EUROPA LEAGUE

Γουλβς – Σεβίλλη 0-1: Την εκτέλεσε ο Οκάμπος!

Στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης...

Γουλβς – Σεβίλλη 0-1: Πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League η Σεβίλλη στα τελευταία λεπτά του ματς με τη Γουλβς!

Γουλβς – Σεβίλλη 0-1: Οι Ισπανοί κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης και να στείλουν στο… καναβάτσο τους Άγγλους.

Σε όλο το ματς η Γουλβς έπαιξε αμυντικό ποδόσφαιρο, με τη Σεβίλλη να είναι καλύτερη στο γήπεδο.

Βέβαια στο 11′ η Γουλβς είχε την καλύτερη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Ο Τραορέ έκανε μία από τις γνωστές του κούρσες από τα πλάγια και κέρδισε το πέναλτι από τον Ντιέγκο Κάρλος.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ραούλ Χιμένες, αλλά ο Μπουνού είπε «όχι» και κράτησε το μηδέν στο ματς!

Από εκεί και πέρα η Σεβίλη ήταν καλύτερη αλλά δεν έμπαινε η μπάλα στα δίχτυα!

Ωστόσο «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Γουλβς στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης. Σέντρα του Μπανέγα από τα δεξιά, γυριστή κεφαλιά του Οκάμπος και 0-1 στο ματς, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος!

Γουλβς (Νούνο Εσπίριτο Σάντο): Ρουί Πατρίσιο, Κόουντι, Σάις, Μπολί, Ρουμπέν Νέβες, Βινάγκρε, Ντόχερτι, Ντεντόνκερ, Ζοάο Μουτίνιο (71′ Νέτο), Τραορέ (79′ Ζότα), Ραούλ Χιμένες.

Σεβίλλη (Χουλέν Λοπετέγκι): Μπόνο, Ντιέγκο Κάρλος, Κουντέ, Ρεγκιλόν, Χεσούς Νάβας, Φερνάντο, Χορδάν (89′ Βάσκες), Μπανέγα, Οκάμπος, Σούσο (85′ Μουνίρ), Εν Νεσίρι (85′ Ντε Γιονγκ).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γουλβς – Σεβίλλη 0-1: Την εκτέλεσε ο Οκάμπος!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.