SUPER LEAGUE 2

«Φιλική» νίκη της Δόξα Δράμας επί της Καβάλας

Οι «μαυραετοί» επικράτησαν εκτός έδρας με 3-0

Κεφάτη σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι ήταν η Δόξα Δράμας, παίρνοντας την Τετάρτη (15/5) τη νίκη με 3-0 επί της Καβάλας στο «Ανθή Καραγιάννη».

Οι φιλοξενούμενοι ήταν σε γενικές γραμμές ανώτεροι από το συγκρότημα του Παύλου Δερμιτζάκη, ειδικά στο 1ο ημίχρονο, οπότε και σημείωσαν όλα τα τέρματα τους.

Στην επανάληψη και οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους σχεδόν τους ποδοσφαιριστές που είχαν στην διάθεση τους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι με την φανέλα του ΑΟΚ δοκιμάστηκαν και 3 νεαροί ποδοσφαιριστές. Οι Εβρίτες Σωτηράκης και Φουτζιτζής καθώς και ο Πανάγου από την ΑΕΚ Καβάλας.

Το σκορ άνοιξε ο Πευταυράκης στο 25’ με φάουλ – σέντρα που πέρασε απ’ όλους και αιφνιδίασε τον Δήμιζα.

Ο Κρούθ με πλασέ στην αντεπίθεση στο 27’ και ο Πατράλης στο 42’ όταν πήρε το ριμπάουντ από την απόκρουση του τερματοφύλακα της Καβάλας σε σουτ του Μάρτινς.

Ο ΑΟΚ απείλησε με τον Γεμιστό στο 13’, τον Βαλαβανόπουλο στο 55’ και τον Κέρθι με κεφαλιά στο 79ο λεπτό.

Οι συνθέσεις Δόξα Δράμας και Καβάλας

Η Καβάλα ξεκίνησε με τους Δήμιζα, Ζέρη, Λυμπεράκη, Κασμερίδη, Σωτηράκη,  Ψάλτη, Γαβριηλίδη, Λίτσκα, Τσούτση, Γεμιστό και Μαρκόπουλο.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Μπλιός, Θωμαίδης, Αδαμάκης, Κέρθι, Βαλαβανόπουλος, Τουμανίδης, Μαλαμίδης, Χατζηκυριάκου, Φουτζιτζής και Πανάγου.

Η Δόξα Δράμας παρατάχθηκε με τους Μένκα, Ρεβυθόπουλο, Πεταυράκη, Ρουγκάλα,  Φραγκούλη, Πατράλη, Μάρτινς, Μπαϊκαρά, Αυγενικού, Δούμτσιο και Κρουθ.

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Λαμπίρης, Σιώπης, Βοσνιάδης, Καψάλης, Ανδρέου, Παρασκευάς, Ρούτσης, Παπαϊωάννου και Κρητικός.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Φιλική» νίκη της Δόξα Δράμας επί της Καβάλας», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.