×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής


Η 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Γ’ Εθνική περιελάμβανε εκπλήξεις και πολλά γκολ.

Στον 1ο όμιλο, Νέστος Χρυσούπολης και Καβάλα συνέχισαν με νίκες και παραμένουν σε απόσταση ενός πόντου.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια επιβλήθηκε 2-0 του πρωτοπόρου Άρη Παλαιοχωρίου και μείωσε τη μεταξύ τους διαφορά.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα πήρε το ντέρμπι επί του Μέγα Αλέξανδρου Καλλιθέας, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας νίκησε 1-0 στη Λευκάδα τον Τηλυκράτη.

Στον 4ο όμιλο, ο Φωκικός φρέναρε τον Ολυμπιακό Βόλου, με τη Νίκη Βόλου να τον πιάνει τον συμπολίτη στην κορυφή.

Στον 5ο όμιλο, ο Εθνικός είχε απώλεια βαθμών στη Νίκαια, αν και έπαιζε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος επέστρεψε στις νίκες, ενώ Παναιγιάλειος και Πανηλειακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Στον 7ο όμιλο, ο Ηλυσιακός επικράτησε με 2-1 του Αιγάλεω που υπέστη την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα πέτυχε το 11Χ11, αφού ξεπέρασε και το εμπόδιο του Ασπρόπυργου.

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 3-1 (19′ Λιάρας, 57′-61′ Ζυγκερίδης / 69′ )
Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξ/πολης 3-1 (19′ Μερακλής, 24′-54′ Κυριαζίδης / 21′ Πεταλωτής)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-3 (59′ Μπέλιτς, 81′ Καθάριος, 90′ Μκρτσιάν)
Καβάλα – ΑΕ Καλαμπακίου 3-0 (14′ Τσούτσης, 52′ Βαλαβανόπουλος, 82′ Γαβριηλίδης)
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός 0-4 (14′-66′-76′ Παπαβασιλείου, 27′ Αναστασόπουλος πεν)
Κεραυνός Πέρνης – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-0 (76′ Κωστόπουλος)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 11 27 24 8
2 Καβάλα ΑΟ 11 26 24 3
3 Αετός Ορφανού 11 21 20 11
4 Πανσερραϊκός 11 18 20 12
5 Άρης Αβάτου 11 18 13 8
6 Κεραυνός Πέρνης 11 18 11 7
7 Ορφέας Puma Ξάνθης 11 17 15 14
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 11 16 13 7
9 Απόλλων Παραλιμνίου 11 14 9 10
10 Ασπίς Ξάνθης 11 10 9 26
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 11 9 9 20
12 Εθνικός Σιδηροκάστρου 11 8 4 21
13 ΠΑΟ Κοσμίου 11 7 7 20
14 ΑΕ Καλαμπακίου 11 7 5 16

 

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων – Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Μακεδονικός – ΑΣ Γιαννιτσά 1-0 (90′ Ποκόγκ)
Ερμής Αμυνταίου – Εδεσσαϊκός 0-8 (16′-42′-45′-53′ Παπαδημητρίου, 23′ Παπαγεωργίου, 40′ Ταουσάνης, 86′ Σφέτκος, 90′ Μεταξάς)
ΠΟ Τριγλίας – Αγροτικός Αστέρας 1-0 (20′ Λιόνης)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Μελιτέας Μελίτης 5-0 (51′-57′ Κυζερίδης, 63′, 69′, 90′)
Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Κυμίνων 3-1 (55′ Κάρτσιος, 75′ Μεντής, 82′ Τσαβάρι πεν / 49′ Θεοδωρίδης)
Βέροια – Άρης Παλαιοχωρίου 2-0 (5′-62′ Κανούλας)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Άρης Παλαιοχωρίου 11 24 17 10
2 Βέροια 11 21 19 10
3 ΠΟ Τρίγλιας 11 21 12 5
4 Νίκη Αγκαθιάς 11 19 9 4
5 Μακεδονικός 11 17 10 11
6 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 11 17 12 8
7 Αλμωπός Αριδαίας 11 17 13 8
8 ΑΣ Γιαννιτσά 11 16 14 11
9 Εδεσσαϊκός 10 15 19 6
10 Λαγκαδάς 11 12 10 9
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 11 10 5 9
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 11 7 10 18
13 Ερμής Αμυνταίου 11 6 4 25
14 Μελιτεύς Μελίτης 10 5 10 28

 

3ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα – Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 2-1 (73′, 86′ Χάιτας πεν / 70′ Αποστολίδης)
Κρόνος Αργυράδων – Θρίαμβος Σερβανιών 2-0 (53′ Σπαχίου, 58′ Καρτσιάς)
Τηλυκράτης – Ναυπακτιακός 0-1 (12′ Γραμματικόπουλος)
ΑΕ Λευκίμμης – Μακεδονικός Σιάτιστας 5-1 (6′ Τσόφλιος, 12′ Κιπτίου, 24′-45′ Γαστεράτος, 36′ Τσεβανέδης / 90+ )
Θεσπρωτός – Γρεβενά Αεράτα 4-0 (20′-77′ Γκόλιας, 44′ Φούντζουλας, 65′ Μπέρτζος)
Αχέρων Καναλακίου – ΑΟ Φλωριάδας 4-0 (28′ Ζδράβος πεν, 60′-86′ Νικολάου, 67′ Πάνος)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Μακεδονικός Φούφα 10 21 18 11
2 Ναυπακτιακός Αστέρας 10 19 16 8
3 ΑΕ Λευκίμμης 9 18 19 6
4 Κρόνος Αργυράδων 10 17 11 6
5 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 10 16 12 11
6 Τηλυκράτης 2014 9 15 11 8
7 Θεσπρωτός 9 15 14 6
8 Αχέρων Καναλακίου 9 14 13 7
9 Σούλι Παραμυθίας 9 13 13 11
10 Θρίαμβος Σερβιανών 9 10 7 7
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 9 2 5 18
12 Γρεβενά Αεράτα 9 2 4 28
13 ΑΟ Φλωριάδας 8 -1 0 16

 

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 (2′-3′-71′ Τσιρογιάννης)
Θησέας Αγριάς – Πιερικός 1-0 (8′ Βλάχος)
Φωκικός – Ολυμπιακός Βόλου 1-1 (81′ Μεγάλος / 90’+Λώττας)
ΑΟ Στυλίδας – ΑΣ Μετέωρα 1-0 (37′ Λέντας)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Αστέρας Ιτέας 0-1 (68′ Αλεξίου)
Νίκη Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-0 (41′ Καντούτσης, 77′-83′ πεν Κέρι, 89′ Τζιώρας)
Απόλλων Μακρυχωρίου – ΓΣ Αλμυρού 1-0 (58′ Μυργιώτης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νίκη Βόλου 11 29 30 4
2 Ολυμπιακός Βόλου 11 29 28 6
3 Μετέωρα ΑΣ 11 21 19 8
4 Αλμυρός 11 19 13 9
5 Απόλλων Μακρυχωρίου 11 17 11 12
6 Αστέρας Ιτέας 11 16 15 12
7 ΑΟ Σελλάνων 11 15 15 13
8 Α.Ο. Στυλίς 11 14 12 21
9 Θησέας Αγριάς 11 14 11 16
10 Οικονόμος Τσαριτσάνης 11 10 10 17
11 Πιερικός 11 10 10 15
12 Φωκικός 11 9 7 18
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 11 9 11 14
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 11 0 7 34

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά – Προοδευτική 0-1 (41′ )
Γιούχτας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0 (10′ Ηλιόπουλος)
Κερατσίνι – Ατσαλένιος 2-2 (64′, 85′ / 32′ Καμπόσος, 54′ )
Αμπελακιακός – ΑΟ Παλαιόχωρας 2-1 (29′, 90+ / 76′ )
ΑΕ Νεάπολης – ΑΟ Επισκοπής 0-3 (16′ Σερβιλάκης, 19′ Σώπασης, 90′ Κατσικοκέρης)
Ιωνικός – Εθνικός 1-1 (85′ Ατματζίδης / 90+ Μάναλης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 10 24 18 1
2 Εθνικός 10 23 17 6
3 Γιούχτας 10 18 11 6
4 ΑΟ Επισκοπής 10 18 18 8
5 Κερατσίνι 10 15 10 0
6 Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. 10 14 9 12
7 Ιωνικός 10 13 7 7
8 Ατσαλένιος 10 13 7 6
9 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 10 11 9 11
10 ΑΟ Παλαιοχώρας 10 10 9 16
11 Προοδευτική 11 10 5 11
12 Ατρόμητος Πειραιά 11 6 7 20
13 ΑΕ Νεάπολης 10 4 5 19

 

