×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες



Γκολ και εκπλήξεις για την 21η αγωνιστική της Γ’ εθνικής, στην τελική ευθεία η μάχη για άνοδο και υποβιβασμό.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης επιβλήθηκε 3-0 του Πανσερραϊκού, ενώ η Καβάλα διέλυσε με 5-0 τον Εθνικό Σιδηροκάστρου.

Στον 2ο όμιλο, Νίκη Αγκαθιάς και Βέροια έμειναν στο 0-0, ενώ ισόπαλο έληξε και το Μακεδονικός-Άρης Παλαιοχωρίου 1-1.

Στον 3ο όμιλο, χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι κορυφής, καθώς Μακεδονικός Φούφα και Ναυπακτιακός Αστέρας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, ενώ η Λευκίμμη επιβλήθηκε 3-0 του Τηλυκράτη στη Λευκάδα.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε τον Αστέρα Ιτέας με 1-0, όπως και η Νίκη Βόλου επικράτησε στην Άμφισσα του Φωκικού.

Στον 5ο όμιλο, Προοδευτική και Ιωνικός έμειναν στο 0-0, ενώ ο Γιούχτας και Εθνικός έμειναν στο 1-1.

Στον 6ο όμιλο, ο Διαγόρας επικράτησε 1-0 του Πανηλειακού, ενώ ο Παναιγιάλειος πήρε τη νίκη επί του Αχαρναϊκού με 1-0.

Στον 7ο όμιλο, η Καλλιθέα επικράτησε 1-0 του πρωτοπόρου Αιγάλεω, ενώ Κόρινθος και Ηλυσιακός έμειναν στο 1-1.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα νίκησε 1-0 τον Πάμισο, ενώ ο Ασπρόπυργος επιβλήθηκε 2-0 του Αμβρυσσέα Διστόμου.

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΕ Καλαμπακίου 3-1 (61′ Μουτεσίδης, 69′ Μερεσιώτης, 86′ Ντιαλό / 50′ Σαββίδης)
Νέστος Χρυσούπολης – Πανσερραϊκός 3-0 (23′ Μκρτσιάν πεν, 40′ Γκουτσίδης, 85′ Μπέλιτς)
Εθνικός Αλεξ/πολης – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-2 (51′ Βασιλειάδης, 80′ Αγαθαγγελίδης)
Ορφέας Ξάνθης – Άρης Αβάτου 0-0
Ασπίδα Ξάνθης – Αετός Ορφανού 0-0
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Κεραυνός Πέρνης 0-2 (6′ Μπουλγκούρας, 29′ Παναγιώτου)
Καβάλα – Εθνικός Σιδηροκάστρου 5-0 (1′ Γιατσίβοβιτς, 24′ Βαλαβανόπουλος, 20′-44′ Μαρκόπουλος, 53′ Τσούτσης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νέστος Χρυσούπολης 21 52 41 11
2 Καβάλα ΑΟ 21 51 53 5
3 Αετός Ορφανού 21 36 36 22
4 Απόλλων Παραλιμνίου 21 37 26 15
5 Πανσερραϊκός 21 33 31 21
6 Αλέξανδρος Κιλκίς 21 32 20 13
7 Άρης Αβάτου 21 32 20 15
8 Ορφέας Puma Ξάνθης 21 32 26 22
9 ΑΕ Καλαμπακίου 21 22 13 22
10 Κεραυνός Πέρνης 21 24 16 18
11 Ασπίς Ξάνθης 21 17 15 47
12 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21 15 18 41
13 ΠΑΟ Κοσμίου 21 13 17 47
14 Εθνικός Σιδηροκάστρου 21 10 9 42

* Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον Κεραυνό Πέρνης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων – Αγροτικός Αστέρας 0-0
Εδεσσαϊκός – Μελιτέας Μελίτης 3-0 (26′ Παπαδημητρίου, 38′ Λαφαζανίδης, 45+ Μεταξάς πεν)
ΑΣ Γιαννιτσά – Ολυμπιακός Κυμίνων 2-0 (39′ Θεοδωρίδης, 90+ Χουσεΐνογλου)
Νίκη Αγκαθιάς – Βέροια 0-0
Μακεδονικός – Άρης Παλαιοχωρίου 1-1 (3′ Τσουκάνης / 55′ Κεφαλάς)
Ερμής Αμυνταίου – Αλμωπός Αριδαίας 1-4 (17′ Τσολάκης / 41′ Τζημογιάννης, 52′ Ασλαμπάλογλου, 59′ Στογιαννίδης, 73′ Σαμαρόπουλος)
ΠΟ Τρίγλιας – ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0 (αυτογκόλ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ελπίς Σκουτάρεως 21 45 40 13
2 Άρης Παλαιοχωρίου 20 41 36 21
3 Νίκη Αγκαθιάς 21 40 23 10
4 ΠΟ Τρίγλιας 21 40 25 17
5 Εδεσσαϊκός 21 37 37 11
6 Αλμωπός Αριδαίας 21 34 28 14
7 Αγροτικός Αστέρας Ευόσμου 21 31 23 19
8 ΑΣ Γιαννιτσά 20 30 24 17
9 Μακεδονικός 20 26 24 24
10 Ολυμπιακός Κυμίνων 21 18 9 23
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 21 17 18 35
12 Λαγκαδάς 20 13 13 32
13 Ερμής Αμυνταίου 21 12 19 43
14 Μελιτεύς Μελίτης 21 11 20 60

3ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα – Ναυπακτιακός 1-1 (51′ Ματούλας / 47′ Γραμματικόπουλος)
Σούλι Παραμυθιάς – Μακεδονικός Σιάτιστας 1-0 (50′ Ντόκος)
Θρίαμβος Σερβιανών – Γρεβενά Αεράτα 5-0 (21′ Πολυχρόνης, 49′ Τάκος, 52′ Τσιαφίτσας, 62′ αυτογκόλ, 83′ Ριστάνης)
Μ.Αλεξ.Καλλιθέας – Αχέρων Καναλακίου 0-1 (49′ Πάνος)
Τηλυκράτης – ΑΕ Λευκίμμης 0-3 (11′-67 Τσεβανέδης, 27′ Λίμα)
Κρόνος Αργυράδων – ΑΟ Φλωριάδας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Μακεδονικός Φούφα 20 41 38 16
2 Κρόνος Αργυράδων 19 37 22 8
3 Ναυπακτιακός Αστέρας 19 36 36 15
4 ΑΕ Λευκίμμης 19 36 37 12
5 Αχέρων Καναλακίου 20 35 27 15
6 Σούλι Παραμυθίας 20 34 27 16
7 Θεσπρωτός 19 32 24 11
8 Τηλυκράτης 2014 19 27 19 20
9 Θρίαμβος Σερβιανών 19 28 27 15
10 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 20 23 24 29
11 Μακεδονικός Σιάτιστας ΦΣ 20 13 17 34
12 Γρεβενά Αεράτα 18 5 7 70
13 ΑΟ Φλωριάδας 19 -7 3 47

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων – ΑΣ Μετέωρα 1-0 (32′ Χάδιαρης)
Ολυμπιακός Βόλου – Αστέρας Ιτέας 1-0 (90+ Λώττας πεν)
Πιερικός – Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0
Θησέας Αγριάς – ΓΣ Αλμυρού 1-1 (1′ Γιαουπλάρι / 57′ )
Φωκικός – Νίκη Βόλου 0-1 (77′ Καρτσαμπάς)
ΑΟ Στυλίδας – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1 (28′ αυτογκόλ / 68′ )
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Μακρυχωρίου 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Νίκη Βόλου 21 56 54 6
2 Ολυμπιακός Βόλου 21 56 50 10
3 Αστέρας Ιτέας 21 35 28 21
4 Μετέωρα ΑΣ 21 34 31 19
5 Θησέας Αγριάς 21 30 24 27
6 ΑΟ Σελλάνων 21 29 24 22
7 Οικονόμος Τσαριτσάνης 21 28 22 27
8 Αλμυρός 20 27 21 16
9 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 21 24 25 30
10 Α.Ο. Στυλίς 21 24 21 42
11 Πιερικός 20 24 25 26
12 Απόλλων Μακρυχωρίου 21 24 19 26
13 Φωκικός 21 13 12 31
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 21 -8 7 61

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά – Ατσαλένιος 1-3 (78′ / 76′, 83′, 90′ )
ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΟ Παλαιόχωρας 5-1 (3′ αυτογκόλ, 6′ Κορέτα, 9′ Τζελέπης, 40′ Χίσι, 81′ Μηνάς / 83′ Λάμσε)
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Επισκοπής 1-1 (77′ Βαρδάκης / 37′ Κατσικοκέρης)
Προοδευτική – Ιωνικός 0-0
Γιούχτας – Εθνικός 1-1 (62′ Βαρούχας / 64′ Βλάχος)
ΑΠΟ Κερατσίνι – Αμπελακιακός 1-0 (90′ Χαλκιάς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 20 38 35 13
2 Ιωνικός 20 37 26 9
3 Εθνικός 18 35 25 14
4 Γιούχτας 19 35 26 12
5 ΑΟ Επισκοπής 19 32 31 18
6 Κερατσίνι 19 30 24 19
7 Ατσαλένιος 19 24 16 14
8 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 18 24 17 17
9 Προοδευτική 19 21 13 18
10 Αμπελακιακός Σ.Φ.Α.Σ. 19 19 14 22
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 19 16 19 36
12 Ατρόμητος Πειραιά 19 9 12 37
13 ΑΕ Νεάπολης 18 9 12 39

