EURO 2020

Euro 2020: Σαρωτική η Γερμανία – Έβαλε επτά!

Euro 2020: Ούτε ένα ούτε δύο, αλλά επτά γκολ έβαλε η εθνική Γερμανίας στην εθνική Λετονίας το βράδυ της Δευτέρας (7/6).

Η εθνική Γερμανίας ήταν σαρωτική και επιβλήθηκε 7-1 στο τελευταίο φιλικό πριν από το Euro 2020.

Το σκορ άνοιξε στο 19ο λεπτό ο Γκόζενς, ενώ στο 21′ ο Ιλκάι Γκιουντογκάν και στο 27′ ο Τόμας Μίλερ έριξαν νωρίς-νωρίς τίτλους τέλους.

Με αυτογκόλ του Όζολς στο 39′ και γκολ του Γκνάμπρι στο 45+1′, η Γερμανία έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη πριν από τη λήξη του α’ μέρους.

Οι Βέρνερ και Σανέ σκόραραν στο β’ ημίχρονο, ενώ ο Σαβαλίεβς έβαλε το γκολ της τιμής για την εθνική Λετονίας στο 75′.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Νόιερ, Ρούντιγκερ, Χούμελς, Γκίντερ, Γκοζένς (61′ Κ. Γκίντερ), Γκιουντογκάν (61′ Τζαν), Κρόος, Κίμιχ, Γκνάμπρι (46′ Σανέ), Μίλερ, Χάβερτς (46′ Βέρνερ)

ΛΕΤΟΝΙΑ: Όζολς, Φιόντορφς, Τσερνομόρντις, Ος (46′ Τάρασοβς), Γιουρκόβσκις, Κάρκλινς, Έρνσις, Ικάουνιεκς (46′ Μαξιμένκο), Ζιούζινς, Σιγκάνικς, Ουλντρίκις