×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες



Λειψή η 20η αγωνιστική της Γ’ εθνικής, καθώς υπήρχαν πολλές αναβολές αγώνων λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα με 1-0 από τον Άρη Αβάτου στην Ξάνθη, με την Καβάλα να μειώνει στον πόντο από την κορυφή, μετά από την ευρεία νίκη με 7-0 επί του ΠΑΟ Κοσμίου.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια έμεινε στο 1-1 με τον Εδεσσαϊκό, ενώ ο Αλμωπός Αριδαίας έβαλε τέλος στο αήττητο της Νίκης Αγκαθιάς, την οποία νίκησε με 2-0.

Στον 3ο όμιλο, το ντέρμπι της Κέρκυρας, Λευκίμμη και Κρόνος Αργυράδων δεν βρήκε νικητή.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε στην Καρδίτσα 1-0 τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου.

Στον 5ο όμιλο, ο Ιωνικός επιβλήθηκε 2-0 του ΟΦ Ιεράπετρας και ανέβηκε στην κορυφή.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος επικράτησε άνετα 4-0 του ΠΑΟ Βάρδας, ενώ η Θύελλα Ραφήνας νίκησε 1-0 τον Διαγόρα Ρόδου.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα κόλλησε στη δυτική Αττική, μένοντας στο 1-1 με τον Μανδραϊκό, γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Ασπρόπυργος, ο οποίος επιβλήθηκε 5-0 του Πάμισου στη Μεσσήνη.

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-1
Πανσερραϊκός – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0
Αλέξανδρος Κιλκίς – ΑΕ Καλαμπακίου 1-0 (14′ )
Άρης Αβάτου – Νέστος Χρυσούπολης 1-0 (10′ Κρασώνης)
Κεραυνός Πέρνης – Ορφέας Ξάνθης 0-1 (27′ Ξαντινίδης)
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Ασπίδα Ξάνθης 1-3 (55′ Ευσταθιάδης / 28′ Χριστοφορίδης πεν, 71′ Κυριαζίδης, 86′ Σαββόγλου)
Καβάλα – ΠΑΟΚ Κοσμίου 7-0 (3′ Κέρθι, 22′-35′ Μαρκόπουλος, 40′ Τσούτσης, 45′ Ζέρης, 82′ Βαλαβανόπουλος, 88′ Λίτσκας)

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 20 49 38 11
2 Καβάλα ΑΟ 20 48 48 5
3 Αετός Ορφανού 20 35 36 22
4 Απόλλων Παραλιμνίου 20 34 23 14
5 Πανσερραϊκός 20 33 31 18
6 Ορφέας Puma Ξάνθης 20 31 26 22
7 Άρης Αβάτου 20 31 20 15
8 Αλέξανδρος Κιλκίς 20 29 18 13
9 Κεραυνός Πέρνης 20 27 17 15
10 ΑΕ Καλαμπακίου 20 22 12 19
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 20 15 18 39
12 ΠΑΟ Κοσμίου 19 13 17 45
13 Ασπίς Ξάνθης 20 13 12 50
14 Εθνικός Σιδηροκάστρου 20 10 9 37

2ος όμιλος
Μελιτέας Μελίτης – ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1 (4′ Λεζάκης, 71′ Ρωμαίος / 9′ Κωνσταντινίδης)
Ολυμπιακός Κυμίνων – Αγροτικός Αστέρας 1-1 (11′ Βαταμίδης / 70′ Καραμανλής)
Βέροια – Εδεσσαϊκός 1-1 (27′ Κανούλας πεν / 1′ Μεταξάς)
Αλμωπός Αριδαίας – Νίκη Αγκαθιάς 2-0 (49′ Ιωάννου, 63′ Στάμπιλε)
ΠΟ Τριγλίας – Ερμής Αμυνταίου 2-0 (12′ Μενιγκάλι, 42′ Κεχαγιάς)
ΑΠΕ Λαγκαδά – Μακεδονικός ΑΝΑΒΟΛΗ
Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΣ Γιαννιτσά ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ελπίς Σκουτάρεως 20 44 40 13
2 Άρης Παλαιοχωρίου 19 40 35 20
3 Νίκη Αγκαθιάς 20 39 23 10
4 ΠΟ Τρίγλιας 20 37 23 17
5 Εδεσσαϊκός 20 34 34 11
6 Αλμωπός Αριδαίας 20 31 24 13
7 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 20 30 23 19
8 ΑΣ Γιαννιτσά 19 27 22 17
9 Μακεδονικός 19 25 23 23
10 Ολυμπιακός Κυμίνων 20 18 9 21
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 20 16 19 34
12 Λαγκαδάς 19 13 13 31
13 Ερμής Αμυνταίου 20 12 18 38
14 Μελιτεύς Μελίτης 20 11 19 57

