×

Sportime BET

ΠαραFootball

Editorial

Στοίχημα

Βαθμολογίες



Γκολ και εκπλήξεις για την 22η αγωνιστική της Γ’ εθνικής, στην τελική ευθεία η μάχη για άνοδο και υποβιβασμό.

Στον 1ο όμιλο, η Καβάλα νίκησε 2-1 τον Αετό Ορφανού και πέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς ο Νέστος Χρυσούπολης ισοφαρίστηκε 2-2 στο φινάλε από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, με γκολ του τερματοφύλακα Γουναρίδη!

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια επικράτησε 3-0 του Αλμωπού Αριδαίας και πήρε διαφορά ασφαλείας από τον Άρη Παλαιοχωρίου που ηττήθηκε εντός έδρας 1-2 από την Τρίγλια.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα γνώρισε την ήττα με 2-1 από το Σούλι Παραμυθιάς και τον πλησίασαν Κρόνος Αργυράδων και Ναυπακτιακός Αστέρας.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου πήρε τη νίκη με 3-1 επί του ΑΟ Σελλάνων, ενώ η Νίκη επικράτησε 4-2 του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας.

Στον 5ο όμιλο, ο Εθνικός επικράτησε 3-0 του Κερατσινίου, ενώ ο ΟΦ Ιεράπετρας νίκησε 3-1 τον Ατρόμητο Πειραιά.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος έμεινε στο 0-0 με τον Αχαρναϊκό στο Μενίδι, ενώ ο Διαγόρας Ρόδου επικράτησε 2-1 του Φοίβου Κρεμαστής.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω πήρε τη νίκη 3-2 επί της Κορίνθου σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι και εξασφάλισε τον τίτλο και την άνοδο.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα στο φινάλε κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Αμβρυσσέα στο Δίστομο με 1-0, ενώ ο Ασπρόπυργος νίκησε 1-0 τον ΑΟ Υπάτου στη Βοιωτία.

1ος όμιλος
Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2 (6′ Μελισσόπουλος Ν. πεν, 88′ Μπέλιτς / 22′ Μουτεσίδης, 90+ Γουναρίδης)
ΑΕ Καλαμπακίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-2 (90+ Κλογκέρι / 27′ Γκαβανόζης, 90+ )
Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης 1-0 (47′ Γκούρτσας)
Αλέξανδρος Κιλκίς – Ασπίδα Ξάνθης 3-0 (26′-33′ Προβατίδης, 36′ Αγαθαγγελίδης)
Άρης Αβάτου – ΠΑΟΚ Κοσμίου 4-2 (9′-45+ Γκέκας, 45′ Κρασώνης, 68′ Σιχλοιμίρης / 50′ Καρασιούνης, 90+ Ρουμπιές)
Αετός Ορφανού – Καβάλα 1-2 (69′ Μουδούρογλου / 62′ Παπαδόπουλος, 71′ Γιατσίνοβιτς)
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Κεραυνός Πέρνης 0-3 (16′ Τζιβανόπουλος, 30′ Χαριτίδης, 67′ Χατζηκυριάκος)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καβάλα 22 54 55 6
2 Νέστος Χρυσούπολης 22 53 43 13
3 Απόλλων Παραλιμνίου 22 38 28 17
4 Πανσερραϊκός 22 36 32 21
5 Αετός Ορφανού 22 36 37 24
6 Άρης Αβάτου 22 35 24 17
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 22 35 23 13
8 Ορφέας Ξάνθης 22 32 26 23
9 Κεραυνός Πέρνης 22 27 19 18
10 ΑΕ Καλαμπακίου 22 22 14 24
11 Εθνικός Αλεξανδρούπολης 22 18 20 42
12 Ασπίς Ξάνθης 22 17 15 50
13 ΠΑΟ Κοσμίου 22 13 19 51
14 Εθνικός Σιδηροκάστρου 22 10 9 45

* Με απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον Κεραυνό Πέρνης έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 3 βαθμών.

2ος όμιλος
Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων 1-1 (12′ Μεταξάς / 23′ Ζαγναφέρης)
Αγροτικός Αστέρας – ΑΣ Γιαννιτσά 1-0 (49′ Αθανασιάδης)
Μελιτέας Μελίτης – Νίκη Αγκαθιάς 1-1
Ολυμπιακός Κυμίνων – Μακεδονικός 1-3 (67′ / 18′ Καρλόπουλος, 68′, 72′ )
Βέροια – Ερμής Αμυνταίου 3-0 (27′-32 πεν Κανούλας, 55′ Βεργώνης)
Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΟ Τρίγλιας 1-2 (2′ Σιμόνι / 58′, 73′ )
ΑΠΕ Λαγκαδά – Αλμωπός Αριδαίας 0-3 (11′ Μεντής, 58′ Σαϊνατούδης, 89′ Λούτσης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Βέροια 22 48 43 13
2 Άρης Παλαιοχωρίου 22 44 39 24
3 ΠΟ Τρίγλιας 22 43 28 18
4 Νίκη Αγκαθιάς 22 41 24 11
5 Εδεσσαϊκός 22 38 38 12
6 Αλμωπός Αριδαίας 22 37 31 14
7 Αγροτικός Αστέρας 22 34 24 19
8 Μακεδονικός 22 32 29 25
9 ΑΣ Γιαννιτσά 22 30 25 20
10 Ολυμπιακός Κυμίνων 22 18 10 26
11 ΠΑΟ Κουφαλίων 22 18 19 36
12 Λαγκαδάς 22 13 13 38
13 Ερμής Αμυνταίου 22 12 19 46
14 Μελιτεύς Μελίτης 22 12 21 61

