EUROPA CONFERENCE LEAGUE

Λίνκολν – Σλόβαν Μπρατισλάβας 1-4: Οι Σλοβάκοι «έπιασαν» τον ΠΑΟΚ και περιμένουν (vid)

«Έπιασε» τον ΠΑΟΚ στην κορυφή η Σλόβαν Μπρατισλάβας και περιμένει το ματς της Τούμπας.

Με τον Αντρέ Γκριν σε μεγάλα κέφια, η Σλόβαν Μπρατισλάβας επικράτησε με 4-1 εκτός έδρας της Λίνκολν και «έπιασε» στην κορυφή του 4ου ομίλου του Conference League τον ΠΑΟΚ λίγα λεπτά πριν ξεκινήσει το ματς της Τούμπας ανάμεσα στον «δικέφαλο» και την Κοπεγχάγη.

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από τον Άγγλο εξτρέμ (17′ και 25′), οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ. Η Λίνκολν μείωσε στην εκπνοή του πρώτου μέρους με τον Τσιπόλινα, ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει κάτι περισσότερο.

Οι Σλοβάκοι πέτυχαν άλλα δύο τέρματα με τους Τσάβριτς 67′ και Μραζ 71′ και «κλείδωσαν» το τρίποντο.