EURO 2020

Ρονάλντο: Έφτασε τα 700 γκολ (vids)

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ένα φαίνομαι και κανείς δεν μπορεί να τον σταματήσει! Ο Πορτογάλος σταρ θα μπορούσε να χαρακτηριστεί… μηχανή που σκοράρει. Στον αγώνα της Πορτογαλίας με την Ουκρανία ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε τα 700 γκολ στην καριέρα του. Οι Ουκρανοί είχαν το προβάδισμα με 2-0, αλλά στο 72ο λεπτό η Πορτογαλία κέρδισε πέναλτι. ...

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι ένα φαίνομαι και κανείς δεν μπορεί να τον σταματήσει! Ο Πορτογάλος σταρ θα μπορούσε να χαρακτηριστεί… μηχανή που σκοράρει.

Στον αγώνα της Πορτογαλίας με την Ουκρανία ο Κριστιάνο Ρονάλντο έφτασε τα 700 γκολ στην καριέρα του.

Οι Ουκρανοί είχαν το προβάδισμα με 2-0, αλλά στο 72ο λεπτό η Πορτογαλία κέρδισε πέναλτι.  Όπως είναι φυσικό την εκτέλεση ανέλαβε ο Ρονάλντο, η μπάλα πήγε στα δίχτυα και κάπως έτσι γράφτηκε το 700ο γκολ της καριέρας του.

Ο Πορτογάλος σταρ έχει σκοράρει 450 με τη Ρεάλ, 118 με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 32 με την Γιουβέντους, 95 με την Πορτογαλία και άλλα 5 με την Σπόρτινγκ Λισσαβώνας.

View this post on Instagram

#CR700…And it’s not over! 👏 @cristiano

A post shared by Juventus Football Club (@juventus) on

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ρονάλντο: Έφτασε τα 700 γκολ (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.