×

Τελευταία Νέα

Στίβος ΝΕΟ

Sportime BET

Media

Αμερικανικές Εκλογές

Live Games•LIVE

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες

Γ’ εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής


Η 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος στη Γ’ Εθνική περιελάμβανε εκπλήξεις και πολλά γκολ σε όλους τους ομίλους.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης νίκησε στις καθυστερήσεις τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ενώ η Καβάλα επικράτησε 2-0 του Άρη Αβάτου.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου επιβλήθηκε 4-2 εκτός έδρας του Λαγκαδά, ενώ η Βέροια νίκησε 3-1 τον ΠΟ Τρίγλιας στη Χαλκιδική.

Στον 3ο όμιλο, ο Ναυπακτιακός Αστέρας επικράτησε 1-0 του Μ. Αλέξανδρου Καλλιθέας στην Καστοριά, ενώ ο Μακεδονικός Φούφα έχασε 1-0 στην Ηγουμενίτσα από τον Θεσπρωτό.

Στον 4ο όμιλο, η Νίκη Βόλου επικράτησε 2-0 του ΑΟ Σελλάνων, ενώ ο Ολυμπιακός Βόλου με δύο γκολ του Βαγγέλη Μάντζιου νίκησε 2-1 τον Πιερικό στην Κατερίνη.

Στον 5ο όμιλο ο ΟΦ Ιεράπετρας έμεινε στο 0-0 στα Χανιά με την ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, ενώ ο Εθνικός επιβλήθηκε 1-0 του Αμπελακιακού στη Σαλαμίνα με γκολ του Μπλάνκο στις καθυστερήσεις.

Στον 6ο όμιλο, το ροδίτικο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Ιάλυσο και Διαγόρα Ρόδου έληξε 0-0, ενώ στο ηλειακό ντέρμπι ΠΑΟ Βάρδας και Πανηλειακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με το χορταστικό 4-4.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα διέσυρε με 9-0 τον ουραγό ΑΟ Εικοσιμίας, ενώ στο ντέρμπι, ο Ασπρόπυργος επικράτησε 2-1 του Παναργειακού με ανατροπή.

1ος όμιλος
Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1 (11′ / 90+ )
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αετός Ορφανού 1-3 (49′ Παρούκας / 24′-56′ Μουδούρογλου, 27′ Παυλίδης)
Καβάλα – Άρης Αβάτου 2-0 (16′ Βαλαβανόπουλος, 50′ Τσούτσης)
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-2 (16′ Πλασταράς / 65′ Προβατίδης, 80′ αυτογκόλ)
Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 0-2 (18′-86′ Ομπόσου)
Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Καλαμπακίου 0-0
Εθνικός Αλεξ/πολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (90′ Μκρτσιάν)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 16 42 33 10
2 ΑΟ Καβάλα 16 41 39 3
3 Αετός Ορφανού 16 31 30 16
4 Πανσερραϊκός 16 26 28 16
5 Άρης Αβάτου 16 25 16 12
6 Κεραυνός Πέρνης 16 24 16 11
7 Απόλλων Παραλιμνίου 16 24 18 13
8 Ορφέας Ξάνθης 16 24 22 20
9 Αλέξανδρος Κιλκίς 16 24 17 11
10 ΑΕ Καλαμπακίου 16 15 8 18
11 Ασπίς Ξάνθης 16 10 9 41
12 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 16 10 13 31
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 16 9 8 32
14 ΠΑΟ Κοσμίου 16 8 12 35

 

