EURO 2020

Euro 2020: Σεφέροβιτς και Σακίρι με απίθανες γκολάρες οδηγούν την Ελβετία στους «16»

Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Ελβετία και την Τουρκία, με τους Ελβετούς να προηγούνται με 2-0.

Euro 2020: Εντυπωσιακό ήταν το ξεκίνημα στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Ελβετία και την Τουρκία, με τους Ελβετούς να προηγούνται με 2-0

Euro 2020: Τρομερή η Ελβετία στο πρώτο μέρος απέναντι στην Τουρκία, με απίθανες γκολάρες του Σεφέροβιτς και του Σακίρι οδηγούν την ομάδα τους στους «16» του θεσμού.

Συγκεκριμένα, μόλις στο 4ο λεπτό η Τουρκία έκανε την πρώτη της επίσκεψη στα καρέ της Ελβετίας, όμως ο Σόμερ απέκρουσε με εντυπωσιακό τρόπο το δυνατό σουτ του Αϊχάν.

Δύο λεπτά αργότερα οι Ελβετοί βγήκαν στην επίθεση και ο Σεφέροβιτς με εκπληκτικό σουτ έστειλε την μπάλα στο πλαϊνό διχτάκι της εστίας του Τσακίρ ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

Ο Σερντάν Σακίρι κρατούσε το καλύτερο για την 3η αγωνιστική, αφού με αδιανόητη γκολάρα έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Ελβετία απέναντι στην Τουρκία.

Ο άσος της Ελβετίας λίγα λεπτά αργότερα είχε την ευκαιρία να σημειώσει και δεύτερο γκολ όταν έγινε αποδέκτης της τρομερής κάθετης του Σεφέροβιτς, βγαίνοντας στην πλάτη της άμυνας των Τούρκων, όμως το πλασέ του αποκρούστηκε από τον Τσακίρ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Στο «μικροσκόπιο» της UEFA η Ουγγαρία για ρατσιστικό και ομοφοβικό επεισόδιο

Φουλ επίθεση στο Μπακού

Euro: Οι καλύτερες στιγμές στην ιστορία!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020: Σεφέροβιτς και Σακίρι με απίθανες γκολάρες οδηγούν την Ελβετία στους «16»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.