×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες



Μία στροφή πριν το φινάλε του πρωταθλήματος της Γ΄εθνικής και τα ματς της 25ης αγωνιστικής ξεκαθάρισαν πολλά στη μάχη ανόδου και υποβιβασμού.

Στον 1ο όμιλο, η Καβάλα επικράτησε 3-1 του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και παρέμεινε στην κορυφή, με τον Νέστο Χρυσούπολης να παίρνει τη νίκη με 2-0 εκτός έδρας από τον Εθνικό Σιδηροκάστρου.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια νίκησε 2-0 τον Ολυμπιακό Κυμίνων, ενώ η Τρίγλια επιβλήθηκε 3-1 του ΑΣ Γιαννιτσά.

Στον 3ο όμιλο, ο Κρόνος Αργυράδων ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Μακεδονικό Φούφα στην Πτολεμαΐδα, καθώς επικράτησε 1-0 και ανέβηκε στην κορυφή. Ο Θεσπρωτός επιβλήθηκε 3-0 του Ναυπακτιακού Αστέρα και βρίσκεται πλέον στη δεύτερη θέση.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε το «τρίποντο» με 2-0 εκτός έδρας του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας και η Νίκη Βόλου με το ίδιο σκορ νίκησε τα Μετέωρα.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας νίκησε 2-0 στη Σαλαμίνα τον Αμπελακιακό, ενώ ο Εθνικός και Ιωνικός συνέχισαν με νίκες κόντρα σε ΑΟ Παλαιόχωρας και Επισκοπή αντίστοιχα.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος έμεινε στο 1-1 με τον Πανηλειακό.

Στον 8ο όμιλο, ο Ασπρόπυργος επικράτησε 3-0 του Παναρκαδικού στην Τρίπολη και παρέμεινε πρώτος, ενώ η Καλαμάτα νίκησε 2-0 την Ερμιονίδα.

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου – Ασπίδα Ξάνθης 4-0 (61′ Λιάρας, 66′ Κουτζαβασίλης, 72′ Δέντσας, 76′ Καρυοφύλλης Β.)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Ορφέας Ξάνθης 0-1 (28′ Πασχαλάκης)
Καβάλα – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (7′ Γαβριηλίδης, 35′ Ζέρης, 65′ Μαρκόπουλος / 52′ Μαρασλής)
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Νέστος Χρυσούπολης 0-2 (73′-88 πεν Μκρτσιάν)
Κεραυνός Πέρνης – ΑΕ Καλαμπακίου 1-1 (90+ Μπαντάνης / 44′ Κωνσταντινίδης)
Αετός Ορφανού – Πανσερραϊκός 1-2 (57′ Κωνσταντινίδης / 12′ Πέτρου, 78′ Κεχαγιάς πεν)
Άρης Αβάτου – Αλέξανδρος Κιλκίς 3-0 (33′-56′ Δόντσος, 75′ Σιχλιμίρης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καβάλα 26 63 63 9
2 Νέστος Χρυσούπολης 25 62 49 13
3 Πανσερραϊκός 25 45 42 24
4 Απόλλων Παραλιμνίου 25 42 34 20
5 Αετός Ορφανού 25 39 43 31
6 Άρης Αβάτου 25 38 27 21
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 25 38 25 18
8 Ορφέας Puma Ξάνθης 25 36 28 25
9 Κεραυνός Πέρνης 25 31 25 24
10 ΑΕ Καλαμπακίου 25 26 18 29
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 25 21 23 46
12 Ασπίς Ξάνθης 25 17 16 56
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 25 13 12 51
14 ΠΑΟ Κοσμίου 25 13 21 59

* Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον Κεραυνό Πέρνης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων – Μακεδονικός 1-0 (90+ )
Ερμής Αμυνταίου – Νίκη Αγκαθιάς 0-1 (Σούκιας)
ΠΟ Τρίγλιας – ΑΣ Γιαννιτσά 3-1 (20′-63′ πεν Ντούνγκα, 56′ Σουάνης / 54′ Παντεκίδης)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Εδεσσαϊκός 0-3 (8′-41′ Παπαδημητρίου, 85′ Πούπης)
Αλμωπός Αριδαίας – Αγροτικός Αστέρας 3-0 (41′-75′ Μεντής, 48′ Ελευθεριάδης Λ.)
Άρης Παλαιοχωρίου – Μελιτέας Μελίτης 2-0 (34′-36′ Σιμόνι)
Βέροια – Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0 (34′ Ταΐρης, 38′ Μαραγκός)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Βέροια 25 54 49 15
2 ΠΟ Τρίγλιας 25 52 37 19
3 Άρης Παλαιοχωρίου 25 51 43 25
4 Νίκη Αγκαθιάς 25 50 27 11
5 Εδεσσαϊκός 25 44 44 13
6 Αλμωπός Αριδαίας 25 41 35 15
7 Μακεδονικός 25 36 32 28
8 Αγροτικός Αστέρας 25 34 25 27
9 ΑΣ Γιαννιτσά 25 34 29 24
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 25 21 20 39
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 25 19 11 32
12 Μελιτεύς Μελίτης 25 18 28 65
13 Λαγκαδάς 25 13 14 49
14 Ερμής Αμυνταίου 25 12 20 52

3ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα – Κρόνος Αργυράδων 0-1 (27′ Κάνεφ)
Τηλυκράτης – Θρίαμβος Σερβιανών 2-0 (14′ Περιστέρης, 88′ Κολοβός)
AΕ Λευκίμμης – Σούλι Παραμυθιάς 1-0 (16′ Κιπτίου)
Θεσπρωτός – Ναυπακτιακός 3-0 (32′-37′ Κασαράτε, 86′ Πόζογλου)
Αχέρων Καναλακίου – Γρεβενά Αεράτα 4-1 (54′-62′ Νικολάου, 66′ Κυριάκης, 81′ Μήλιος / 61′ )
ΑΟ Φλωριάδας – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Κρόνος Αργυράδων 23 45 27 9
2 Θεσπρωτός 23 44 35 13
3 Αχέρων Καναλακίου 23 44 36 17
4 Μακεδονικός Φούφα 24 42 40 22
5 Ναυπακτιακός Αστέρας 23 40 37 21
6 Τηλυκράτης 2014 23 39 32 20
7 ΑΕ Λευκίμμης 23 39 41 19
8 Σούλι Παραμυθιάς 23 37 30 20
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 23 32 30 30
10 Θρίαμβος Σερβιανών 23 30 29 20
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 23 19 22 37
12 Γρεβενά Αεράτα 23 5 9 84
13 ΑΟ Φλωριάδας 23 -7 3 59

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων – Θησέας Αγριάς 3-0 (18′-26′ Πατσαρούχας, 83′ )
ΑΟ Στυλίδας – Πιερικός 0-3 (26′ Κραγιόπουλος, 41′-56′ Ντινόπουλος)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Ολυμπιακός Βόλου 0-2 (33′ Σερτζίνιο πεν, 69′ Σκοπελίτης)
Νίκη Βόλου – ΑΣ Μετέωρα 2-0 (7′ Κέρι, 77′ αυτογκόλ)
ΓΣ Αλμυρού – Αστέρας Ιτέας 1-1 (64′ / 41′ Αλεξίου)
Απόλλων Μακρυχωρίου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1
Φωκικός – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ολυμπιακός Βόλου 25 68 64 12
2 Νίκη Βόλου 25 66 63 10
3 Αστέρας Ιτέας 25 43 36 23
4 Μετέωρα ΑΣ 25 39 39 25
5 Αλμυρός 25 35 34 20
6 ΑΟ Σελλάνων 25 35 32 27
7 Πιερικός 25 35 35 30
8 Οικονόμος Τσαριτσάνης 25 34 27 30
9 Θησέας Αγριάς 25 32 28 36
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 25 27 29 39
11 Απόλλων Μακρυχωρίου 25 25 23 37
12 Α.Ο. Στυλίς 25 24 22 57
13 Φωκικός 25 20 21 41
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 25 -8 7 70

