FOOTBALL LEAGUE

Γ’ Εθνική: Πέρασε ο Ηλυσιακός από την Ερέτρια, 2-0 τον Απόλλωνα

Με γκολ των Κρεββατά και Μάλτσι, η ομάδα του Δημήτρη Παπασπύρου μπήκε με το δεξί στο πρωτάθλημα

Τον τίτλο του φαβορί επιβεβαίωσε ο Ηλυσιακός απέναντι στον Απόλλωνα Ερέτριας, στην εξ αναβολής αναμέτρηση της πρεμιέρας της Γ’ εθνικής για τον 7ο όμιλο.

Η ομάδα του Δημήτρη Παπασπύρου επικράτησε με 2-0 στο ενωσιακό αθλητικό κέντρο της πόλης, χάρη σε γκολ του Κρεββατά και του Μάλτσι στο δεύτερο ημίχρονο.

Καλό το πρώτο μέρος με ευκαιρίες από τις δύο ομάδες. Στο 2′ το σουτ του Μώρου από καλή θέση πέρασε λίγο άουτ, ενώ ένα λεπτό μετά η κεφαλιά του Κρεββατά πέρασε ξυστά από το δοκάρι του Μπασινά.

Στο 12′ το φάουλ του Βαλκάνου δεν βρήκε στόχο, με τον Ηλυσιακό να απειλεί ξανά στο 22′, όταν ο Τσίτσαρης πέρασε τους αμυντικούς, αλλά το σουτ του έδιωξε έξοχα ο Μπασινάς. Διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα στο 33′, με τον Μιχελή να αποκρούει εντυπωσιακά τις προσπάθειες των Γκέρσι και Μώρου.

Καλύτερος και πιο ουσιαστικός ο Ηλυσιακός στο δεύτερο μέρος. Βρήκε το γκολ στο 61′, όταν από φάουλ του Μπουσινάκη και σέντρα του Μέξη, ο Κρεββατάς με πλασέ άνοιξε το σκορ για το 0-1.

Έξι λεπτά μετά, η ομάδα του Δημήτρη Παπασπύρου διπλασίασε τα τέρματα της με εξαιρετικό σουτ του Μάλτσι.

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και έτσι ηττήθηκαν στην πρεμιέρα τους στο πρωτάθλημα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημήτρης Βαλκάνος): Μπασινάς, Μετσανάι, Ρούσσος, Χριστοδουλόπουλος (80′ Σμπιλίρης), Μπαλόζι, Καλοχωρίδης, Μώρος (72′ Τρεγκάι), Βαλκάνος (85′ Σμυρναίος), Ντουλαβέρης, Γκέρσι, Αμαραντίδης (85′ Κοκκαλάς).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Μιχελής, Μέξης, Παπαδημητρίου, Ντούνης, Μουσταφίδης, Αμανατίδης (51′ Κατσίβελας), Μπουσινάκης (80′ Ρενάτο), Τσίτσαρης, Κρεββατάς, Μάλτσι (92′ Μπάτσι), Ρόπας.

ΠΗΓΗ ΦΩΤΟ: dinataathlitika.gr

Γ’ Εθνική: Γκολ και θέαμα από την 1η αγωνιστική (vids)

Γ’ εθνική: Με ανατροπή ο Εθνικός 3-1 την Προοδευτική (pics)

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Γ’ Εθνική: Πέρασε ο Ηλυσιακός από την Ερέτρια, 2-0 τον Απόλλωνα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.