3ος όμιλος
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μακεδονικός Φούφα 0-3 (12′ Μαυροματίδης, 26′ Χάιτας, 74′ Μπίντσης)
Γρεβενά Αεράτα – Ναυπακτιακός 0-6 (2′ Σαμπανέι, 4′-11′-72′ Πήλιος, 42′ Γραμματικόπουλος, 74′ Γιαννόπουλος)
Αχέρων Καναλακίου – Σούλι Παραμυθιάς 1-1 (46′ Πάνος / 76′ Ντόκος)
Θεσπρωτός – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1 (39′ Πόζογλου πεν, 90+ Γώγος / 84′ Σαλβαρίνας)
ΑΕ Λευκίμμης – Κρόνος Αργυράδων 0-0
ΑΟ Φλωριάδας – Θρίαμβος Σερβιανών 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Μακεδονικός Φούφα 19 40 37 15
2 Ναυπακτιακός Αστέρας 18 35 35 14
3 Κρόνος Αργυράδων 18 34 19 8
4 ΑΕ Λευκίμμης 18 33 34 12
5 Αχέρων Καναλακίου 19 32 26 15
6 Θεσπρωτός 19 32 24 11
7 Σούλι Παραμυθίας 19 31 26 16
8 Τηλυκράτης 2014 18 27 19 17
9 Θρίαμβος Σερβιανών 19 25 22 15
10 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 19 23 24 28
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 19 13 17 33
12 Γρεβενά Αεράτα 18 5 7 65
13 ΑΟ Φλωριάδας 18 -7 3 44

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

4ος όμιλος
Στυλίδα – Φωκικός 2-1
Αστέρας Ιτέας – ΑΟ Σελλάνων 2-2 (34′ Γκούρα, 90′ Αλεξίου / 16′ Συράκος, 97′ Παπαδόπουλος )
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΣ Μετέωρα 1-1 (85′ Γκαμπέτας / 73′ Μαρούδας)
Απόλλων Μακρυχωρίου – Ολυμπιακός Βόλου 0-1 (55′ Μάντζιος πεν)
Αχχιλέας Νεοκαισάρειας – Θησέας Αγριάς 2-1 (23′ Ναλμπαντίδης, 81′ Ίτσιος / 35′ Τσιουρής)
Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.
ΓΣ Αλμυρού – Πιερικός ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ολυμπιακός Βόλου 20 53 49 10
2 Νίκη Βόλου 20 53 53 6
3 Μετέωρα ΑΣ 20 34 31 18
4 Αστέρας Ιτέας 20 35 28 20
5 Θησέας Αγριάς 20 29 23 26
6 Οικονόμος Τσαριτσάνης 20 27 23 27
7 Αλμυρός 19 26 20 15
8 ΑΟ Σελλάνων 20 26 23 22
9 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 20 23 24 29
10 Πιερικός 19 23 25 26
11 Απόλλων Μακρυχωρίου 20 21 16 26
12 Α.Ο. Στυλίς 20 23 21 41
13 Φωκικός 20 13 12 31
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 20 -8 7 58

