EURO 2020

Euro 2020: Ο Ομάρ χάλασε το πάρτι του Ράμος (vids)

Ισόπαλη η Ισπανία απέναντι στη Νορβηγία...

Ματς στο οποίο είχε ενδιαφέρον και ο Ολυμπιακός. Αυτό γιατί αγωνίστηκε ως βασικός ο Ομάρ Ελαμπντελαουί με την εθνική Νορβηγίας. Ο μπακ των «ερυθρόλευκων» ήταν και ο πρωταγωνιστής στο γκολ της ισοφάρισης της ομάδας του. Συγκερκιμένα, η Νορβηγία ισοφάρισε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ πέναλτι του Τζόσουα Κινγκ. Ένα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ομάρ Ελαμπντελαουί.

Χαλώντας έτσι το πάρτι του Σέρχιο Ράμος, ο οποίος συμπλήρωσε στον αγώνα αυτόν 168 συμμετοχές με την εθνική Ισπανίας, μία παραπάνω από τον, δεύτερο πλέον, Ίκερ Κασίγιας.

6ος Όμιλος
Νορβηγία – Ισπανία 1-1 (90’+3’ πέν. Κινγκ – 47’ Σαούλ Νίγκεθ)
Μάλτα – Σουηδία 0-4 (11’ Ντάνιελσον, 58’ πέν., 71’ πέν. Λάρσον, 66’ αυτ. Ατζιους)
Νησιά Φερόε – Ρουμανία 0-3 (74’ Πούσκας, 83’ Μίτριτσα, 90’+4’ Κεσέρου)

4ος Όμιλος
Δανία – Ελβετία 1-0 (84′ Πόουλσεν)
Γεωργία – Ιρλανδία 0-0

10ος Όμιλος
Βοσνία – Φινλανδία 4-1 (29′ Χαΐροβιτς, 37′ με πέναλτι και 58′ Πιάνιτς, 73′ Χόντζιτς – 79′ Πογιανπάλο)
Ιταλία – Ελλάδα 2-0 (63′ με πέναλτι Ζορζίνιο, 78′ Μπερναρντέσκι)
Λιχτενστάιν – Αρμενία 1-1 (72′ Φρικ – 19′ Μπαρσεγκιάν)

Aκολουθήστε το Sportime στο Instagram

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Euro 2020: Ο Ομάρ χάλασε το πάρτι του Ράμος (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.