FOOTBALL LEAGUE

Φινάλε με νίκη για τον Διαγόρα, 2-0 το Λουτράκι

Η ομάδα του Νίκου Παντέλη επικράτησε του υποβιβασμένου Λουτρακίου και αποχαιρέτησε τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο

Με νίκη έκλεισε τη φετινή χρονιά ο Διαγόρας Ρόδου, στο ματς που άνοιξε πρόωρα την 22η και τελευταία αγωνιστική του 6ου ομίλου της Γ’ εθνικής. Η ομάδα του Νίκου Παντέλη επικράτησε με 2-0 του υποβιβασμένου Λουτρακίου και αποχαιρέτησε τη φετινή αγωνιστική περίοδο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Οι Ροδίτες είχαν μεγαλύτερη όρεξη και διάθεση να παίξουν ποδόσφαιρο. Στο πέμπτο μόλις λεπτό ο Γιόνδης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και στο 36’ ο Σερτζίνιο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Κάπου εκεί η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε.

ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Δημήτρης Νούλας): Κιούλος (62’ Παπαφίλης), Παππάς, Τσορμπατζίδης, Τσώκος, Στασινόπουλος Δ. (46′ Τσάκας), Στασινόπουλος Λ. Σιώκος, Σαλοδημήτρης (46′ Γεωργίου), Βοϊδίλας, Γκιζαριώτης, Γεωργούλιας (75′ Μποντούρι).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ (Νίκος Παντέλης): Μπαμπανιώτης, Γεωργίου, Μήτκας, Προβατίδης, Βελέτης, Πέεφ (75′ Μεντής), Σερτζίνιο (46′ Κιοσέογλου), Μπακάλης, Βελλίνης (83′ Ζέλεφ), Αγγελούδης (62′ Τσαγκάρης), Γιόνδης.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Φινάλε με νίκη για τον Διαγόρα, 2-0 το Λουτράκι», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.