6ος όμιλος
Διαγόρας Ρόδου – Πανηλειακός 1-0 (57′ Χατζησάββας)
Φοίβος Κρεμαστής – Θύελλα Ραφήνας 0-0
Αστέρας Αμαλιάδας – Πανμοβριακός 0-5 (10′-21′-22′ Παναγάκης, 50′ Πρίφτης, 73′ Αγγελής)
ΠΑΟ Βάρδας – Νίκη Τραγανού 1-0 (21′ Γούρμος)
Παλληνιακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-0
Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός 1-0 (86′ Φουρτάδο πεν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 19 50 38 6
2 Διαγόρας Ρόδου 20 44 31 8
3 Παμβουπρασιακός 20 36 29 21
4 Θύελλα Ραφήνας Α.Π.Ο. 20 30 23 17
5 Παλληνιακός 19 30 27 20
6 Διαγόρας Βραχνέικων 19 28 23 15
7 Πανηλειακός 19 27 23 19
8 Νίκη Τραγάνου 20 22 18 27
9 Αχαρναϊκός 18 20 19 15
10 Πανμοβριακός 19 19 18 26
11 Παναιγιάλειος 19 18 16 29
12 Φοίβος Κρεμαστής 20 13 9 29
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 18 3 3 45

7ος όμιλος (18η αγωνιστική)
Θύελλα Καμαρίου – Αιολικός 1-2 (71′ Ζανελάρι / 1′ Ποτουρίδης, 83′ Λαλάς)
Άγιος Ιερόθεος – Χαραυγιακός 3-2 (6′, 13′, 77′ / 50′, 90+ )
Άγιοι Ανάργυροι – Πανθηραϊκός 1-1 (45+ Βιδάλης / 50′ Γαϊδαρτζής)
ΠΑΣ Κόρινθος – Ηλυσιακός 1-1 (14′ / 89′ Ρόπας)
Απόλλων Ερέτριας – ΑΟ Χαλκίς 0-1 (52′ Παναγιωτόπουλος πεν)
Καλλιθέα – Αιγάλεω 1-0 (80′ Μακρυγιάννης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 18 44 33 12
2 Ηλυσιακός 18 34 25 14
3 Αιολικός 18 31 23 15
4 Πανθηραϊκός 18 27 20 15
5 Άγιος Ιερόθεος 18 26 28 21
6 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 18 25 19 15
7 Θύελλα Καμαρίου 18 21 24 24
8 Χαραυγιακός 18 20 14 15
9 Καλλιθέα 18 19 14 13
10 Χαλκίδα 18 19 11 18
11 Κόρινθος 18 17 12 26
12 Απόλλων Ερέτριας 18 6 9 44

8ος όμιλος
Παναργειακός – ΑΟ Εικοσιμίας 7-0 (7′-11′-42′ Μπουρλάκης, 24′ Καδάς, 27′ Μπουντόπουλος, 74′-81′ Συρεγγέλας)
ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΟ Υπάτου 0-4 (3′ Καρλός, 30′-76′ Ντελέκος, 86′ Καράι)
Ασπρόπυργος – Αμβρυσσέας Διστόμου 2-0 (25′ Καραλής, 28′ Σταύρου)
Καλαμάτα – Πάμισος 1-0 (56′ Πινδώνης)
ΑΟ Κατασταρίου – Ένωση Λέρνας 1-0 (59′ Μεζίνι)
Παναρκαδικός – Μανδραϊκός 2-0 (66′ Τσιώλης, 75′ Τρέσα)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 21 53 39 5
2 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 21 51 49 8
3 Παναργειακός 21 42 37 11
4 Ερμιονίδα 20 33 23 16
5 ΑΟ Κατασταρίου 20 33 25 16
6 ΑΟ Ύπατου 20 32 23 9
7 Πέλλανας Καστορείου 21 32 23 17
8 Αστέρας Βλαχιώτη 21 30 23 31
9 Παναρκαδικός 20 28 30 26
10 Αμβρυσσέας 20 23 23 22
11 Μανδραϊκός 20 22 18 28
12 Λέρνα 20 15 14 26
13 Πάμισσος Μεσσήνης 21 7 9 52
14 ΑΟ Εικοσιμίας 20 2 0 69