×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Football League 2020-21: Το αναλυτικό πρόγραμμα σε βόρειο και νότιο όμιλο – Πόσοι ανεβαίνουν, πόσοι πέφτουν


Κώστας Λάππας

Football League 2020-21: Το αναλυτικό πρόγραμμα σε βόρειο και νότιο όμιλο – Πόσοι ανεβαίνουν, πόσοι πέφτουν


Κάλλιο αργά, παρά ποτέ…

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Πέμπτης (22/10) η κλήρωση για το πρόγραμμα σε βόρειο και νότιο όμιλο της Football League για τη σεζόν 2020-21.

Η Νίκη Βόλου τοποθετήθηκε στο νότιο όμιλο, προκειμένου να υπάρχει ισορροπία ομάδων (10 και 10).

Ο Λεωνίδας Λεουτσάκος υποστήριξε ότι ο διαχωρισμός Ολυμπιακού και Νίκης έγινε κατόπιν κλήρωσης.

Ο Θεσπρωτός ζήτησε και πήρε κλειδάριθμο να παίξει το πρώτο παιχνίδι εκτός έδρας.

Η Καλαμάτα ζήτησε και πήρε κλειδάριθμο να παίξει τα δύο πρώτα ματς εκτός έδρας.

Η Κοζάνη λόγω lockdown ζήτησε να παίξει σε άλλη ημερομηνία την δική της πρεμιέρα.

Κοινή έδρα έχουν Σαντορίνη, Αιγάλεω, γι’ αυτό και πήραν ειδικό κλειδάριθμο.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει στο σαββατοκύριακο 7-8 Νοεμβρίου και θα διεξαχθεί σε δυο γύρους.

Θα ακολουθήσουν πλέι οφ για τις θέσεις 1-4 σε κάθε όμιλο ξεχωριστά με εντός και εκτός έδρας αγώνες πλέι οφ σε έξι αγωνιστικές –διατηρώντας τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας.

Οι δυο πρώτοι από κάθε όμιλο προβιβάζονται στην Super League 2.

Αντίστοιχα θα πραγματοποιηθούν πλέι άουτ για τις θέσεις 5-10 με εντός και εκτός έδρας αγώνες σε δέκα αγωνιστικές –διατηρώντας τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας.

Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 9 και 10 κάθε ομίλου (σύνολο τέσσερις) θα υποβιβαστούν στην Γ’ εθνική κατηγορία.

Football League 2020-21: Βόρειος όμιλος

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός
Καβάλα – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
Πιερικός – Αλμωπός Αριδαίας
Βέροια – Κοζάνη

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η

Θεσπρωτός – Καβάλα
Βέροια – Απόλλων Πόντου
Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός – Πιερικός
Κοζάνη – Ολυμπιακός Βόλου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Απόλλων Πόντου – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια
Πιερικός – Θεσπρωτός
Τρίγλια – Πανσερραϊκός
Αλμωπός Αριδαίας – Κοζάνη

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η

Θεσπρωτός – Τρίγλια
Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας
Καβάλα – Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου
Κοζάνη – Πανσερραϊκός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

Απόλλων Πόντου – Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια – Καβάλα
Πανσερραϊκός – Βέροια
Θεσπρωτός – Κοζάνη

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η

Βέροια – Θεσπρωτός
Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός
Πιερικός – Τρίγλια
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου
Κοζάνη – Καβάλα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα – Βέροια
Τρίγλια – Απόλλων Πόντου
Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας
Κοζάνη – Πιερικός

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η

Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα
Πιερικός – Βέροια
Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός
Κοζάνη – Τρίγλια

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η

Βέροια – Τρίγλια
Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας
Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός
Απόλλων Πόντου – Κοζάνη

Football League 2020-21: Νότιος όμιλος

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η

Νίκη Βόλου – Αιγάλεω
Ιάλυσος – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος
Σαντορίνη – Καλαμάτα
Ρόδος – Επισκοπή

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η

Αιγάλεω – Ιάλυσος
Ρόδος – Νίκη Βόλου
Ασπρόπυργος – Καλαμάτα
Καλλιθέα – Σαντορίνη
Επισκοπή – Αστέρας Βλαχιώτη

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η

Νίκη Βόλου – Ιάλυσος
Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος
Σαντορίνη – Αιγάλεω
Ασπρόπυργος – Καλλιθέα
Καλαμάτα – Επισκοπή

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η

Αιγάλεω – Ασπρόπυργος
Ρόδος – Καλαμάτα
Ιάλυσος – Σαντορίνη
Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Καλλιθέα

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η

Νίκη Βόλου – Σαντορίνη
Καλαμάτα – Αστέρας Βλαχιώτη
Ασπρόπυργος – Ιάλυσος
Καλλιθέα – Ρόδος
Αιγάλεω – Επισκοπή

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η

Ρόδος – Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλλιθέα
Σαντορίνη – Ασπρόπυργος
Καλαμάτα – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Ιάλυσος

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η

Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη
Ιάλυσος – Ρόδος
Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου
Καλλιθέα – Καλαμάτα
Επισκοπή – Σαντορίνη

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η

Νίκη Βόλου – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ιάλυσος
Σαντορίνη – Ρόδος
Καλαμάτα – Αιγάλεω
Επισκοπή – Ασπρόπυργος

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η

Ρόδος – Ασπρόπυργος
Ιάλυσος – Καλαμάτα
Σαντορίνη – Αστέρας Βλαχιώτη
Καλλιθέα – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου – Επισκοπή

 

ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΔΩ

Sportime Extras