6ος όμιλος
Ιάλυσος – Πανμοβριακός 2-1 (17′ Μακρυδημήτρης, 26′ Περογαμβράκης / 65′ Πυρρής)
Παλληνιακός – Αστέρας Αμαλιάδας 1-0 (4′ Ματσαδές)
Παναιγιάλειος – Πανηλειακός 2-2 (73′ Λούγκος, 88′ / 7′-18′ Μπαρμπαρούσης)
Αχαρναϊκός – Θύελλα Ραφήνας 3-0 (54′, 59′, 87′ )
Νίκη Τραγανού – Διαγόρας Βραχνέικων 1-1 (90+ Παπαχριστόπουλος / 73′ Σχοινάς)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 10 25 16 6
2 Διαγόρας Ρόδου 11 22 19 6
3 Παλληνιακός 10 20 19 10
4 Παμβουπρασιακός 11 16 13 10
5 Πανηλειακός Πύργου 10 15 12 11
6 Διαγόρας Βραχνέικων 10 14 12 9
7 Αχαρναϊκός 10 13 12 8
8 Παναιγιάλειος 10 12 11 15
9 Νίκη Τραγάνου 10 12 9 16
10 Θύελλα Ραφήνας 10 11 11 14
11 Πανμοβριακός 10 10 8 13
12 Φοίβος Κρεμαστής 10 7 6 16
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 10 2 1 15

 

7ος όμιλος (10η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός – Αιολικός 2-2 (47′ πεν Μανιάς, 61′ Γαϊδαρτζής / 51′-74′ Βεζιρτζόγλου)
ΑΟ Χαλκίς – Χαραυγιακός 0-2 (16′ Κόντι, 72′ Γιαννόπουλος)
Ηλυσιακός – Αιγάλεω 2-1 (23′-68′ Μπουσινάκης / 71′ Ψυχογιός)
Άγιος Ιερόθεος – Θύελλα Καμαρίου 1-1 (22′ Ντάσης πεν / 11′ Αργυρίου)
Άγιοι Ανάργυροι – Καλλιθέα 1-1 (45+ / 80′ Ζεζάι)
ΠΑΣ Κόρινθος – Απόλλων Ερέτριας 2-1 (27′ Γάλας, 90+ / 44′ Αμαραντίδης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 10 25 20 10
2 Ηλυσιακός 10 21 12 5
3 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 10 17 7 4
4 Αιολικός 10 15 12 10
5 Πανθηραϊκός 10 14 15 12
6 Χαλκίδα 10 12 8 11
7 Άγιος Ιερόθεος 10 12 15 12
8 Θύελλα Καμαρίου 10 12 16 15
9 Κόρινθος 10 11 7 13
10 Καλλιθέα 10 9 6 6
11 Χαραυγιακός 10 9 6 8
12 Απόλλων Ερέτριας 10 4 4 22

8ος όμιλος
Μανδραϊκός – ΑΟ Εικοσιμίας 3-0 (23′ Ντούλιας, 32′ Λελούδας, 88′ Χαλβατζίου)
ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΕ Πελλάνας 0-0
Καλαμάτα – Ασπρόπυργος 1-0 (14′ Μάρκοβιτς)
ΑΟ Κατασταρίου – Παναργειακός 1-1 (48′ Τααρίμπε / 85′ Καδάς πεν)
Παναρκαδικός – ΑΟ Υπάτου 2-1 (11′ Γεωργόπουλος, 39′ Λυμπερόπουλος / 51′ Τσαφταρίδης)
Ένωση Λέρνας – Αμβρυσσέας Διστόμου 2-1 (Μπιτζής 2 / Στάρις)
Αστέρας Βλαχιώτη – Πάμισος 1-0 (88′ Χρήστου πεν)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 11 33 20 0
2 Παναργειακός 10 23 16 4
3 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 11 23 24 3
4 Ερμιονίδα 11 17 8 4
5 Μανδραϊκός 11 17 13 10
6 Παναρκαδικός 11 15 18 17
7 Πέλλανας Καστορείου 11 15 12 9
8 ΑΟ Κατασταρίου 10 15 13 9
9 Αμβρυσσέας 11 13 9 9
10 ΑΟ Ύπατου 11 12 7 8
11 Αστέρας Βλαχιώτη 11 11 13 19
12 Λέρνα 10 9 5 13
13 ΑΟ Εικοσιμίας 10 1 0 30
14 Πάμισσος Μεσσήνης 11 1 4 27

 

ΠΑΙΞΕ ΕΔΩ ΔΩΡΕΑΝ ΦΟΒΕΡΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ

Sportime Extras