EURO 2020

Euro 2020 – Πορτογαλία – Ισραήλ 4-0: Πανέτοιμη με ξέσπασμα!

Μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο μέρος, η Πορτογαλία «καθάρισε» το Ισραήλ (4-0) κι έδειξε πως είναι πανέτοιμη για την πρεμιέρα της στο Euro 2020.

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να φτάνει τα 104 γκολ με το εθνόσημο, η Πορτογαλία επικράτησε 2-0 του Ισραήλ σε φιλικό προετοιμασίας ενόψει του Euro 2020.

Μέσα σε τρία λεπτά στο φινάλε του πρώτου μέρους, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος «καθάρισε» το παιχνίδι.

Ο Φερνάντες στο 42′ από ασίστ του Κανσέλο άνοιξε το σκορ και στο 44′ ο Ρονάλντο από πάσα του Φερνάντες διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο 88′ ο Κανσέλο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 για να «σφραγίσει» την σπουδαία εμφάνιση που έκανε με δεύτερο προσωπικό γκολ ο Μπρούνο Φερνάντες στις καθυστερήσεις του ματς, στο τελευταίο τεστ των Ιβήρων πριν την έναρξη του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Οι Ίβηρες μετά το 0-0 με την Ισπανία κατάφεραν να επεκτείνουν το αήττητο που έχουν σε φιλικές αναμετρήσεις από τον Μάρτιο του 2018 (4-5-0), ενώ διατήρησαν ανέπαφη την εστία τους για 6ο σερί εντός έδρας ματς!

Η σύνθεση της Πορτογαλίας: Ρουί Σίλβα, Κανσέλο, Πέπε, Ντίας (62′ Ντανίλο), Μέντες, Νέβες (62′ Μουτίνιο), Καρβάλιο (71′ Σάντσες), Μπ. Σίλβα (72′ Γκονσάλβες), Φερνάντες, Ζότα (46′ Α. Σίλβα), Ρονάλντο (72′ Γκέντες).

Μη χάσετε τον απόλυτο οδηγό για το Euro 2020 – Αγοράστε το περιοδικό online από το Magbox.gr. Με τέσσερα περιοδικά έχετε 20% έκπτωση και δωρεάν έξοδα αποστολής!