EURO 2020

Σλοβενία – Κόσοβο 2-1: Κορυφή με πέναλτι στις καθυστερήσεις! (vids)

Νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχαν οι Σλοβένοι κόντρα στο Κόσοβο, παραμένοντας στην πρώτη θέση του ομίλου.

Νίκη με ανατροπή στις καθυστερήσεις του αγώνα πέτυχαν οι Σλοβένοι κόντρα στο Κόσοβο, παραμένοντας στην πρώτη θέση του ομίλου.

Οι Σλοβένοι μπορεί να ήταν ανώτεροι στον αγωνιστικό χώρο, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στον αγώνα.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Σλοβενία: Πρόβλημα με Όμπλακ – Αμφίβολος για το ματς με την Ελλάδα

Συγκεκριμένα, το Κόσοβο έκανε το 0-1 στο 58′, με όμορφη ομαδική προσπάθεια και σουτ εντός περιοχής του Μουρίκι.

Η Σλοβενία απάντησε άμεσα, με ατομική ενέργεια του Στογιάνοβιτς και πάσα πάρε-βάλε στον Κούρτιτς οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-1, στο 63′.

Η ολική ανατροπή στο παιχνίδι ήρθε στις καθυστερήσεις του αγώνα, με αμφισβητούμενο πέναλτι του Ίλισιτς, για το τελικό 2-1, στο 93′, διατηρώντας την ομάδα του στην κορυφή της βαθμολογίας.

Σλοβενία: Μπέλετς – Στογιάνοβιτς, Μπλάζιτς, Μέβλιγια, Μπάλκοβετς – Βέτριχ, Κούρτιτς – Ίλιτσιτς (90’+6′ Κούτερ), Λόβριτς (87′ Τσρνιγκόι), Μπόχαρ – Βούκιτς (68′ Σπόραρ).

Κόσοβο: Μούριτς – Βόιβοντα, Ραχμάνι, Αλίτι, Χαντεργιονάι – Κριέζιου (71′ Καστράτι), Ρασκάι – Ζέγκροβα (90′ Χασάνι), Β. Μπερίσα, Μπ. Μπερίσα (84′ Ρασάνι) – Μουρίκι.

Η Βαθμολογία του ομίλου

Σλοβενία 13

Ελλάδα 11

Κόσοβο 2

Μολδαβία 1

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Σλοβενία – Κόσοβο 2-1: Κορυφή με πέναλτι στις καθυστερήσεις! (vids)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.