×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής


Η 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Γ’ Εθνική περιελάμβανε εκπλήξεις και πολλά γκολ σε όλους τους ομίλους.

Στον 1ο όμιλο Νέστος Χρυσούπολης και Καβάλα νίκησαν εκτός έδρας ΑΕ Καλαμπακίου με 2-1 και Κεραυνό Πέρνης με 2-0 αντίστοιχα.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου με ανατροπή στο φινάλε επικράτησε 3-2 του Ερμή Αμυνταίου και η Βέροια νίκησε 3-1 τον Μακεδονικό.

Στον 3ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου επιβλήθηκε 1-0 του Κρόνου Αργυράδων, ενώ ο Ναυπακτιακός Αστέρας πήρε τη νίκη με 2-1 απέναντι στο Σούλι Παραμυθιάς.

Στον 4ο όμιλο, νίκη-έκπληξη των Μετεώρων επί του Ολυμπιακού Βόλου με 2-0, μόνη πρώτη η Νίκη Βόλου μετά το 8-0 επί του ΑΟ Στυλίδας.

Στον 5ο όμιλο, ο Ατσαλένιος υποχρέωσε τον ΟΦ Ιεράπετρας στην πρώτη του ήττα με 3-2.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος επικράτησε 3-0 του Παναιγιαλείου, ενώ ο Διαγόρας νίκησε 1-0 τον Αχαρναϊκό, με το ροδίτικο ντέρμπι κορυφής να ακολουθεί την επόμενη αγωνιστική.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω επικράτησε 2-1 των Αγίων Αναργύρων, ενώ ο Αιολικός επιβλήθηκε με 4-0 του ΠΑΣ Κόρινθος και πλησίασε τον Ηλυσιακό που έμεινε στο 1-1 με τον Πανθηραϊκό.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα γνώρισε ήττα σοκ στη Λακωνία από τον Αστέρα Βλαχιώτη με 1-0, ενώ Παναργειακός και Ασπρόπυργος μείωσαν τη διαφορά.

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0 (29′ αυτογκόλ, 76′ Μουτεσίδης πεν)
Κεραυνός Πέρνης – Καβάλα 0-2 (33′ Βαλαβανόπουλος, 88′ Μαρκόπουλος)
Αετός Ορφανού – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0 (68′-74′ Μουδούρογλου, 81′ Ελέζι)
Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης 1-0 (88′ Ψεμματάς)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης 2-1 (29′ Αγαθαγγελίδης, 76′ Προβατίδης πεν / 89′ Ξαντινίδης)
Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-2 (45′-58′ Κονταξής, 70′-81′ Παπαβασιλείου, 72′ Γκούρτσας / 25′ Μαλτέζος, 36′ Δεδελούδης)
ΑΕ Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπολης 1-2 (59′ Θεοδοσιάδης / 32′ Μελισσόπουλος Α., 71′ Κουτσίδης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 14 36 30 9
2 Καβάλα ΑΟ 14 35 29 3
3 Αετός Ορφανού 14 28 26 13
4 Άρης Αβάτου 14 25 16 9
5 Πανσερραϊκός 14 22 26 16
6 Κεραυνός Πέρνης 14 22 14 9
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 14 20 15 10
8 Ορφέας Puma Ξάνθης 14 20 20 19
9 Απόλλων Παραλιμνίου 14 20 12 11
10 ΑΕ Καλαμπακίου 14 11 7 18
11 Ασπίς Ξάνθης 14 10 9 31
12 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 14 9 12 29
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 14 9 6 27
14 ΠΑΟ Κοσμίου 14 8 10 28

 

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0 (33′ Χατζής)
Αλμωπός Αριδαίας – ΠΟ Τριγλίας 2-0 (50′ Προύντσης, 59′ Ξόμπλιος)
Άρης Παλαιοχωρίου – Ερμής Αμυνταίου 3-2 (78′ Σιμόνι, 89′, 90+ / 26′-33′ Ηλιάδης)
Βέροια – Μακεδονικός 3-1 (12′ Μαραγκός, 14′-39′ πεν Κανούλας / 66′ Καρλόπουλος πεν)
Ολυμπιακός Κυμίνων – Νίκη Αγκαθιάς 0-1 (12′ Προβατίδης)
Αγροτικός Αστέρας – Εδεσσαϊκός 0-0
Μελιτέας Μελίτης – ΑΣ Γιαννιτσά (30/1)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Άρης Παλαιοχωρίου 14 31 25 15
2 Ελπίς Σκουτάρεως 13 27 25 11
3 Νίκη Αγκαθιάς 14 26 13 6
4 ΠΟ Τρίγλιας 14 25 14 8
5 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 14 24 16 10
6 Εδεσσαϊκός 14 23 26 7
7 Αλμωπός Αριδαίας 14 21 16 10
8 Μακεδονικός 14 21 13 14
9 ΑΣ Γιαννιτσά 12 17 14 11
10 Λαγκαδάς 13 13 11 11
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 14 10 5 16
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 14 10 12 22
13 Ερμής Αμυνταίου 13 6 6 29
14 Μελιτεύς Μελίτης 13 5 12 38