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

5ος όμιλος
ΑΟ Επισκοπής – Ατσαλένιος 1-0 (81′ Γεωργούλης)
Ιωνικός – ΟΦ Ιεράπετρας 2-0 (50′ Κατσικογιάννης πεν, 57′ Πογκοσιάν)
Αμπελακιακός – Γιούχτας 1-1 (6′ Σταφσουλάι / 90′ Κουσίδης)
ΑΟ Παλαιόχωρας – Ατρόμητος Πειραιά ΑΝΑΒΟΛΗ
Εθνικός – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΕ Νεάπολης – Προοδευτική ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιωνικός 19 36 26 9
2 Ιεράπετρα 19 35 30 12
3 Γιούχτας 18 34 25 11
4 Εθνικός 17 34 24 13
5 ΑΟ Επισκοπής 18 31 30 17
6 Κερατσίνι 18 27 21 19
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 17 23 16 16
8 Ατσαλένιος 18 21 13 13
9 Προοδευτική 18 20 13 18
10 Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. 18 19 14 21
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 18 16 18 31
12 Ατρόμητος Πειραιά 18 9 11 34
13 ΑΕ Νεάπολης 18 9 12 39

6ος όμιλος
Νίκη Τραγανού – Φοίβος Κρεμαστής 2-0 (63′ Δερμιτζάκης, 78′ Παπαχριστόπουλος)
Ιάλυσος – ΠΑΟ Βάρδας 4-0 (38′ Περογαμβράκης, 48′ Παναγιωτόπουλος, 80′-82′ Βελλίνης)
Θύελλα Ραφήνας – Διαγόρας Ρόδου 1-0 (60′ Σαντίκου)
Πανμοβριακός – Πανηλειακός 0-2 (53′ Μπαρμπαρούσης, 88′ )
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αστέρας Αμαλιάδας 3-1 (21′-34′ Τσιριγώτης, 73′ Ζησιμόπουλος / 41′ Ζαφειρόπουλος)
Αχαρναϊκός – Παλληνιακός 1-2 (37′ / 34′, 82′ )

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 19 50 38 6
2 Διαγόρας Ρόδου 19 41 30 8
3 Παμβουπρασιακός 19 33 28 21
4 Θύελλα Ραφήνας Α.Π.Ο. 19 29 23 17
5 Παλληνιακός 18 29 27 20
6 Πανηλειακός 18 27 23 18
7 Διαγόρας Βραχνέικων 18 27 23 15
8 Νίκη Τραγάνου 19 22 18 26
9 Αχαρναϊκός 18 20 19 14
10 Πανμοβριακός 18 16 13 26
11 Παναιγιάλειος 18 15 15 29
12 Φοίβος Κρεμαστής 18 12 9 29
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 18 3 3 40

8ος όμιλος
Αστέρας Βλαχιώτη – Παναργειακός 1-0 (51′ )
Πάμισος – Ασπρόπυργος 0-5 (19′ Μέντες, 37′ Πετρόπουλος, 66′-83′ Νατσιόπουλος, 90+ Κωσταράς)
Ένωση Λέρνας – ΑΕ Πελλάνας 0-1 (32′ Σικαλόπουλος)
Μανδραϊκός – Καλαμάτα 1-1 (18′ / 66′ Γιόνδης)
Παναρκαδικός – ΑΟ Κατασταρίου ΑΝΑΒΟΛΗ
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΕ Ερμιονίδας ΑΝΑΒΟΛΗ
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου ΑΝΑΒΟΛΗ

Η Βαθμολογία

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 20 50 38 5
2 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 20 48 47 8
3 Παναργειακός 20 39 30 11
4 Ερμιονίδα 19 33 23 12
5 ΑΟ Κατασταρίου 19 30 24 16
6 Πέλλανας Καστορείου 20 32 22 15
7 ΑΟ Ύπατου 19 29 19 9
8 Αστέρας Βλαχιώτη 20 27 21 30
9 Παναρκαδικός 19 25 28 26
10 Αμβρυσσέας 19 23 23 20
11 Μανδραϊκός 20 22 18 26
12 Λέρνα 20 15 14 25
13 Πάμισσος Μεσσήνης 20 7 9 51
14 ΑΟ Εικοσιμίας 19 2 0 62