3ος όμιλος
Σούλι Παραμυθιάς – Μακεδονικός Φούφα 2-1 (37′ Γκόγκος, 75′ / 45′ Τζουβάρας)
Ναυπακτιακός – Θρίαμβος Σερβιανών 1-0 (83′ )
Μακεδονικός Σιάτιστας – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 0-2 (49′ Αντωνιάδης, 65′ Χασάι)
Γρεβενά Αεράτα – Κρόνος Αργυράδων 0-3 (14′ Κάνεφ, 38′ Μουζακίτης, 76′ Αποστολίδης)
ΑΕ Λευκίμμης – Θεσπρωτός 1-3 (39′ Γαστεράτος / 16′-31′ Πόζογλου, 24′ Γώγος)
ΑΟ Φλωριάδας – Τηλυκράτης 0-3 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Μακεδονικός Φούφα 21 41 39 18
2 Κρόνος Αργυράδων 20 40 25 8
3 Ναυπακτιακός Αστέρας 20 39 37 15
4 Σούλι Παραμυθιάς 21 37 29 17
5 ΑΕ Λευκίμμης 20 36 38 15
6 Αχέρων Καναλακίου 20 35 27 15
7 Θεσπρωτός 20 35 27 12
8 Τηλυκράτης 2014 20 30 22 20
9 Θρίαμβος Σερβιανών 20 28 27 16
10 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 21 26 26 29
11 Μακεδονικός Σιάτιστας 21 13 17 36
12 Γρεβενά Αεράτα 20 5 7 73
13 ΑΟ Φλωριάδας 20 -7 3 50

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στον ΑΟ Φλωριάδας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Σελλάνων 3-1 (23′ Σερτζίνιο, 45+ Μάντζιος πεν, 48′ Μπουτζίκος / 11′ Κοντός)
ΑΣ Μετέωρα – Πιερικός 2-2 (29′ Ουζούνογλου, 49′ Λίτσιος / 54′ Ντινόπουλος, 76′ Σεχολάρι πεν)
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Θησέας Αγριάς 1-1 (52′ Καραλούλης / 56′ Τσούρης)
Απόλλων Μακρυχωρίου – Φωκικός 3-4 (29′ Τσιάτας, 69′ Τζιλός, 75′ Κρανιώτης / 12′-29′-57′ Μεγάλος, 43′ Χατζηστάμου)
ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Στυλίδας 6-0 (21′ Ναουμίδης, 54′ Κοντοβάς πεν.)
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – Νίκη Βόλου 2-4 (60′ Ίτσιος, 82′ Κατσαμάγκας πεν / 31′-62′ Μαντζίρης, 52′ Βουκομάνοβιτς, 90+ Κέρι)
Αστέρας Ιτέας – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ολυμπιακός Βόλου 22 59 53 11
2 Νίκη Βόλου 22 59 58 8
3 Αστέρας Ιτέας 22 38 31 21
4 Μετέωρα 22 35 33 21
5 Αλμυρός 22 31 27 16
6 Θησέας Αγριάς 22 31 25 28
7 ΑΟ Σελλάνων 22 29 25 25
8 Οικονόμος Τσαριτσάνης 22 29 24 28
9 Πιερικός 22 26 27 28
10 Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 22 24 27 34
11 Α.Ο. Στυλίς 22 24 21 48
12 Απόλλων Μακρυχωρίου 22 24 22 30
13 Φωκικός 22 16 16 34
14 Αναγέννηση Καρδίτσας 22 -8 7 64

* Με αποφάσεις της Πειθαρχικής Επιτροπής, στην Αναγέννηση Καρδίτσας έχει επιβληθεί ποινή αφαίρεσης 9 βαθμών από το τρέχον πρωτάθλημα και 6 βαθμών από τη νέα σεζόν.

5ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας – Ατρόμητος Πειραιά 3-1 (5′ Βιγιαφάνε, 30′ Κορέτα, 68′ Μαρτσάκης / 46′ Παπαδάκης)
Ατσαλένιος – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-1 (89′ Καϊμακαμούδης / 90+ Σινκ)
ΑΟ Παλαιόχωρας – Προοδευτική 1-1 (47′ / 9′ Ντάλλας)
ΑΟ Επισκοπής – Γιούχτας 1-1 (10′ Βιέντ / 63′ αυτογκόλ)
Εθνικός – ΑΠΟ Κερατσίνι 3-0 (12′ Μπλάνκο, 45′ Μάναλης, 91′ Πολίτης)
Αμπελακιακός – ΑΕ Νεάπολης 2-0 (41′, 77′ )
Ρεπό: Ιωνικός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιεράπετρα 21 41 38 14
2 Εθνικός 20 39 28 14
3 Ιωνικός 20 37 26 9
4 Γιούχτας 20 36 27 13
5 ΑΟ Επισκοπής 20 33 32 19
6 Κερατσίνι 20 30 22 22
7 ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 20 26 18 18
8 Ατσαλένιος 20 25 17 15
9 Προοδευτική 21 25 15 19
10 Αμπελακιακός 20 22 16 22
11 ΑΟ Παλαιοχώρας 21 20 23 39
12 ΑΕ Νεάπολης 20 9 12 42
13 Ατρόμητος Πειραιά 21 9 15 43

6ος όμιλος
Φοίβος Κρεμαστής – Διαγόρας Ρόδου 1-2 (4′ Λαμίν / 31′ Χατζησάββας, 56′ Μπουρλάκης)
Πανηλειακός – Αστέρας Αμαλιάδας 5-1 (3′-20 πεν-54′ Μπαρμπαρούσης, 52′ Χατζηστάμου, 87′ Πλαστουργός / 90′ Σάκκος)
Θύελλα Ραφήνας – ΠΑΟ Βάρδας 2-1 (19′-25′ Μαργέτης / 85′ Γούρνος πεν)
Πανμοβριακός – Παλληνιακός 0-1 (40′ Μπιτίλης)
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Παναιγιάλειος 3-1 (6′-52′ Γεωργαντόπουλος, 35′ Λίπι / 51′ Κούντικ)
Αχαρναϊκός – Ιάλυσος 0-0
Ρεπό: Νίκη Τραγανού

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Ιάλυσος 20 51 38 6
2 Διαγόρας Ρόδου 21 47 33 9
3 ΠΑΟ Βάρδας 21 36 30 23
4 Θύελλα Ραφήνας 21 33 25 18
5 Παλληνιακός 20 33 28 20
6 Διαγόρας Βραχνεΐκων 20 31 26 16
7 Πανηλειακός 20 30 28 20
8 Νίκη Τραγανού 20 22 18 27
9 Αχαρναϊκός 20 21 19 15
10 Πανμοβριακός 20 19 18 27
11 Παναιγιάλειος 20 18 17 32
12 Φοίβος Κρεμαστής 21 13 10 31
13 Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 20 3 4 50

7ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Χαραυγιακός – Πανθηραϊκός 1-2 (53′ / 60′, 62′)
Ηλυσιακός – Άγιος Ιερόθεος 0-0
ΑΟ Χαλκίς – Άγιοι Ανάργυροι 0-1 (93′ Γκεμίσης)
Αιγάλεω – ΠΑΣ Κόρινθος 3-2 (10′ Γουνδουλάκης πεν, 84′ Μπατής, 89′ Μπελέρης / 6′ Ράπτης, 55′ Κατσούκης)
Αιολικός – Απόλλων Ερέτριας 4-0 (38′-40′ Ποτουρίδης, 57′ Τσουβαλτσίδης, 82′ Καπταγιάννης)
Θύελλα Καμαρίου – Καλλιθέα 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Αιγάλεω 19 47 36 14
2 Ηλυσιακός 19 35 25 14
3 Αιολικός 19 34 27 15
4 Πανθηραϊκός 19 30 22 16
5 ΑΟ Αγ. Αναργύρων 19 28 20 15
6 Άγιος Ιερόθεος 19 27 28 21
7 Θύελλα Καμαρίου 19 22 24 24
8 Καλλιθέα 19 20 14 13
9 Χαραυγιακός 19 20 15 17
10 Χαλκίδα 19 19 11 19
11 Κόρινθος 19 17 14 29
12 Απόλλων Ερέτριας 19 6 9 48

8ος όμιλος
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Κατασταρίου 1-1 (90′ Χρήστου πεν / 26′ Καρβούνης)
Παναργειακός – ΑΕ Ερμιονίδας 1-0 (45′ Μπριλάκης)
ΑΟ Υπάτου – Ασπρόπυργος 0-1 (15′ )
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΕ Πελλάνας 0-2 (11′, 54′ Ασπιώτης)
Αμβρυσσέας Διστόμου – Καλαμάτα 0-1 (94′ Πινδώνης)
Πάμισος – