EUROPA LEAGUE

Europa League: Πικρός αποκλεισμός με «πεντάρα» για τον Απόλλωνα Λεμεσού (vid)

Το ευρωπαϊκό όνειρο του Απόλλωνα Λεμεσού τελείωσε άδοξα, καθώς η ομάδα της Κύπρου γνώρισε την ήττα με 0-5 από την Λεχ Πόζναν μέσα στο ΓΣΠ. Ο Απόλλων Λεμεσού, που πριν λίγες ημέρες πέταξε εκτός Ευρώπης τον ΟΦΗ στην Κρήτη, γνώρισε βαριά ήττα από τη Λεχ Πόζναν με 0-5 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa...

Το ευρωπαϊκό όνειρο του Απόλλωνα Λεμεσού τελείωσε άδοξα, καθώς η ομάδα της Κύπρου γνώρισε την ήττα με 0-5 από την Λεχ Πόζναν μέσα στο ΓΣΠ.

Ο Απόλλων Λεμεσού, που πριν λίγες ημέρες πέταξε εκτός Ευρώπης τον ΟΦΗ στην Κρήτη, γνώρισε βαριά ήττα από τη Λεχ Πόζναν με 0-5 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Europa League.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: UEFA Ranking Ελλάδα: Μας πλησίασε η Τσεχία, ξέφυγε η Δανία

Η ομάδα της Κύπρου πραγματοποίησε μία πολύ κακή εμφάνιση, με την Λεχ Πόζναν να το εκμεταλλεύεται και να παίρνει μία πρόκριση με εμφατικό τρόπο.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 42ο λεπτό ο Τίμπα, με το 0-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος εξελίχθηκε σε «πάρτι» για τους Πολωνούς, με τον Ίσακ να σκοράρει στο 47′ και τον Καμίνσκι να δίνει αέρα τριών τερμάτων στο 57ο λεπτό.

Ο Σίκορα στο 81′ και Τίμπα στο 90+1′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα και σφράγισαν την πρόκριση για τους Πολωνούς.

Απόλλων Λεμεσού: Δημητρίου, Πίττας (46΄ Λάρσον), Κατελάρης, Ρομπέρζ, Σάλαϊ, Αγκίρε, Σακέτι (66΄ Μάρκοβιτς), Ντένιτς, Ντιγκινί, Νταμπό (14΄ Γιαννιώτας), Μπένσοπ.

Λεχ Πόζναν: Μπέντναρεκ, Πούχαζ, Τσρνομάρκοβιτς, Σάτκα, Ζερβίνσκι, Καμίνσκι (76΄ Σκόρας), Τίμπα, Μόντερ (73΄ Μούχαρ), Σίκορα, Ραμίρεζ Φερνάντεζ, Ίσακ (67΄ Κατσαράβα).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Europa League: Πικρός αποκλεισμός με «πεντάρα» για τον Απόλλωνα Λεμεσού (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.