×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής


Η 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Γ’ Εθνική περιελάμβανε εκπλήξεις και πολλά γκολ.

Στον 1ο όμιλο, Νέστος Χρυσούπολης και Καβάλα συνέχισαν με νίκες και οδηγούν την κούρσα του πρωταθλήματος.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου επέστρεψε στις νίκες με 3-1 του Μελιτέα στη Μελίτη, ενώ η Βέροια επιβλήθηκε 3-0 του Ολυμπιακού στα Κύμινα.

Στον 3ο όμιλο, ο Κρόνος Αργυράδων νίκησε 1-0 τον Μακεδονικό Φούφα και πέρασε πρώτος στη βαθμολογία, καθώς ο Ναυπακτιακός Αστέρας έμεινε στο 1-1 με τον Θεσπρωτό.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου διέλυσε με με 7-0 τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, ενώ η Νίκη Βόλου πέρασε από τα Μετέωρα.

Στον 5ο όμιλο, ο Εθνικός νίκησε 3-1 την Παλαιόχωρα, ενώ ο Ιωνικός με 2-1 απέδρασε από την Επισκοπή.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος επικράτησε 1-0 στον Πύργο του Πανηλειακού και συνεχίζει μόνος πρώτος.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω επιβλήθηκε 1-0 του Χαραυγιακού, ενώ ο Αιολικός νίκησε 1-0 τη Χαλκίδα.

Τέλος στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα υπέστη την πρώτη της ήττα, με 2-1 από την Ερμιονίδα.

1ος όμιλος
Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 3-1 (23′ Μπουνταγκίδης, 41′-42′ Χιντ Ιμέρ / 30′ Λεβεντέλης)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα 0-2 (59′ Μαρκόπουλος, 73′ Βαλαβανόπουλος)
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0 (60′ Μελισσόπουλος Ν. πεν, 64′ Μπέλιτς)
ΑΕ Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης 0-0
Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού 1-1 (79′ Ομπόσου / 90+ Παυλίδης Γ.)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου 0-0

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 12 30 26 8
2 Καβάλα ΑΟ 12 29 26 3
3 Αετός Ορφανού 12 22 21 12
4 Ορφέας Puma Ξάνθης 12 20 18 15
5 Κεραυνός Πέρνης 12 19 11 7
6 Άρης Αβάτου 12 19 13 8
7 Πανσερραϊκός 12 19 21 13
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 12 17 13 7
9 Απόλλων Παραλιμνίου 12 17 10 10
10 Ασπίς Ξάνθης 12 10 9 27
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 12 9 9 22
12 Εθνικός Σιδηροκάστρου 12 8 4 23
13 ΑΕ Καλαμπακίου 12 8 5 16
14 ΠΑΟ Κοσμίου 12 7 8 23

2ος όμιλος
Μακεδονικός – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-0 (53′ Καρλόπουλος, 87′ Δούμας)
Νίκη Αγκαθιάς – Ερμής Αμυνταίου 1-0 (47′ Αβραμόπουλος)
Εδεσσαϊκός – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-1 (85′ Μεταξάς / 55′ Τριανταφυλλίδης)
Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας 2-1 (7′ πεν-29′ Στεφανίδης / 31′ Μεντί)
Μελιτέας Μελίτης – Άρης Παλαιοχωρίου 1-3 (86′ Ρωμαίος / 40′ Δημητρακόπουλος, 53′ Αποστολάς, 68′ )
Ολυμπιακός Κυμίνων – Βέροια 0-3 (37′ Παπουτσίδης, 43′ Κανούλας, 66′ Μπλέτσας)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Άρης Παλαιοχωρίου 12 27 20 11
2 Ελπίς Σκουτάρεως 12 24 22 10
3 ΠΟ Τρίγλιας 12 22 12 5
4 Νίκη Αγκαθιάς 12 22 10 4
5 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 12 20 14 9
6 Μακεδονικός 12 20 12 11
7 Αλμωπός Αριδαίας 12 17 14 10
8 ΑΣ Γιαννιτσά 12 17 14 11
9 Εδεσσαϊκός 11 16 20 7
10 Λαγκαδάς 12 13 11 10
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 12 10 5 12
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 12 7 10 20
13 Ερμής Αμυνταίου 12 6 4 26
14 Μελιτεύς Μελίτης 11 5 11 33