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά – Γιούχτας 1-1 (73′ Βυζανιάρης / 21′ Κοντογιάννης)
ΑΠΟ Κερατσίνι – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 3-2 (9′ Σιάνος, 72′ Ψυχογιός, 79′ Χαϊκάλης / 39′, 60′ )
Αμπελακιακός – ΟΦ Ιεράπετρας 0-2 (22′ Βιγιαφάνε, 90+ Βογιατζής)
ΑΕ Νεάπολης – Ατσαλένιος 0-3 (7′ Καρλίτο, 45+ Πολυζάς, 83′ Καϊμακαμούδης)
Εθνικός – ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 (19′ Μπλάνκο, 67′ Τσιλιγκίρης, 68′ Μάναλης)
Ιωνικός – ΑΟ Επισκοπής 2-0 (24′ Κουϊρουκίδης, 29′ Πογοσιάν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 23 47 41 14
2 Εθνικός 23 44 32 15
3 Ιωνικός 23 44 30 10
4 ΑΟ Επισκοπής 23 39 41 23
5 Γιούχτας 23 37 29 18
6 Ατσαλένιος 23 34 24 16
7 Κερατσίνι 23 33 26 28
8 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 23 32 26 23
9 Προοδευτική 23 26 16 21
10 Αμπελακιακός 23 25 18 26
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 23 20 23 43
12 Ατρόμητος Πειραιά 24 11 19 50
13 ΑΕ Νεάπολης 23 10 14 52

6ος όμιλος
Ιάλυσος – Πανηλειακός 1-1 (89′ Περογαμβράκης / 64′ Μπαρμπαρούσης)
Παναιγιάλειος – Αστέρας Αμαλιάδας 3-0 (14′-44′ Φουρτάδο, 38′ Τζανουλίνος)
Αχαρναϊκός – Φοίβος Κρεμαστής 2-0 (8′ Μπουλγκουρίδης, 29′ Μανιδάκης)
Νίκη Τραγανού – Πανμοβριακός 2-2 (11′ Βατσής, 56′ Σκοζάι / 3′ Νιφορόπουλος Π., 7′ Κονίδας)
Διαγόρας Βραχνεΐκων- Θύελλα Ραφήνας 1-0 (58′ Τσιριγώτης)
Διαγόρας Ρόδου – Παλληνιακός 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος Ρόδου 23 58 44 7
2 Διαγόρας Ρόδου 24 54 42 9
3 ΠΑΟ Βάρδας 23 37 30 24
4 Παλληνιακός 23 37 33 22
5 Διαγόρας Βραχνεΐκων 23 35 28 18
6 Θύελλα Ραφήνας 23 33 25 20
7 Πανηλειακός 23 32 30 23
8 Αχαρναϊκός 23 28 23 16
9 Παναιγιάλειος 23 27 24 33
10 Νίκη Τραγανού 23 25 22 31
11 Πανμοβριακός 23 20 20 36
12 Φοίβος Κρεμαστής 23 16 11 33
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 23 3 4 65

8ος όμιλος
Πάμισος – ΑΟ Εικοσιμίας 1-1 (21′ Βλάχος / 77′ Καπλάνι)
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΕ Πελλάνας 1-1 (88′ / 18′ Μουλιάτος)
ΑΕ Ερμιονίδας – Καλαμάτα 0-2 (4′ Πινδώνης, 48′ Λαθύρης)
Παναρκαδικός – Ασπρόπυργος 0-3 (20′ Νικολάου, 58′-85′ Δουκάκης)
Μανδραϊκός – Παναργειακός 1-3 (33′ / 6′-62′ Μαρουκάκης, 78′ Συρεγγέλας)
Ένωση Λέρνας – ΑΟ Υπάτου 1-3 (? / Καράι, Ταυταρίδης, Σπανός)
Αστέρας Βλαχιώτη – Αμβρυσσέας Διστόμου 2-5 (55′-82′ πεν / 14′-23′ Στάρις, 45′ Βήχος, 58′ Βαζ, 71′ Δήμου)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 25 63 62 10
2 Καλαμάτα 25 62 43 10
3 Παναργειακός 25 54 45 12
4 ΑΟ Ύπατου 25 39 29 14
5 ΑΟ Κατασταρίου 25 38 36 23
6 Αστέρας Βλαχιώτη 25 37 30 39
7 Πέλλανας Καστορείου 25 37 26 20
8 Ερμιονίδα 25 37 28 23
9 Παναρκαδικός 25 34 35 32
10 Αμβρυσσέας 25 30 33 28
11 Μανδραϊκός 25 25 26 36
12 Λέρνα 25 18 17 34
13 Πάμισσος Μεσσήνης 25 12 13 56
14 ΑΟ Εικοσιμίας 25 3 3 89