×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα



Ντέρμπι και πολλές εκπλήξεις περιελάμβανε το μενού της 18ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής.

Στον 1ο όμιλο, Καβάλα και Νέστος Χρυσούπολης αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια νίκησε 3-0 τον ΠΑΟ Κουφαλίων και έπιασε κορυφή, μιας και ο Άρης Παλαιοχωρίου κόλλησε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό Κυμίνων.

Στον 3ο όμιλο, ο Κρόνος Αργυράδων απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής μετά τη νίκη του με 2-1 επί του Μ. Αλέξανδρου Καλλιθέας.

Στον 4ο όμιλο, η Νίκη Βόλου επικράτησε 1-0 του Αστέρα Ιτέας και ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε 2-0 εκτός έδρας τον ΑΟ Στυλίδας.

Στον 5ο όμιλο, Εθνικός και ΟΦ Ιεράπετρας γνώρισαν την ήττα, από Επισκοπή με 1-0 και Κερατσίνι με 2-1 αντίστοιχα, ενώ Γιούχτας και Ιωνικός μπήκαν γερά στο κόλπο της ανόδου.

Στον 6ο όμιλο ο Ιάλυσος νίκησε τη Θύελλα Ραφήνας με 2-0, ενώ ο Διαγόρας επικράτησε 2-1 της Νίκης Τραγανού.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω επικράτησε 1-0 του ΑΟ Χαλκίδας, ενώ ο Αιολικός πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Ηλυσιακού.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα επικράτησε 3-1 της ΑΕ Πελλάνας, ενώ ο Ασπρόπυργος «κόλλησε» στο 2-2 στη Ζάκυνθο απέναντι στον ΑΟ Κατασταρίου.

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0 (9/2)
Κεραυνός Πέρνης – Πανσερραϊκός 1-0 (9/2)
Άρης Αβάτου – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1 (45+ Ζυγκερίδης)
Eθνικός Σιδηροκάστρου – ΑΕ Καλαμπακίου 0-1 (11′ Στάικος)
Kαβάλα – Νέστος Χρυσούπολης 0-0
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-3 (49′ Ερκάν, 77′ Κυριακόπουλος, 87′ Στοΐνοβιτς / 45′-51′ Μαρασλής, 58′ Δεδελούδης)
Ασπίδα Ξάνθης – Ορφέας Ξάνθης 0-2 (83′ Πασχαλάκης, 87′ Χασάνογλου)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 18 46 37 10
2 Καβάλα 18 42 39 4
3 Αετός Ορφανού 18 32 31 18
4 Απόλλων Παραλιμνίου 18 30 21 14
5 Πανσερραϊκός 18 29 29 17
6 Άρης Αβάτου 18 28 18 13
7 Ορφέας Ξάνθης 18 28 24 20
8 Κεραυνός Πέρνης 18 27 17 13
9 Αλέξανδρος Κιλκίς 18 26 17 11
10 ΑΕ Καλαμπακίου 18 19 9 18
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 18 12 16 34
12 Εθνικός Σιδηροκάστρου 18 10 8 33
13 Ασπίς Ξάνθης 18 10 9 47
14 ΠΑΟ Κοσμίου 18 10 15 38

 

2ος όμιλος
Βέροια – ΠΑΟ Κουφαλίων 3-0 (16′ Βεργώνης, 30′-84′ Τσικόπουλος)
Aρης Παλαιοχωρίου – Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0
Aλμωπός Αριδαίας – Μελιτέας Μελίτης 3-0 (26′ Μεντής, 47′-87′ Προύντσης)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Αγροτικός Αστέρας 0-2 (43′, 69′ )
ΠΟ Τρίγλιας – Εδεσσαϊκός 1-0 (87′ )
Ερμής Αμυνταίου – ΑΣ Γιαννιτσά 1-1 (75′ Αθανασιάδης / 38′ Κοτσαρίδης)
Μακεδονικός – Νίκη Αγκαθιάς 2-3 (19′ Καρλόπουλος πεν, 61′ Τσουκάνης / 15′ Γκελοσάνι, 29′ αυτογκόλ, 84′ Ζαρογιάννης πεν)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Άρης Παλαιοχωρίου 18 39 33 18
2 Βέροια 17 39 35 12
3 Νίκη Αγκαθιάς 18 36 20 8
4 ΠΟ Τρίγλιας 18 34 21 14
5 Εδεσσαϊκός 18 30 32 10
6 Αγροτικός Αστέρας 18 28 20 16
7 Αλμωπός Αριδαίας 18 28 22 12
8 Μακεδονικός 18 24 22 22
9 ΑΣ Γιαννιτσά 17 23 19 17
10 Ολυμπιακός Κυμίνων 17 17 8 17
11 Λαγκαδάς 18 13 13 28
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 18 13 15 32
13 Ερμής Αμυνταίου 18 11 17 35
14 Μελιτεύς Μελίτης 17 5 16 52

