Από Τετάρτη (11/5) μεταφέρθηκε την Πέμπτη (12/5) ο αγώνας Καβάλα-Θεσπρωτός, της 11ης αγωνιστικής της Football League.

Φουλ, στο περίπου, αγωνιστική δράση σήμερα Τετάρτη (11/5) στη Football League σε Βόρειο και Νότιο όμιλο.

Το ματς Καβάλας – Θεσπρωτού αναβάλλεται και ορίζεται εκ νέου για Πέμπτη 12 Μαΐου. Στην διοργανώτρια αναμένουν τα μοριακά τεστ της ομάδας από την Ηγουμενίτσα, που λόγω φόρτου εργασίας στην Θεσπρωτία (πάει για κόκκινος ο νομός) δεν κατάφεραν να βγάλουν αποτελέσματα.

Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της 11ης αγωνιστικής:

Νότιος Όμιλος

Τετάρτη 12/5/2021 17:00

Οικονομίδειο, Ιάλυσος – Αιγάλεω

Τετάρτη 12/5/2021 15:00

Νεάπολης Βόλου, Νίκη Βόλου – Ρόδος ERTSPORTS 2

Τετάρτη 12/5/2021 17:00

Παραλίας Καλαμάτας, Καλαμάτα – Ένωση Πανασπροπυργιακού

Οι αγώνες Σαντορίνη – Καλλιθέα και Αστέρας Βλαχιώτη – Επισκοπή αναβάλλονται λόγω covid 19.

Βόρειος Όμιλος

Πέμπτη 13/5/2021 17:00

Ανθή Καραγιάννη, Καβάλα – Θεσπρωτός

Τετάρτη 12/5/2021 17:00

ΒΑΤΑΝ Κατερίνης, Απόλλων Πόντου – Βέροια Ν.Π.Σ.

Τετάρτη 12/5/2021 17:00

Αριδαίας, Αλμωπός Αριδαίας – Τρίγλια

Τετάρτη 12/5/2021 17:00

Α ΔΑΚ Κατερίνης, Πιερικός – Πανσερραϊκός

Πέμπτη 13/5/2021 17:00

Νεάπολης Βόλου, Ολυμπιακός Β. – ΑΕΠ Κοζάνης

Η 12η αγωνιστική της Football League σε τρεις δόσεις

Το τριήμερο 15 με 17 Μαΐου θα διεξαχθεί η 12η αγωνιστική της Football League, με τη διοργανώτρια να ανακοινώνει την Τρίτη (11/5) το αναλυτικό πρόγραμμα.

Το Σάββατο (15/5), λοιπόν, θα γίνει το ματς του Πανσερραϊκού με την Τρίγλια και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3 στις 14.45, τα περισσότερα παιχνίδια θα διεξαχθούν την Κυριακή (16/5), ενώ την προσεχή Δευτέρα (17/5) η Ρόδος θα φιλοξενήσει τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Αναλυτικά:

Νότιος Όμιλος

Κυριακή (16/5)

Επισκοπή – Καλαμάτα (16.00)

Ιάλυσος – Νίκη Βόλου (17.00)

Αιγάλεω – Σαντορίνη (17.00)

Καλλιθέα – Ασπρόπυργος (17.00)

Δευτέρα (17/5)

Ρόδος – Αστέρας Βλαχιώτη (17.00)

Βόρειος Όμιλος

Σάββατο (15/5)

Πανσερραϊκός – Τρίγλια (14.45 ΕΡΤ3)

Κυριακή 16/5)

Καβάλα – Απόλλων Πόντου (17.00)

Βέροια – Ολυμπιακός Βόλου (17.00)

Θεσπρωτός – Πιερικός (17.00)

Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης – Αλμωπός Αριδαίας (17.00)