EUROPA CONFERENCE LEAGUE

Κοπεγχάγη – Λίνκολν 3-1: Νίκη και πίεση στον… ΠΑΟΚ!

Η πρωτοπόρος Κοπεγχάγη έκανε το δύο στα δύο στους ομίλους του Conference League και βάζει δύσκολα στον δεύτερο ΠΑΟΚ.

Η Κοπεγχάγη επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και επικράτησε εντός έδρας της Λίνκολν με 3-1 για τη δεύτερη αγωνιστική του Conference League.

Η Κοπεγχάγη έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού επικράτησε με 3-1 της Λίνκολν. Πλέον περιμένει τη «μονομαχία» με τον ΠΑΟΚ, που αναμένεται να κρίνει σε μεγάλο βαθμό την πρωτιά στο τέλος των ομίλων.

Οι «ασπρόμαυροι» μετά το εντός έδρας στραβοπάτημα με την Σλόβαν Μπρατισλάβας βρίσκονται σε μειονεκτική θέση, βρισκόμενοι πίσω από τους πρωτοπόρους Δανούς.

Η Κοπεγχάγη άνοιξε νωρίς το σκορ. Ειδικότερα, μόλις στο 4ο λεπτό έκανε το 1-0 με τον Ντικς, έπειτα από κακή αμυντική αντίδραση των φιλοξενούμενων.

Στο 33ο λεπτό όμως η Λίνκολν έγραψε ιστορία, κάνοντας το 1-1. Συγκεκριμένα, ο Μάρκο Ρόσσα πέτυχε το πρώτο ευρωπαϊκό τέρμα σε ομίλους για την ομάδα του. Όμως, η ομάδα από το Γιβραλτάρ δεν το χάρηκε. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου βρέθηκαν και πάλι πίσω στο σκορ με 2-1, με πέναλτι του Γουίντ.

Ο Στέιτζ ήρθε για να γράψει το τελικό 3-1 στο 52ο λεπτό και ουσιαστικά να κλειδώσει τη νίκη για την επόμενη αντίπαλο του ΠΑΟK.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Κοπεγχάγη – Λίνκολν 3-1: Νίκη και πίεση στον… ΠΑΟΚ!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.