EUROPA LEAGUE

Ντιναμό Κιέβου – Μπριζ 1-1: Προβάδισμα με ανοιχτούς «λογαριασμούς»

Ντινάμο Κιέβου και Μπριζ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 για τον θερμό του Europa League. Μικρό προβάδισμα οι Βέλγοι για τον επαναληπτικό.  Η Ντιναμό Κιέβου αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της κόντρα στην Μπριζ. Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι στο 1-1 και άφησαν ανοιχτούς «λογαριασμούς» για τον επαναληπτικό του Europa League....

Ντινάμο Κιέβου και Μπριζ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 για τον θερμό του Europa League. Μικρό προβάδισμα οι Βέλγοι για τον επαναληπτικό.

Η Ντιναμό Κιέβου αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμά της κόντρα στην Μπριζ. Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι στο 1-1 και άφησαν ανοιχτούς «λογαριασμούς» για τον επαναληπτικό του Europa League.

Οι Βέλγοι χάρη στο εκτός έδρας γκολ κρατάνε μικρό προβάδισμα για πρόκριση στους «16» της διοργάνωσης.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς να έχει σημαντικές ευκαιρίες ή γκολ για κάποια ομάδα. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές με του Μπουγιάλσκι να είναι η σημαντικότερη, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να ανοίξουν το σκορ.

Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός που έδωσε και το προβάδισμα στην ομάδα του. Ειδικότερα, στο 62ο λεπτό της συνάντησης ο Ουκρανός άσος εκτέλεσε με πανέμορφο πλασέ τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα, κόντρα στη ροή του αγώνα οι Βέλγοι βρήκαν το σημαντικό εκτός έδρας γκολ. Ειδικότερα, στο 67ο λεπτό ο Μέχελε έκανε το τελικό 1-1 με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.

Αξίζει να αναφερθεί πως οι οπαδοί των γηπεδούχων τα έβαλαν με τον προπονητή της ομάδας, Μιρτσέα Λουτσέσκου. Συγκεκριμένα, ανάρτησαν πανό στις κερκίδες του γηπέδου εκφράζοντας την δυσαρέσκειά τους. Ο Ρουμάνος τεχνικός βρισκόταν στην μεγάλη αντίπαλο Σαχτάρ και αυτό είναι κάτι που ενοχλεί τους οπαδούς της Ντιναμό…

«Λουτσέσκου, φύγε!» ανέφεραν μεταξύ άλλων τα πανό.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Club Brugge (@clubbrugge)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ντιναμό Κιέβου – Μπριζ 1-1: Προβάδισμα με ανοιχτούς «λογαριασμούς»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.