EUROPA CONFERENCE LEAGUE

Λίνκολν: Έγραψε ιστορία με το πρώτο γκολ σε ευρωπαϊκό όμιλο

Ο Μάρκο Ρόσα πέτυχε το πρώτο γκολ της Λίνκολν σε ευρωπαϊκό όμιλο.

Η Λίνκολν πέτυχε το πρώτο της τέρμα σε ευρωπαϊκό όμιλο, στην εκτός έδρας δύσκολη αναμέτρηση κόντρα στη Κοπεγχάγη.

Ο Μάρκο Ρόσα έγραψε ιστορία για τη Λίνκολν στη δεύτερη αγωνιστική του Europa Conference League. Συγκεκριμένα, πέτυχε το πρώτο ευρωπαϊκό τέρμα σε ομίλους για την ομάδα του. Μάλιστα, το σουτ του ήταν κομβικό για την έκβαση του αγώνα, σε εκείνο το χρονικό σημείο.

Ειδικότερα, στο 330 λεπτό, μετά από φάση διαρκείας, ο Ρόσα με δυνατό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα της Κοπεγχάγης. Το τέρμα φυσικά και πανηγυρίστηκε έξαλλα για τους φιλοξενούμενους, αν και οι Δανοί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου πήραν και πάλι το προβάδισμα.

Θυμίζουμε πως η ομάδα του Γιβραλτάρτ ηττήθηκε στην πρώτη αγωνιστική από τον ΠΑΟΚ με 0-2, μένοντας στο «μηδέν». Αν και είχε ορισμένες προϋποθέσεις για να σκοράρει κόντρα στο Δικέφαλο.

Δείτε το σχετικό τέρμα:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Λίνκολν: Έγραψε ιστορία με το πρώτο γκολ σε ευρωπαϊκό όμιλο», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.