3ος όμιλος
Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Φούφα 1-0 (46′ Χαρτσιάς πεν)
Θρίαμβος Σερβανιών – Τηλυκράτης 0-1 (17′ Καταγής πεν)
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΕ Λευκίμμης 1-0 (82′ Μπουκουβάλας)
Ναυπακτιακός – Θεσπρωτός 1-1 (40′ Θεοχάρης πεν / 11′ Γώγος)
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΟ Φλωριάδας 4-0 (15′, 65′ Ταφαρλής, 80′ Μαλούτας, 85′ Μπατζής)
Γρεβενά Αεράτα – Αχέρων Καναλακίου 0-3 (15′ Τσαγκαλίδης, 40′ Σδράβος πεν, 80′ Ελέζι)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Μακεδονικός Φούφα 11 21 18 12
2 Ναυπακτιακός Αστέρας 11 20 17 9
3 Κρόνος Αργυράδων 11 20 12 6
4 Τηλυκράτης 2014 10 18 12 8
5 ΑΕ Λευκίμμης 10 18 19 7
6 Αχέρων Καναλακίου 10 17 16 7
7 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 10 16 12 11
8 Σούλι Παραμυθίας 10 16 14 11
9 Θεσπρωτός 10 16 15 7
10 Θρίαμβος Σερβιανών 10 10 7 8
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 10 5 9 18
12 Γρεβενά Αεράτα 10 2 4 31
13 ΑΟ Φλωριάδας 9 -1 0 20

4ος όμιλος
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων 1-0 (43′ Κοτζαθανάσης πεν)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός 0-0
Πιερικός – ΑΟ Στυλίδας 5-1 (5′-21′ Σεχολάρι, 25′ Δαδάκος, 73′ Μηλιώτης, 90+ Βερνάρδος / 75′ Μπουνσάι)
Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 7-0 (8′ Σερτζίνιο πεν, 43′ Ναζίμ, 68′-84′ Φλίγκος, 87′ Σαχινίδης, 90′-90+ Καμπλιώνης)
ΑΣ Μετέωρα – Νίκη Βόλου 0-2 (15′ Μακέγκο, 53′ Τζιώρας)
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού 1-0 (41′ Κακκάβας πεν)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-1 (52′, 88′ / 22′ Εμβέλε)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νίκη Βόλου 12 32 32 4
2 Ολυμπιακός Βόλου 12 32 35 6
3 Μετέωρα ΑΣ 12 21 19 10
4 Αστέρας Ιτέας 12 19 16 12
5 Αλμυρός 12 19 13 10
6 Απόλλων Μακρυχωρίου 12 17 12 14
7 Θησέας Αγριάς 12 17 12 16
8 ΑΟ Σελλάνων 12 15 15 14
9 Α.Ο. Στυλίς 12 14 13 26
10 Οικονόμος Τσαριτσάνης 12 13 12 18
11 Πιερικός 12 13 15 16
12 Φωκικός 12 10 7 18
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 12 9 11 21
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 12 1 7 34

5ος όμιλος
Γιούχτας – Ατρόμητος Πειραιά 1-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0 (2′ Βεστάκης)
ΑΟ Παλαιόχωρας – Εθνικός 1-3 (32′ Παλιάτσιος / 6′ Πολίτης, 59′ Πεχλιβανίδης, 90+ Μπούτερ)
ΑΟ Επισκοπής – Ιωνικός 1-2 (40′ Κατσικοκέρης / 29′ Πογκοσιάν, 45′ Σάμιος)
Ατσαλένιος – ΑΕ Νεάπολης 0-2 (43′ Περράκης, 81′ Πεταυράκης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 11 27 20 1
2 Εθνικός 11 26 20 7
3 Γιούχτας 11 19 12 7
4 ΑΟ Επισκοπής 11 18 19 10
5 Ιωνικός 11 16 9 8
6 Κερατσίνι 11 15 10 10
7 Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. 11 14 9 14
8 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 11 14 10 11
9 Ατσαλένιος 11 13 7 8
10 ΑΟ Παλαιοχώρας 11 10 10 19
11 Προοδευτική 11 10 5 11
12 Ατρόμητος Πειραιά 12 7 8 21
13 ΑΕ Νεάπολης 11 7 7 19

