EURO 2020

Euro 2020: Ο Ανρί «γράπωσε» τον Λουκάκου και του έκανε…ιδιαίτερα!

Euro 2020: Ένα μοναδικό πλάνο μας χάρισε ο Ανρί, στην αναμέτρηση του Βελγίου με τη Ρωσία. Ο Γάλλος έκανε...ιδιαίτερα στον Λουκάκου, μόλις σημείωσε το 1-0!

Euro 2020: Ένα μοναδικό πλάνο μας χάρισε ο Ανρί, στην αναμέτρηση του Βελγίου με τη Ρωσία. Ο Γάλλος έκανε…ιδιαίτερα στον Λουκάκου, μόλις σημείωσε το 1-0!

Euro 2020: Ο Τιερί Ανρί επέστρεψε στο τεχνικό επιτελείο της Εθνικής Βελγίου και έπιασε…δουλειά! Τα ιδιαιτέρα στον Λουκάκου την ώρα του αγώνα.

Αμέσως μετά το γκολ του Λουκάκου, ένας άλλος -πάλαι ποτέ- μεγάλος σκόρερ των γηπέδων και νυν βοηθός του Μαρτίνεθ, ο Τιερί Ανρί έδωσε συμβουλές στον επιθετικό της Ίντερ. Ο Βέλγος σταρ αφιέρωσε το τέρμα του στον Έρικσεν.

Συγκεκριμένα, στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης, στην πρώτη φάση του αγώνα, ο Λουκάκου έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά από σέντρα του Μέρτενς. Με γυριστό, δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Κατευθείαν έτρεξε προς την κάμερα, αφιερώνοντας το γκολ στον συμπαίκτη του στην ΙντερΚρίστιαν Έρικσεν που συγκλόνισε λίγη ώρα νωρίτερα ολόκληρο τον ποδοσφαιρικό πλανήτη.

Τη στιγμή που ο πάγκος και οι συμπαίκτες του πανηγύριζαν το γκολ ο Ανρί «τσάκωσε» τον Λουκάκου και του έδωσε συγκεκριμένες οδηγίες. Το πλάνο είναι μοναδικό. Άλλωστε, αποκτά άλλη «βαρύτητα» όταν ένας «μπόμπερ» των γηπέδων όπως ο Γάλλος σου δίνει οδηγίες.

Το Βέλγιο κατάφερε να σημειώσει και δεύτερο τέρμα στο πρώτο μέρος. Στο 34ο λεπτό, ο Τομά Μενιέ που πέρασε επτά λεπτά πριν στον αγωνιστικό χώρο, έστειλε τη μπάλα σαν σε προπόνηση στα δίχτυα.