SUPER LEAGUE 2

Football League: Ψυχωμένος Πλατανιάς με κορυφαίο Μπιανκόνι!

Ο Πλατανιάς απέσπασε ισοπαλία 2-2 από τον Ηρακλή με γκολ του Μπιανκόνι στις καθυστερήσεις, στο ματς που άνοιξε την αγωνιστική της Football League

Ο Ηρακλής κρατούσε τη νίκη, στο πρώτο ματς της αγωνιστικής στη Football League, αλλά την έχασε στο 93’, αφού ο Πλατανιάς ισοφάρισε σε 2-2!

Πολύ ωραίο σε εξέλιξη παιχνίδι έγινε στο Καυτανζόγλειο Στάδιο, όπου ο Ηρακλής προηγήθηκε δύο φορές, αλλά ο Πλατανιάς κατάφερε, έστω κι αν στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα έπαιζε με παίκτη λιγότερο να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις.

Ο «Γηραιός» άνοιξε το σκορ μόλις στο 3’ με τον Βιτλή, το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα για το πρώτο ημίχρονο, αφού ο Ηρακλής δεν βρήκε εκ νέου δίχτυα, ενώ ο Πλατανιάς δεν απείλησε ουσιαστικά.

Στο δεύτερο μισό του αγώνα όμως και συγκεκριμένα στο 63’, ο Πλατανιάς έκανε το 1-1 με τρομερό σουτ του Μπιανκόνι έξω από την περιοχή. Ο Ηρακλής αντέδρασε πήρε εκ νέου του προβάδισμα στο 70’ με τον Περόνε.

Στο 75’ αποβλήθηκε ο Τσαμούρης του Πλατανά για χτύπημα εκτός φάσης, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν παράτησαν το ματς και στο 93’ ο μεγάλος πρωταγωνιστής Μπιανκόνι πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βοσνιάδη.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Μανουέλ Ρόκα): Βοσνιάδης, Κουτρομάνος (35’ Καζναφέρης), Βιτλής, Γιαννίτσης, Ζιαμπάρης, Κωστούλας, Νιαμπούγιου, Παναγιωτούδης, Μουνιόθ, Κλέιτον (61’ Ορφανίδης), Περόνε (79’ Πτηνόπουλος).

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκότ, Ουές, Στ. Ποζατζίδης (80’ Κωστίκος), Τσαμούρης, Ρουσσάκης (83’ Χ. Ποζατζίδης), Μάικιτς (66’ Μποσέτι), Παπανικολάου, Καραγκούνης, Μπιακόνι, Μπερντόμο, Κόρτσαμ.