6ος όμιλος
Πανηλειακός – Ιάλυσος 0-1 (67′ Τσούπρος)
Φοίβος Κρεμαστής – Αχαρναϊκός 1-1 (73′ Ορφανίδης / 68′ Δήμου)
Αστέρας Αμαλιάδας – Παναιγιάλειος 1-1 (43′ Γεωργακόπουλος / 31′ Κούτνικ)
Θύελλα Ραφήνας – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0 (39′ Μαραθιανός)
Πανομβριακός – Νίκη Τραγανού 1-1 (15′ Νιφορόπουλος Π. / 22′ Βατσής)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 11 28 17 6
2 Διαγόρας Ρόδου 12 25 20 6
3 Παλληνιακός 11 20 19 11
4 Παμβουπρασιακός 11 16 13 10
5 Πανηλειακός Πύργου 11 15 12 12
6 Θύελλα Ραφήνας Α.Π.Ο. 11 14 12 14
7 Αχαρναϊκός 11 14 13 9
8 Διαγόρας Βραχνέικων 11 14 12 10
9 Νίκη Τραγάνου 11 13 10 17
10 Παναιγιάλειος 11 12 12 16
11 Πανμοβριακός 11 11 9 14
12 Φοίβος Κρεμαστής 11 8 7 17
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 11 3 2 16

7ος όμιλος (11η αγωνιστική)
Θύελλα Καμαρίου – Ηλυσιακός 1-1 (86′ Δαβιλάς / 28′ Μάλτσι)
Αιγάλεω – Χαραυγιακός 1-0 (22′ Βέρμπης)
Αιολικός – ΑΟ Χαλκίς 1-0 (52′ Ποτουρίδης)
Καλλιθέα – Πανθηραϊκός 0-0
Απόλλων Ερέτριας – Άγιος Ιερόθεος 1-1 (90+ Κοντός / 29′ Πολίτης)
ΠΑΣ Κόρινθος – Άγιοι Ανάργυροι 0-0

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 11 28 21 10
2 Ηλυσιακός 11 22 13 6
3 Αιολικός 11 18 13 10
4 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 11 18 7 4
5 Πανθηραϊκός 11 15 15 12
6 Άγιος Ιερόθεος 11 13 16 13
7 Θύελλα Καμαρίου 11 13 17 16
8 Χαλκίδα 11 12 8 12
9 Κόρινθος 11 12 7 13
10 Καλλιθέα 11 10 6 6
11 Χαραυγιακός 11 9 6 9
12 Απόλλων Ερέτριας 11 5 5 23

8ος όμιλος
ΑΟ Εικοσιμίας – Πάμισος 0-2 (16′ Βλάχος, 59′ Παπαδόπουλος Δ. πεν)
Καλαμάτα – ΑΕ Ερμιονίδας 1-2 (50′ Μάρκοβιτς / 15′ Σαμαράς, 66′ Μακρίδης)
Ασπρόπυργος – Παναρκαδικός 2-1 (38′-42′ Σταύρου / 54′ Μουλιάτος)
Παναργειακός – Μανδραϊκός 1-0 (57′ Συρεγγέλας)
ΑΟ Υπάτου – Ένωση Λέρνας 2-0 (50′ Σπανός, 77′ Σπηλιώτης)
Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Βλαχιώτη 2-3

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 12 33 21 2
2 Παναργειακός 11 26 17 4
3 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 12 26 26 4
4 Ερμιονίδα 12 20 10 5
5 Μανδραϊκός 12 17 13 11
6 ΑΟ Κατασταρίου 11 16 13 9
7 Πέλλανας Καστορείου 12 16 12 9
8 ΑΟ Ύπατου 12 15 9 8
9 Παναρκαδικός 12 15 19 19
10 Αστέρας Βλαχιώτη 12 14 16 21
11 Αμβρυσσέας 12 13 11 12
12 Λέρνα 11 9 5 15
13 Πάμισσος Μεσσήνης 12 4 6 27
14 ΑΟ Εικοσιμίας 11 1 0 32

 

ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΔΩ

Sportime Extras