×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής


Η 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Γ’ Εθνική ήταν λειψή, καθώς αναβλήθηκαν αρκετές αναμετρήσεις λόγω των δύσκολων καιρικών φαινομένων.

Έτσι, η ΕΠΟ ανέβαλε όλους τους αγώνες για τον 1ο, 2ο και 4ο όμιλο.

Στον 3ο όμιλο, η Λευκίμμη έμεινε στο 1-1 με τον Μ. Αλέξανδρο Καλλιθέας, ενώ, ο Κρόνος Αργυράδων επικράτησε 1-0 του Τηλυκράτη στη Λευκάδα.

Στον 5ο όμιλο, το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Εθνικό και ΟΦ Ιεράπετρας έμεινε στο 1-1, ενώ ο Ιωνικός νίκησε 1-0 τον Ατσαλένιο.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος διέλυσε με 6-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη, ενώ ο Παλληνιακός αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 κόντρα στον Παναγιάλειο.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω νίκησε με 2-0 τη Θύελλα Καμαρίου, ενώ ο Ηλυσιακός συνέτριψε με 4-1 τον Απόλλωνα Ερέτριας.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα πέρασε από την Τρίπολη με 1-0 κόντρα στον Παναρκαδικό, ενώ με νίκες συνέχισαν Παναργειακός και Ασπρόπυργος.

3ος όμιλος
Τηλυκράτης – Κρόνος Αργυράδων 0-1 (90′ )
ΑΕ Λευκίμμης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 1-1 (30′ Κάντας / 39′ Νικολόπουλος)
Θεσπρωτός – Θρίαμβος Σερβιανών 3-2 (62′ Μπίκας, 64′ Γκόλιας, 72′ Φούντζουλας / 55′ Μπλέτσας, 80′ Τσιαφίτσας πεν)
Αχέρων Καναλακίου – Ναυπακτιακός 2-1 (5′ Φέτσης πεν, 30′ Φράγκος / 10′ Νικολακόπουλος)
ΑΟ Φλωριάδας – Σούλι Παραμυθιάς 0-3 α.α.
Μακεδονικός Σιάτιστας – Γρεβενά Αεράτα ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Κρόνος Αργυράδων 12 23 13 6
2 ΑΕ Λευκίμμης 12 22 23 9
3 Μακεδονικός Φούφα 11 21 18 12
4 Ναυπακτιακός Αστέρας 12 20 18 11
5 Αχέρων Καναλακίου 11 20 18 8
6 Θεσπρωτός 11 19 18 9
7 Σούλι Παραμυθίας 11 19 16 12
8 Τηλυκράτης 2014 12 18 13 12
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 11 17 13 12
10 Θρίαμβος Σερβιανών 12 13 13 11
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 11 5 10 20
12 Γρεβενά Αεράτα 11 2 4 35
13 ΑΟ Φλωριάδας 9 -1 0 20

5ος όμιλος
ΑΠΟ Κερατσίνι – Γιούχτας 0-0
Αμπελακιακός – Προοδευτική 1-1 (45+ / 27′ )
ΑΕ Νεάπολης – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-0
Εθνικός – ΟΦ Ιεράπετρας 1-1 (76′ Τσιλιγκίρης / 36′ Χίσι)
Ιωνικός – Ατσαλένιος 1-0 (11′ Καλλέργης)
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΟ Επισκοπής 1-4 (84′ Πάγκαλος / 19′ Τζόρνταν, 26′ Σουμπασάκης, 87′ Ρικαρντίνιο, 90+ Κατσικοκέρης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 ΟΦ Ιεράπετρας 12 28 21 2
2 Εθνικός 12 27 21 8
3 ΑΟ Επισκοπής 12 21 23 11
4 Γιούχτας 12 20 12 7
5 Ιωνικός 12 19 10 8
6 Κερατσίνι 12 16 10 10
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 12 15 10 11
8 Αμπελακιακός 12 15 10 15
9 Ατσαλένιος 12 13 7 9
10 Προοδευτική 12 11 6 12
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 12 10 11 23
12 ΑΕ Νεάπολης 12 8 7 19
13 Ατρόμητος Πειραιά 12 7 8 21