2ος όμιλος
Αλμωπός Αριδαίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 3-1 (1′ Ελευθεριάδης Λ., 17′ Κάρτζιος, 27′ Κυριακίδης / 51′ Τσακίρης)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Άρης Παλαιοχωρίου 2-4 (79′, 84′ / 5′ Κωτάκης, 18′, 21′, 48′ )
ΠΟ Τρίγλιας – Βέροια 1-3 (45′ Ντούνγκα / 25′-52′ Κανούλας, 48′ Μπλέτσας)
Ερμής Αμυνταίου – Ολυμπιακός Κυμίνων 1-2 (Ηλιάδης / Ρακαβίνας 2)
Μακεδονικός – Μελιτέας Μελίτης 5-1 (12′ Γαρύφαλλος, 38′ Καμπεράι, 62′ Καρλόπουλος πεν, 75′ Καπαγιαννίδης, 89′ Τράικος / 56′ Ρωμαίος)
Νίκη Αγκαθιάς – Αγροτικός Αστέρας 1-0 (54′ Ζαρογιάννης πεν)
ΑΣ Γιαννιτσά – Εδεσσαϊκός 1-4 (53′ Μουρίκι / 1′ Μεταξάς, 2′-11′-39′ Παπαδημητρίου)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Άρης Παλαιοχωρίου 16 35 29 17
2 Βέροια 15 33 31 12
3 Νίκη Αγκαθιάς 16 32 17 6
4 ΠΟ Τρίγλιας 16 28 17 12
5 Εδεσσαϊκός 16 27 30 8
6 Μακεδονικός 16 24 19 17
7 Αγροτικός Αστέρας 16 24 16 14
8 Αλμωπός Αριδαίας 16 25 19 11
9 ΑΣ Γιαννιτσά 14 18 15 15
10 ΠΑΟ Κουφαλίων 16 13 14 25
11 Ολυμπιακός Κυμίνων 15 13 7 17
12 Λαγκαδάς 15 13 13 18
13 Ερμής Αμυνταίου 15 6 7 32
14 Μελιτεύς Μελίτης 14 5 13 43

3ος όμιλος
Θεσπρωτός – Μακεδονικός Φούφα 1-0 (37′ Γώγος)
Τηλυκράτης – Αχέρων Καναλακίου 2-0 (6′-48′ Βασίλας)
Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-0 (36′ Χαρτσιάς, 38′ Ντερτιλής)
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Ναυπακτιακός 0-1 (31′ Νικολακόπουλος)
Θρίαμβος Σερβανιών – Σούλι Παραμυθιάς 0-0
ΑΕ Λευκίμμης – ΑΟ Φλωριάδας δ.δ.

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ναυπακτιακός Αστέρας 15 29 26 12
2 Κρόνος Αργυράδων 15 27 15 7
3 Μακεδονικός Φούφα 13 24 20 14
4 Τηλυκράτης 15 24 17 14
5 Αχέρων Καναλακίου 14 23 19 11
6 Θεσπρωτός 14 23 19 10
7 Σούλι Παραμυθίας 14 23 20 14
8 ΑΕ Λευκίμμης 12 22 23 9
9 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 12 17 13 13
10 Θρίαμβος Σερβιανών 14 17 14 11
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 14 8 14 27
12 Γρεβενά Αεράτα 12 2 4 39
13 ΑΟ Φλωριάδας 10 -4 0 23

* Με απόφαση της Π.Ε., στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 6 βαθμών

4ος όμιλος
Νίκη Βόλου – ΑΟ Σελλάνων 2-0 (64′ Ματζίρης, 89′ Κέρι)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΓΣ Αλμυρού 2-1 (57′ Αποστολίδης, 61′ Κατσαμάγκας / 6′ Αναστασίου)
ΑΟ Στυλίδας – Απόλλων Μακρυχωρίου 2-0 (24′ Χαλαστάνης πεν, 89′ Μπουσάι)
Φωκικός – Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1 (60′ Τσακάλι πεν)
Θησέας Αγριάς – Αστέρας Ιτέας 1-2 (52′ Οικονόμου / 74′ Αντωνόπουλος, 88′ Κακκάβας πεν)
Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου 1-2 (45′ Κωτσιαρίδης / 39′ πεν-68′ Μάντζιος)
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΑΣ Μετέωρα δ.δ.

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νίκη Βόλου 16 44 47 4
2 Ολυμπιακός Βόλου 16 41 42 10
3 Αστέρας Ιτέας 15 28 22 15
4 ΑΣ Μετέωρα 14 25 22 11
5 Θησέας Αγριάς 16 23 16 21
6 ΑΟ Σελλάνων 16 22 19 17
7 Αλμυρός 15 20 14 13
8 Απόλλων Μακρυχωρίου 16 18 15 21
9 Α.Ο. Στυλίς 16 17 15 36
10 Πιερικός 16 16 19 24
11 Οικονόμος Τσαριτσάνης 15 16 15 24
12 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 15 14 15 24
13 Φωκικός 16 12 8 22
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 12 1 7 34