3ος όμιλος
Θεσπρωτός – Τηλυκράτης 0-1 (67′ Τόσκα)
Αχέρων Καναλακίου – Κρόνος Αργυράδων 1-0 (17′ Ζδράβος πεν)
Ναυπακτιακός – Σούλι Παραμυθιάς 2-1 (6′ Γραμματικόπουλος, 69′ Ευαγγέλου / 14′ Ντόκας)
Γρεβενά Αεράτα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας (30/1)
Μακεδονικός Σιάτιστας – Θρίαμβος Σερβανιών (30/1)
Μακεδονικός Φούφα – ΑΕ Λευκίμμης (30/1)

Η βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ναυπακτιακός Αστέρας 14 26 25 12
2 Μακεδονικός Φούφα 12 24 20 13
3 Κρόνος Αργυράδων 14 24 13 7
4 Αχέρων Καναλακίου 13 23 19 9
5 ΑΕ Λευκίμμης 12 22 23 9
6 Τηλυκράτης 2014 14 21 15 14
7 Θεσπρωτός 13 20 18 10
8 Σούλι Παραμυθίας 12 19 17 14
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 11 17 13 12
10 Θρίαμβος Σερβιανών 13 16 14 11
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 12 5 10 25
12 Γρεβενά Αεράτα 11 2 4 35
13 ΑΟ Φλωριάδας 9 -1 0 20

* Με απόφαση της Π.Ε., στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (54′ Τσιρογιάννης / 86′ )
Νίκη Βόλου – ΑΟ Στυλίδας 8-0 (5′-36′ Ιορδανίδης, 19′ Φάμπιο, 33′-48′-53′ Κέρι, 67′ Βουκομάνοβιτς πεν, 90′ Παπαδήμας)
ΓΣ Αλμυρού – Φωκικός 0-0
Απόλλων Μακρυχωρίου – Θησέας Αγριάς 1-2 (47′ Τσιμπούκας / 35΄Δημητριάδης, 84′ Γιαουπλάρι)
Αστέρας Ιτέας – Πιερικός 2-1 (71′ Σεΐχι, 73′ Αλεξίου / 58′ Ναρίνογλου)
ΑΣ Μετέωρα – Ολυμπιακός Βόλου 2-0 (37′-75′ Σκόνδρας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αναγέννηση Καρδίτσας δ.δ.

Η βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νίκη Βόλου 14 38 42 4
2 Ολυμπιακός Βόλου 14 35 39 9
3 Μετέωρα ΑΣ 13 24 21 10
4 Αλμυρός 13 20 13 10
5 Θησέας Αγριάς 14 20 14 19
6 Αστέρας Ιτέας 13 22 18 13
7 ΑΟ Σελλάνων 14 19 17 15
8 Απόλλων Μακρυχωρίου 14 17 14 18
9 Πιερικός 14 16 18 19
10 Α.Ο. Στυλίς 14 14 13 35
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 13 13 13 22
12 Φωκικός 14 12 8 19
13 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 14 11 13 23
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 12 1 7 34

 

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά – Αμπελακιακός 1-1 (66′ / 90+ )
ΑΕ Νεάπολης – ΑΠΟ Κερατσίνι 2-3 (57′, 68′ / 7′, 88′, 89′ )
Ιωνικός – Γιούχτας 0-0
ΑΟ Επισκοπής – Προοδευτική 0-2 (74′ Ντάλλας πεν. 96′ Κύβελος)
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2 (61′ Παλιάτσιος / 36′ Τσίτας, 45+ Μποτωνάκης)
Ατσαλένιος – ΟΦ Ιεράπετρας 3-2 (14′ Καϊμακαμούδης, 53′, 61′ Καρβελάς / 47′ Χύσι, 89′ )

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 14 31 25 6
2 Εθνικός 13 28 22 9
3 Γιούχτας 14 24 17 8
4 Ιωνικός 14 23 12 9
5 Κερατσίνι 14 22 16 13
6 ΑΟ Επισκοπής 14 21 24 15
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 14 18 13 14
8 Ατσαλένιος 14 17 10 11
9 Αμπελακιακός 13 16 11 16
10 Προοδευτική 14 15 9 13
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 14 11 12 25
12 Ατρόμητος Πειραιά 14 8 10 25
13 ΑΕ Νεάπολης 14 8 10 27

