EUROPA LEAGUE

Άιντραχτ – Ίντερ: Το χαμένο πέναλτι του Μπρόζοβιτς (vid)

Άιντραχτ - Ίντερ: Δείτε τη χαμένη ευκαιρία των "νερατζούρι" να ανοίξουν το σκορ από τη βούλα του πέναλτι με τον Μπρόζοβιτς

Παρότι το VAR εφαρμόζεται και κρίνει παιχνίδια στο Champions League, στο Europa League θα χρησιμοποιηθεί μόνο στον τελικό. Αποτέλεσμα πέναλτι σαν αυτό που κέρδισε με «βουτιά» ο Μαρτίνες στο Άιντραχτ – Ίντερ.

O Ζέλσον Φερνάντες δεν ακούμπησε τον Αργεντινό επιθετικό, που έπεσε παρόλα αυτά στο έδαφος και ξεγέλασε τον ρέφερι. Ο Μαρτίνες είχε πλάτη στο τέρμα, στα όρια της περιοχής οπότε μάλλον οι επιλογές του ήταν περιορισμένες.

Ο Μπρόζοβιτς ανέλαβε την εκτέλεση στο 22ο λεπτό, όμως ο Τραπ έκανε φανταστική απόκρουση, πέφτοντας στην αριστερή του γωνία. Έτσι οι δύο ομάδες πήγαν με το 0-0 στο ημίχρονο.

Δείτε το πέναλτι στο Άιντραχτ – Ίντερ:

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Άιντραχτ – Ίντερ: Το χαμένο πέναλτι του Μπρόζοβιτς (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.