×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής


Η 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Γ’ Εθνική περιελάμβανε εκπλήξεις, αλλά και αναβολές αναμετρήσεων λόγω των άσχημων καιρικών φαινομένων.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης νίκησε 2-0 τον Αλέξανδρου Κιλκίς και συνεχίζει να προπορεύεται, ενώ η Καβάλα επικράτησε με 1-0 του Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου έμεινε στο 2-2 στην Αγκαθιά απέναντι στη Νίκη, ενώ η Τρίγλια επικράτησε 2-1 του ΠΑΟ Κουφαλίων.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα νίκησε με ανατροπή στη Λευκάδα 2-1 τον Τηλυκράτη, ενώ ο Κρόνος Αργυράδων «κόλλησε» στο 0-0 με τον Θεσπρωτό.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου επιβλήθηκε 4-1 του Οικονόμου Τσαριτσάνης, ενώ η Νίκη Βόλου πέρασε νικηφόρα από την Αγριά με το 2-0 επί του Θησέα.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας επικράτησε 2-1 της Επισκοπής και εκμεταλλεύτηκε το 1-1 του Εθνικού με την Προοδευτική.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος πέρασε νικηφόρα από την Παλλήνη, καθώς επικράτησε 2-0 της τοπικής ομάδας.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω διέλυσε με 6-0 τον Απόλλωνα στην Ερέτρια, ενώ ο Ηλυσιακός έμεινε στο 2-2 με τους Αγίους Αναργύρους.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα επικράτησε άνετα 2-0 της Ένωσης Λέρνας, ενώ ο Παναργειακός στραβοπάτησε, μένοντας στο 1-1 με τον Αμβρυσσέα Διστόμου.

1ος όμιλος
Καβάλα – Απόλλων Παραλιμνίου 1-0 (45′ Γιατσίνοβιτς)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-2 (74′ Ζλάγγουλος πεν, 87′ Καρασιούνας / 33′ Τσιντσάρης, 65′ Αβράμης)
Ασπίδα Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-3 (15′-58′ πεν Χαριτίδης, 90+ Χαλπέτης)
Ορφέας Ξάνθης – Αετός Ορφανού 1-2 (11′ Καραγκιόζης Γ. / 1′ Μουδούρογλου, 63′ Παυλίδης Γ.)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Άρης Αβάτου 1-2 (77′ αυτογκόλ / 33′ Ζωσιμίδης, 61′ Σαρηγιαννίδης)
Νέστος Χρυσούπολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 2-0 (36′ Μκρτσιάν, 63′ Μελισσόπουλος Ν.)
ΑΕ Καλαμπακίου – Πανσερραϊκός ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 13 33 28 8
2 Καβάλα ΑΟ 13 32 27 3
3 Αετός Ορφανού 13 25 23 13
4 Άρης Αβάτου 13 22 15 9
5 Κεραυνός Πέρνης 13 22 14 7
6 Ορφέας Puma Ξάνθης 13 20 19 17
7 Πανσερραϊκός 12 19 21 13
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 13 17 13 9
9 Απόλλων Παραλιμνίου 13 17 10 11
10 Ασπίς Ξάνθης 13 10 9 30
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 13 9 10 24
12 Εθνικός Σιδηροκάστρου 13 9 6 25
13 ΠΑΟ Κοσμίου 13 8 10 25
14 ΑΕ Καλαμπακίου 12 8 5 16

2ος όμιλος
ΠΟ Τρίγλαας – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1 (Ντούνγκα, Σερβανίδης / 45+ Γολιδόπουλος)
Αγροτικός Αστέρας- Μελιτέας Μελίτης 2-1 (1′, 70′ / 53′ )
Μακεδονικός – Αλμωπός Αριδαίας 0-0
Νίκη Αγκαθιάς – Άρης Παλαιοχωρίου 2-2 (7′ Λιόλιος, 10′ Γκελοσάνι / 18′ Ιγνατίδης πεν, 58′ Σιμόνι)
ΑΣ Γιαννιτσά – Βέροια ΑΝΑΒΟΛΗ
Εδεσσαϊκός – Ολυμπιακός Κυμίνων ΑΝΑΒΟΛΗ
Ερμής Αμυνταίου – ΑΠΕ Λαγκαδά ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Άρης Παλαιοχωρίου 13 28 22 13
2 ΠΟ Τρίγλιας 13 25 14 6
3 Ελπίς Σκουτάρεως 12 24 22 10
4 Νίκη Αγκαθιάς 13 23 12 6
5 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 13 23 16 10
6 Μακεδονικός 13 21 12 11
7 Εδεσσαϊκός 12 19 23 7
8 Αλμωπός Αριδαίας 13 18 14 10
9 ΑΣ Γιαννιτσά 12 17 14 11
10 Λαγκαδάς 12 13 11 10
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 12 10 5 12
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 13 7 11 22
13 Ερμής Αμυνταίου 12 6 4 26
14 Μελιτεύς Μελίτης 13 5 12 38

