EURO 2020

Euro 2020 – Τσεχία – Δανία 0-2: «Χτύπημα» στην αρχή και το τέλος του ημιχρόνου (vid)

Με το υπέρ της 2-0 πήγε η Δανία στα αποδυτήρια στον τρίτο χρονικά προημιτελικά κόντρα στους Τσέχους.

Με ένα σημαντικό πλεονέκτημα πάει στο ημίχρονο το τρίτου προημιτελικού η Δανία απέναντι στην Τσεχία.

Οι Σκανδιναβοί προηγούνται με 2-0 με τον Ντιλέινι να ανοίγει το σκορ  μόλις στο 5′ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ενώ το δεύτερο γκολ ήρθε στο 42′ όταν μετά από φοβερή σέντρα του Μέλε με το εξωτερικό, ο Ντόλμπεργκ έκανε το πλασέ στην κίνηση.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020 – Τσεχία – Δανία 0-2: «Χτύπημα» στην αρχή και το τέλος του ημιχρόνου (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.