3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης – Ναυπακτιακός 2-0 (8′-33′ Λίμα)
Αχέρων Καναλακίου – Μακεδονικός Φούφα 1-1 (87′ Ελέζι / 38′ Μαυροματίδης)
Θεσπρωτός – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-0
Τηλυκράτης – Σούλι Παραμυθιάς 0-1 (14′ Τσουμάνης)
Κρόνος Αργυράδων – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-1 (4′ ,57′ Κάνεφ, 90+ / 15′ Νικολόπουλος)
ΑΟ Φλωριάδας – Γρεβενά Αεράτα δ.δ.

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Κρόνος Αργυράδων 17 33 19 9
2 Ναυπακτιακός Αστέρας 16 29 28 12
3 Μακεδονικός Φούφα 15 28 22 15
4 ΑΕ Λευκίμμης 15 28 29 10
5 Σούλι Παραμυθιάς 16 26 21 15
6 Αχέρων Καναλακίου 16 25 20 12
7 Θεσπρωτός 16 25 19 10
8 Τηλυκράτης 2014 17 24 17 16
9 Θρίαμβος Σερβιανών 16 21 17 13
10 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 15 20 21 18
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 17 13 16 28
12 Γρεβενά Αεράτα 14 2 4 49
13 ΑΟ Φλωριάδας 10 -7 0 23

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών

4ος όμιλος
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων 1-0 (76′ Ξέρρας)
ΓΣ Αλμυρού – Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1 (14′ Χάμος)
Νίκη Βόλου – Αστέρας Ιτέας 1-0 (6′ Μαντζίρης)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΣ Μετέωρα 3-3 (56′ Κατσαμάγκας, 72′ Παγωνίδης, 90+ Παπαδόπουλος πεν / 35′ Παπαευθυμίου, 59′ Μαρούδας, 81′ Ιωαννίδης)
ΑΟ Στυλίδας – Ολυμπιακός Βόλου 0-2 (14′ Ζγκούρη, 30′ Μάντζιος πεν)
Φωκικός – Πιερικός 2-3 (40′-59′ Μεγάλος πεν / 6′ Χατζηδίμπας, 62′ Κραγιόπουλος, 68′ Σεχολάρι πεν)
Θησέας Αγριάς – Αναγέννηση Καρδίτσας δ.δ.

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νίκη Βόλου 18 50 50 4
2 Ολυμπιακός Βόλου 18 47 46 10
3 Αστέρας Ιτέας 18 31 24 18
4 Μετέωρα ΑΣ 17 30 27 14
5 ΑΟ Σελλάνων 18 25 20 18
6 Θησέας Αγριάς 17 23 16 23
7 Οικονόμος Τσαριτσάνης 18 23 20 25
8 Απόλλων Μακρυχωρίου 18 21 16 23
9 Αλμυρός 17 20 14 15
10 Πιερικός 17 19 22 26
11 Α.Ο. Στυλίς 18 17 15 40
12 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 17 16 19 28
13 Φωκικός 18 13 10 25
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 13 -5 7 37

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 6 βαθμών.

 

5ος όμιλος
Ιωνικός – Ατρόμητος Πειραιά 5-0 (7′ Κατσικογιάννης, 21′ Μακρίδης, 50′-61′ Κουϊρουκίδης, 84′ )
Εθνικός – ΑΟ Επισκοπής 0-1 (69′ Κατσικοκέρης)
ΑΕ Νεάπολης – ΑΟ Παλαιόχωρας 1-3 (60′ Πεταυράκης / 29′ Μανουσάκης, 35′ Παλιάτσιος, 83′ Πάγκαλος)
Αμπελακιακός – Ατσαλένιος 0-0
Κερατσίνι – ΟΦ Ιεράπετρας 2-1 (77′ Ψυχογιός, 91′ Πασαλίδης / 16′ Κορέτα)
Γιούχτας – Προοδευτική 2-0 (34′-57′ Τριανταφύλλου)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Εθνικός 16 34 24 10
2 Γιούχτας 17 33 24 10
3 Ιεράπετρα 17 32 26 9
4 Ιωνικός 17 32 24 9
5 Κερατσίνι 17 26 19 17
6 ΑΟ Επισκοπής 16 25 26 16
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 16 20 14 15
8 Προοδευτική 17 19 11 16
9 Ατσαλένιος 16 18 10 12
10 Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. 16 18 12 18
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 17 15 18 31
12 Ατρόμητος Πειραιά 17 9 10 31
13 ΑΕ Νεάπολης 17 9 11 35