 

6ος όμιλος
Διαγόρας Ρόδου – Αχαρναϊκός 1-0 (48′ Ντουαλά)
Πανηλειακός – Φοίβος Κρεμαστής 2-0 (62′ Μπαρμπαρούσης, 75′ Σταθάτος)
Ιάλυσος – Παναιγιάλειος 3-0 (26′ Παναγιωτόπουλος, 53′ Περογαμβράκης, 82′ Παπαδόπουλος)
Νίκη Τραγανού – Παλληνιακός 2-2 (41′-74′ πεν Βατσής / 53′ Μπαμίχας, 90+ )
Πανομβριακός – ΠΑΟ Βάρδας 1-1 (58′ / 75′ )
Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Αμαλιάδας 3-0 (24′ Σουλτανίδης, 74′ Χαρακτίδης πεν, 90+ )

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 14 37 28 6
2 Διαγόρας Ρόδου 14 31 23 6
3 Παμβουπρασιακός 14 23 17 12
4 Πανηλειακός 14 22 17 13
5 Παλληνιακός 14 22 23 17
6 Θύελλα Ραφήνας 14 21 17 14
7 Διαγόρας Βραχνέικων 13 17 16 12
8 Νίκη Τραγάνου 14 17 15 222
9 Πανμοβριακός 14 15 12 17
10 Αχαρναϊκός 13 14 13 11
11 Παναιγιάλειος 14 13 14 23
12 Φοίβος Κρεμαστής 14 8 7 24
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 14 3 2 27

7ος όμιλος (14η αγωνιστική)
Θύελλα Καμαρίου – Απόλλων Ερέτριας 3-0 (45′ Ερρίκος πεν, 62′ Μάκο, 74′ Αργυρίου)
Καλλιθέα – Χαραυγιακός 1-1 (16′ / 67′ )
Αιολικός – ΠΑΣ Κόρινθος 4-0 (11′-13′-41′-78′ Ποτουρίδης)
Αιγάλεω – Άγιοι Ανάργυροι 2-1 (22′ Φαρινόλα, 64′ αυτογκόλ / 90+ Κολλάς)
ΑΟ Χαλκίς – Άγιος Ιερόθεος 0-2 (3′ Τσατσαρής, 29′ Μανδαμαδιώτης)
Ηλυσιακός – Πανθηραϊκός 1-1 (45+ Μάλτσι πεν / 34′ Μάνιας)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 14 37 31 11
2 Ηλυσιακός 14 27 20 10
3 Αιολικός 14 25 18 10
4 Πανθηραϊκός 14 22 18 13
5 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 14 20 12 10
6 Άγιος Ιερόθεος 14 17 20 16
7 Θύελλα Καμαρίου 14 16 20 20
8 Χαλκίδα 14 15 9 15
9 Κόρινθος 14 15 8 18
10 Χαραυγιακός 14 13 9 11
11 Καλλιθέα 14 12 7 8
12 Απόλλων Ερέτριας 14 5 6 36

8ος όμιλος
Πάμισος – ΑΟ Κατασταρίου αναβλήθηκε
ΑΟ Εικοσιμίας – Ασπρόπυργος 0-4 (Πετρόπουλος 2, Καραλής, Πρίκας)
ΑΕ Ερμιονίδας – Μανδραϊκός 1-0 (11′ Κουκλάς)
Ένωση Λέρνας – Παναρκαδικός 3-0 (23′ Μούγιος, 25′ Τριανταφύλλου πεν, 74′ Αϊβαλιώτης)
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα 1-0 (58′ Μούφλης)
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΕ Πελλάνας 0-1 (2′ Σικαλόπουλος)
ΑΟ Υπάτου – Παναργειακός 0-1 (90+ )

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 15 39 24 3
2 Παναργειακός 15 36 27 5
3 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 15 35 33 5
4 ΑΟ Κατασταρίου 14 25 18 10
5 Πέλλανας Καστορείου 15 25 19 11
6 Ερμιονίδα 15 24 15 9
7 ΑΟ Ύπατου 14 18 12 9
8 Αστέρας Βλαχιώτη 15 17 17 25
9 Αμβρυσσέας 15 17 17 14
10 Μανδραϊκός 15 17 14 18
11 Παναρκαδικός 15 16 20 24
12 Λέρνα 15 12 9 20
13 Πάμισσος Μεσσήνης 14 4 7 34
14 ΑΟ Εικοσιμίας 14 1 0 45

ΒΡΕΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΕΔΩ

Sportime Extras