτρησης. Ο Ποκγμπά μοίρασε υπέροχα την μπάλα στον Ερναντέζ. Ο τελευταίος πήγε να δώσε γκολ «πάρε βάλε» στον Εμπαπέ, αλλά τον…πρόλαβε ο Χούμελς!

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη UEFA EURO 2020 (@euro2020)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ:

Euro 2020 Κριστιάνο Ρονάλντο: Θρύλος! Πρώτος σκόρερ όλων των εποχών – Πέρασε τον Μισέλ Πλατινί

Λουτσέσκου: «Να κερδίσω και άλλους τίτλους με τον ΠΑΟΚ, συναισθηματική η επιστροφή μου»

Euro 2020 Ουγγαρία – Πορτογαλία: Το κατάμεστο γήπεδο και η απίστευτη ευκαιρία του Ρονάλντο (vids)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020 Γαλλία – Γερμανία: Κακή αντίδραση και αυτογκόλ ο Χούμελς για το 1-0 (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.