 

6ος όμιλος
Νίκη Τραγανού – Διαγόρας Ρόδου 1-2 (42′ Βατσής / 8′ Χατζησάββας, 62′ Μπουρλάκης)
Ιάλυσος – Θύελλα Ραφήνας 2-0 (67’Δωματάς πεν, 78′ Στεφανίδης)
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Πανμοβριακός 3-0 (10′ Παπαδόπουλος, 22′ Τσιριγώτης, 59′ Λίπι)
Αχαρναϊκός – Πανηλειακός 0-0
Παλληνιακός – ΠΑΟ Βάρδας 0-1 (65′ Γούρμος πεν)
Παναιγιάλειος – Φοίβος Κρεμαστής (11/2)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 17 44 32 6
2 Διαγόρας Ρόδου 17 38 27 7
3 ΠΑΟ Βάρδας 17 27 25 19
4 Παλληνιακός 17 26 25 19
5 Θύελλα Ραφήνας 17 25 22 17
6 Πανηλειακός 16 24 21 17
7 Διαγόρας Βραχνεϊκων 16 21 19 14
8 Νίκη Τραγάνου 17 18 16 26
9 Αχαρναϊκός 16 17 14 12
10 Πανμοβριακός 16 16 13 21
11 Παναιγιάλειος 16 14 14 27
12 Φοίβος Κρεμαστής 16 11 9 25
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 16 3 2 33

 

7ος όμιλος (16η αγωνιστική)
ΠΑΣ Κόρινθος – Χαραυγιακός 0-1 (83′ )
Απόλλων Ερέτριας – Άγιοι Ανάργυροι 2-5 (17′ Σεόλ, 50′ Αντζέλι / 8′ Κολλάς, 33′-53′ Νταουντάι, 61′ Κασβιρόπουλος, 87′ )
Καλλιθέα – Άγιος Ιερόθεος 2-0 (34′, 80′ )
Θύελλα Καμαρίου – Πανθηραϊκός 1-0 (93′ Μαντούσης)
Αιολικός – Ηλυσιακός 2-1 (59′ Τσουβαλτσίδης,79′ Τσομπανέλης / 27′ Μάλτσι)
Αιγάλεω – ΑΟ Χαλκίς 1-0 (45′ Μάρης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 16 41 32 11
2 Ηλυσιακός 16 30 22 12
3 Αιολικός 16 28 21 13
4 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 16 24 18 14
5 Πανθηραϊκός 16 23 18 14
6 Άγιος Ιερόθεος 16 20 22 19
7 Θύελλα Καμαρίου 16 20 22 21
8 Χαραυγιακός 16 17 11 12
9 Κόρινθος 16 16 11 22
10 Καλλιθέα 16 16 12 11
11 Χαλκίδα 16 15 9 18
12 Απόλλων Ερέτριας 16 6 9 42

 

8ος όμιλος
Ένωση Λέρνας – ΑΟ Εικοσιμίας 5-0 (4′-9′-80′ Μπιτζής, 42′ Κορονίδης, 51′ αυτογκόλ)
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕ Ερμιονίδας 1-0 (24′ Κράσι)
Πάμισος – Αμβρυσσέας Διστόμου 0-2 (32′-83′ Ιβάνοφ)
Μανδραϊκός – ΑΟ Υπάτου 0-0
Παναρκαδικός – Παναργειακός 2-1 (65′ Καρβάλιο, 84′ Τσιόνης / 67′ Συρεγγέλας)
ΑΟ Κατασταρίου – Ασπρόπυργος 2-2 (57′ Πέττας, 66′ Τηλιόπουλος / 4′ Σταύρου, 64′ Πετρόπουλος)
Καλαμάτα – ΑΕ Πελλάνας 3-1 (56′-73′ Μάρκοβιτς, 78′ Πινδώνης / 89′ Σικαλόπουλος)

Η βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 18 48 37 4
2 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 18 42 38 8
3 Παναργειακός 18 36 29 10
4 Ερμιονίδα 18 30 21 10
5 ΑΟ Κατασταρίου 18 29 24 16
6 Πέλλανας Καστορείου 18 26 20 15
7 ΑΟ Ύπατου 18 26 16 9
8 Παναρκαδικός 18 25 28 25
9 Αστέρας Βλαχιώτη 18 23 19 30
10 Αμβρυσσέας 18 23 22 18
11 Μανδραϊκός 18 21 17 21
12 Λέρνα 18 15 14 23
13 Πάμισσος Μεσσήνης 18 7 9 43
14 ΑΟ Εικοσιμίας 18 1 0 62