3ος όμιλος
Τηλυκράτης – Μακεδονικός Φούφα 1-2 (46′ Γεωργούσης πεν / 65′ Μαυροματίδης, 76′ Χάιτας)
Κρόνος Αργυράδων – Θεσπρωτός 0-0
Θρίαμβος Σερβανιών – Αχέρων Καναλακίου 1-0 (22′ Βραχνός)
Σούλι Παραμυθιάς – Γρεβενά Αεράτα 4-0 (6′ Νούγιας, 53′ Ντόκος πεν, 82′ Μώκος, 90′ Λύγκας)
Ναυπακτιακός – Μακεδονικός Σιάτιστας 5-0 (22′ Κωστής, 43′-45′ Γιαννόπουλος, 54′ Σαμπανέι, 66′ Γραμματικόπουλος)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΟ Φλωριάδας δ.δ.

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Κρόνος Αργυράδων 13 24 13 6
2 Μακεδονικός Φούφα 12 24 20 13
3 Ναυπακτιακός Αστέρας 13 23 23 11
4 ΑΕ Λευκίμμης 12 22 23 9
5 Θεσπρωτός 12 20 18 9
6 Αχέρων Καναλακίου 12 20 18 9
7 Σούλι Παραμυθίας 12 22 20 12
8 Τηλυκράτης 2014 13 18 14 14
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 11 17 13 12
10 Θρίαμβος Σερβιανών 13 16 14 11
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 12 5 10 25
12 Γρεβενά Αεράτα 12 2 4 39
13 ΑΟ Φλωριάδας 9 -1 0 20

* Με απόφαση της Π.Ε., στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

4ος όμιλος
ΑΟ Στυλίδας – ΑΟ Σελλάνων 0-1 (51′ Τζέκος)
Φωκικός – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (69′ Χατζηστάμου πεν / 6′ Ίτσιος)
Θησέας Αγριάς – Νίκη Βόλου 0-2 (51′ Καρτσαμπάς, 74′ Βουκομάνοβιτς)
Ολυμπιακός Βόλου – Οικονόμος Τσαριτσάνης 4-1 (13′ Λώττας πεν, 25′ Ζγκούρι, 71′ Σερτζίνιο πεν, 85′ Καμπλιώνης / 32′ Μούλτσιας πεν)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΓΣ Αλμυρού ΑΝΑΒΟΛΗ
Πιερικός – Απόλλων Μακρυχωρίου ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΣ Μετέωρα – Αστέρας Ιτέας ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νίκη Βόλου 13 35 34 4
2 Ολυμπιακός Βόλου 13 35 39 7
3 Μετέωρα ΑΣ 12 21 19 10
4 Αστέρας Ιτέας 12 19 16 12
5 Αλμυρός 12 19 13 10
6 ΑΟ Σελλάνων 13 18 16 14
7 Απόλλων Μακρυχωρίου 12 17 12 14
8 Θησέας Αγριάς 13 17 12 18
9 Α.Ο. Στυλίς 13 14 13 27
10 Οικονόμος Τσαριτσάνης 13 13 13 22
11 Πιερικός 12 13 15 16
12 Φωκικός 13 11 8 19
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 13 10 12 22
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 12 1 7 34

5ος όμιλος
ΑΠΟ Κερατσίνι – Ατρόμητος Πειραιά 3-1 (45′, 49′, 57′ / 86′ )
Προοδευτική – Εθνικός 1-1 (56′ Λένκα / 42′ Μάναλης)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ιωνικός 1-2 (66′ Νικόλτσης / 17′ Πογοσιάν, 84′ Κουϊρουκίδης)
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟ Επισκοπής 2-1 (57′ Μαρτσάκης, 79′ Παπαδόπουλος πεν / 41′ Κατσικοκέρης)
Γιούχτας – ΑΕ Νεάπολης ΑΝΑΒΟΛΗ
Ατσαλένιος – Παλαιόχωρα (Δευτέρα 14/1)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 13 31 23 3
2 Εθνικός 13 28 22 9
3 ΑΟ Επισκοπής 13 21 24 13
4 Ιωνικός 13 22 12 9
5 Γιούχτας 12 20 12 7
6 Κερατσίνι 13 19 13 11
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 13 15 11 13
8 Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. 12 15 10 15
9 Ατσαλένιος 12 13 7 9
10 Προοδευτική 13 12 7 13
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 12 10 11 23
12 ΑΕ Νεάπολης 12 8 7 19
13 Ατρόμητος Πειραιά 13 7 9 24

