EURO 2020

Euro 2020 Ουκρανία – Αγγλία: Πάρτι και 0-4 με Χέντερσον!

Η Αγγλία δείχνει ασταμάτητη στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Ουκρανία, πτυχώνοντας και τέταρτο τέρμα και πάλι με κεφαλιά! «Σκόρπισε» η Ουκρανία...

Euro 2020: Η Αγγλία δείχνει ασταμάτητη στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Ουκρανία, πτυχώνοντας και τέταρτο τέρμα και πάλι με κεφαλιά! «Σκόρπισε» η Ουκρανία…

Euro 2020: Σε μονόλογο έχει εξελιχθεί το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης της Ουκρανίας με την Αγγλία. Τα «τρία λιοντάρια» σημείωσαν τρία τέρματα σε διάστημα 15 λεπτών.

Σκορπισμένη δείχνει η Ουκρανία, με την Αγγλία να το εκμεταλλεύεται. Η ομάδα του Σάουθγκεϊτ πέτυχε και τέταρτο γκολ στην αναμέτρηση. Νέο γκολ, ξανά με κεφαλιά, με την Ουκρανία να μοιάζει αβοήθητη στο ψηλό παιχνίδι.

«Τυφώνας» Μαγκουάιρ και Κέιν. Στο 47ο λεπτό ο Χάρι Μαγκουάιρ «πάγωσε» τους Ουκρανούς. Με ένα γρήγορο τέρμα με κεφαλιά στο δεύτερο μέρος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Η Αγγλία λίγα λεπτά αργότερα ευτύχησε να κάνει και το 0-3, με τον Χάρι Κέιν να σκοράρει το τρίτο του γκολ στη διοργάνωση και δεύτερο στη βραδιά, με κεφαλιά.

Ο Χέντερσον ήταν ο παίκτης που διαμόρφωσε το 0-4 στην αναμέτρηση. Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μάουντ, ο Χέντερσον πήρε την κεφαλιά σχεδόν ανενόχλητος και έδωσε διαστάσεις θριάμβου. Μάλιστα, αυτό ήταν και το παρθενικό του γκολ με την εθνική του ομάδα.

Θυμίζουμε ότι τα «τρία λιοντάρια» πήραν το προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό, με όμορφο «τσίμπημα» της μπάλας από τον επιθετικό της Τότεναμ.

Δείτε το τέταρτο γκολ της αναμέτρησης:

Survivor: Η Ελένη Xαμπέρη «έκαψε» τον Τριαντάφυλλο! (vid)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020 Ουκρανία – Αγγλία: Πάρτι και 0-4 με Χέντερσον!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.