6ος όμιλος
Ιάλυσος – Αστέρας Αμαλιάδας 6-0 (4′-13′ Βελλίνης, 8′-73′ Δελαπόρτας, 22′ Τσούπρος, 39′ Περογαμβράκης)
Παναιγιάλειος – Παλληνιακός 2-2 (19′ Φουρτάδο πεν, 45+ Τζανουλίνος / 38′ Σάμιος, 66′ Δημητρίου)
Αχαρναϊκός – ΠΑΟ Βάρδας 0-1 (28′ Νικολόπουλος Θ.)
Νίκη Τραγανού – Πανηλειακός 1-3 (77′ Σκοζάι / 42′ Αρβανίτης, 82′ Μπαρμπαρούσης, 90+ Τσίγκρηλας)
Θύελλα Ραφήνας – Πανομβριακός 2-0 (89′-90+ Μαραθιανός)
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Φοίβος Κρεμαστής (Τετάρτη 9/1)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 12 31 23 6
2 Διαγόρας Ρόδου 12 25 20 6
3 Παλληνιακός 12 21 21 13
4 ΠΑΟ Βάρδας 12 19 14 10
5 Πανηλειακός Πύργου 12 18 15 13
6 Θύελλα Ραφήνας 12 17 14 14
7 Διαγόρας Βραχνεΐκων 11 14 12 10
8 Αχαρναϊκός 12 14 13 10
9 Παναιγιάλειος 12 13 14 18
10 Νίκη Τραγάνου 12 13 11 20
11 Πανμοβριακός 12 11 9 16
12 Φοίβος Κρεμαστής 11 8 7 17
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 12 3 2 22

7ος όμιλος (12η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός – ΠΑΣ Κόρινθος 1-0 (71′ Γκίκα)
Αιολικός – Χαραυγιακός 1-0 (66′ Τσομπανέλης)
Αιγάλεω – Θύελλα Καμαρίου 2-0 (13′ Βέρμπης, 73′ Γουνδουλάκης πεν)
ΑΟ Χαλκίς – Καλλιθέα 1-0 (30′ Ντάμπος πεν)
Ηλυσιακός – Απόλλων Ερέτριας 4-1 (33′ Μέξης, 45+-73′ Τσίτσαρης, 62′ Μάλτσι / 13′ Μώρος)
Άγιος Ιερόθεος – Άγιοι Ανάργυροι 2-2 (18′ Νικολέτος πεν, 90+ Αποστόλου / 31′ Νταουντάι, 67′ Θεοδωράκης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 12 31 23 10
2 Ηλυσιακός 12 25 17 7
3 Αιολικός 12 21 14 10
4 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 12 19 9 6
5 Πανθηραϊκός 12 18 16 12
6 ΑΟ Χαλκίς 12 15 9 12
7 Άγιος Ιερόθεος 12 14 18 15
8 Θύελλα Καμαρίου 12 13 17 18
9 Κόρινθος 12 12 7 14
10 Καλλιθέα 12 10 6 7
11 Χαραυγιακός 12 9 6 10
12 Απόλλων Ερέτριας 12 5 6 27

8ος όμιλος
ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΟ Κατασταρίου 1-3 (36′ Τριμπόνιας / 14′ Μεζίνι, 59′ Μαρούδας, 67′ Κάρδαρης)
ΑΟ Εικοσιμίας – Αμβρυσσέας Διστόμου 0-5 (14′ πεν-41′-75′ Σένκα, 23′-86′ Δήμου)
Παναρκαδικός – Καλαμάτα 0-1 (82′ Μάρκοβιτς)
Μανδραϊκός – ΑΕ Πελλάνας 1-3 (27′ Κούστας / 56′ Παναγιωτίδης, 57′ Κοτσωβός, 83′ Ντιατά)
Ένωση Λέρνας – Ασπρόπυργος 1-2 (32′ Κορωνίδης / 27′ Καραλής, 74′ Δουκάκης)
Πάμισος – Παναργειακός 0-4 (38′ Μπουντόπουλος πεν, 46′ Παναγιώτου, 69′-75′ Συρεγγέλας)
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Υπάτου 0-3 (20′ Ντελέκος, 66′ Δέδες, 75′ Σπηλιώτης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 13 36 22 2
2 Παναργειακός 13 32 25 4
3 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 13 29 28 5
4 ΑΟ Κατασταρίου 13 22 17 10
5 Ερμιονίδα 13 20 11 8
6 Πέλλανα Καστορείου 13 19 15 10
7 ΑΟ Ύπατου 13 18 12 8
8 Μανδραϊκός 13 17 14 14
9 Αμβρυσσέας 13 16 16 12
10 Παναρκαδικός 13 15 19 20
11 Αστέρας Βλαχιώτη 13 14 16 24
12 Λέρνα 13 9 6 18
13 Πάμισσος Μεσσήνης 13 4 6 31
14 ΑΟ Εικοσιμίας 13 1 0 41

 

ΒΡΕΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΔΩ

Sportime Extras