6ος όμιλος
Παλληνιακός – Ιάλυσος 0-2 (71′-86′ Περογαμβράκης)
ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνεΐκων 2-1 (61′ Μπούνας, 81′ Γούρμος / 59΄Τσιριγώτης)
Φοίβος Κρεμαστής – Πανμοβριακός 0-2 (68′ Πύρρης, 88′ Αποστολόπουλος)
Πανηλειακός – Θύελλα Ραφήνας 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας – Νίκη Τραγανού 0-2 (23′ Κολοτούρος Δ., 34′ Σωτηρόπουλος)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 13 34 25 6
2 Διαγόρας Ρόδου 13 28 22 6
3 Παμβουπρασιακός 13 22 16 11
4 Παλληνιακός 13 21 21 15
5 Πανηλειακός 13 19 15 13
6 Θύελλα Ραφήνας Α.Π.Ο. 13 18 14 14
7 Διαγόρας Βραχνέικων 13 17 16 12
8 Νίκη Τραγάνου 13 16 13 20
9 Πανμοβριακός 13 14 11 16
10 Αχαρναϊκός 12 14 13 10
11 Παναιγιάλειος 13 13 14 20
12 Φοίβος Κρεμαστής 13 8 7 22
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 13 3 2 24

7ος όμιλος
Πανθηραϊκός – Άγιος Ιερόθεος 1-0 (49′ Κόντι)
Χαραυγιακός – Θύελλα Καμαρίου 2-0 (40′ Κάσσιανος, 90+ Κλειτσίκας)
Καλλιθέα – Αιολικός 0-0
Απόλλων Ερέτριας – Αιγάλεω 0-6 (13′-18′-31′ Βέρμπης, 24′-76′ Ραχήμ, 71′ Ζάχι)
Κόρινθος – ΑΟ Χαλκίς 1-0 (79′ Ράπτης)
Άγιοι Ανάργυροι – Ηλυσιακός 2-2 (53′ Νταουτάι, 57′ Κολλάς πεν / 51′ Πιπίνης, 83′ Μάλτσι πεν)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 13 34 29 10
2 Ηλυσιακός 13 26 19 9
3 Αιολικός 13 22 14 10
4 Πανθηραϊκός 13 21 17 12
5 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 13 20 11 8
6 Κόρινθος 13 15 8 14
7 Χαλκίδα 13 15 9 13
8 Άγιος Ιερόθεος 13 14 18 16
9 Θύελλα Καμαρίου 13 13 17 18
10 Χαραυγιακός 13 12 8 10
11 Καλλιθέα 13 11 6 7
12 Απόλλων Ερέτριας 13 5 6 33

 

8ος όμιλος
ΑΟ Κατασταρίου – Μανδραϊκός 1-0 (63′ Πέττας)
Καλαμάτα – Ένωση Λέρνας 2-0 (8′ Κάρλος, 24′ Λαθύρης)
ΑΕ Πελλάνας – Πάμισος 3-1 (65′ Πετζαρομάν, 82′ Κωτσοβός, 89′ Σικαλόπουλος / Αλεβίζος πεν)
Ασπρόπυργος – Αστέρας Βλαχιώτη 1-0 (24′ Δουκάκης)
Παναργειακός – Αμβρυσσέας Διστόμου 1-1 (68′ Συρεγγέλας / 26′ Δήμου)
ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Εικοσιμίας ΑΝΑΒΟΛΗ
Παναρκαδικός – ΑΕ Ερμιονίδας ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 14 39 24 2
2 Παναργειακός 14 33 26 5
3 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 14 32 29 5
4 ΑΟ Κατασταρίου 14 25 18 10
5 Πέλλανας Καστορείου 14 22 18 11
6 Ερμιονίδα 13 20 11 8
7 ΑΟ Ύπατου 13 18 12 8
8 Αμβρυσσέας 14 17 17 13
9 Μανδραϊκός 14 17 14 15
10 Παναρκαδικός 13 15 19 20
11 Αστέρας Βλαχιώτη 14 14 16 25
12 Λέρνα 14 9 6 20
13 Πάμισσος Μεσσήνης 13 4 7 34
14 ΑΟ Εικοσιμίας 13 1 0 41

 

ΤΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΔΩ

Sportime Extras