5ος όμιλος
ΑΕ Νεάπολης – Ατρόμητος Πειραιά 0-0
Αμπελακιακός – Εθνικός 0-1 (90+ Μπλάνκο)
ΑΠΟ Κερατσίνι – Ιωνικός 0-2 (51′ Καλλέργης, 62′ Κουϊρουκίδης)
Γιούχτας – ΑΟ Παλαιόχωρας 4-2 (6′ Βαρούχας, 24′ Τριανταφύλλου, 27′ Ηλιόπουλος, 62′ Ραπτάκης / 16′ Νικόλτσης, 30′ Παλιάτσιος)
Προοδευτική – Ατσαλένιος 1-0 (7′ Ντάλλας)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΟΦ Ιεράπετρας 0-0

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 15 32 25 6
2 Εθνικός 14 31 23 9
3 Γιούχτας 15 27 21 10
4 Ιωνικός 15 26 14 9
5 Κερατσίνι 15 22 16 15
6 ΑΟ Επισκοπής 14 21 24 15
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 15 19 13 14
8 Προοδευτική 15 18 10 13
9 Ατσαλένιος 15 17 10 12
10 Αμπελακιακός 14 16 11 17
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 15 11 14 29
12 Ατρόμητος Πειραιά 15 9 10 25
13 ΑΕ Νεάπολης 15 9 10 27

 

6ος όμιλος
Αστέρας Αμαλιάδας – Φοίβος Κρεμαστής 0-2 (28′ Γκινής, 43′ Λαμίν)
Ιάλυσος – Διαγόρας Ρόδου 0-0
Αχαρναϊκός – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-0
Παναιγιάλειος – Νίκη Τραγανού 0-0
Παλληνιακός – Θύελλα Ραφήνας 1-1 (90+ / 19′ Χαρακτίδης)
ΠΑΟ Βάρδας – Πανηλειακός 4-4 (7′ Ντόμας, 36′ Νικολόπουλος Θ., 48′ Μικελάτος, 59′ Γούρμος / 8′-68′-90′ Μπαρμπαρούσης, 33′ Σταθάτος)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 15 38 28 6
2 Διαγόρας Ρόδου 15 32 23 6
3 Παμβουπρασιακός 15 24 21 16
4 Πανηλειακός 15 23 21 17
5 Παλληνιακός 15 23 24 18
6 Θύελλα Ραφήνας 15 22 18 15
7 Νίκη Τραγανού 15 18 15 22
8 Διαγόρας Βραχνεΐκων 14 18 16 12
9 Πανμοβριακός 14 15 12 17
10 Αχαρναϊκός 14 15 13 11
11 Παναιγιάλειος 15 14 14 23
12 Φοίβος Κρεμαστής 15 11 9 24
13 Αστέρας Αμαλιάδας 15 3 2 29

8ος όμιλος
Καλαμάτα – ΑΟ Εικοσιμίας 9-0 (12′-43′ Μίνγκας, 26′-33′-51′-53′-62′ πεν-68′ Γιόνδης, 49′ Χίλγκεν)
ΑΟ Κατασταρίου – Αμβρυσσέας Διστόμου 3-0 (22′ Μπριλάκης, 65′ Πέττας, 90′ Κάρδαρης πεν)
Ένωση Λέρνας – ΑΕ Ερμιονίδας 0-2 (13′ Νικολόπουλος, 17′ Νικολούδης)
Μανδραϊκός – Πάμισος 2-0 (67′, 82′ )
Παναρκαδικός – Αστέρας Βλαχιώτη 5-0 (11′-59′ Γεωργόπουλος, 28′-37′ Καρβάλιο, 52′ Λυμπερόπουλος Ν.)
ΑΕ Πελλάνας – ΑΟ Υπάτου 0-0
Ασπρόπυργος – Παναργειακός 2-1 (54′ Παντελίδης, 63′ Ντιατά / 13′ Μαρουκάκης)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 16 42 33 3
2 Ασπρόπυργος 16 38 35 6
3 Παναργειακός 16 36 28 7
4 ΑΟ Κατασταρίου 16 28 22 12
5 Ερμιονίδα 16 27 17 9
6 Πέλλανα Καστορείου 16 26 19 11
7 ΑΟ Ύπατου 16 22 14 9
8 Μανδραϊκός 16 20 16 18
9 Παναρκαδικός 16 19 25 24
10 Αστέρας Βλαχιώτη 16 17 17 30
11 Αμβρυσσέας 16 17 17 17
12 Λέρνα 16 12 9 22
13 Πάμισσος Μεσσήνης 16 7 9 37
14 ΑΟ Εικοσιμίας 15 1 0 56

 

ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ

Sportime Extras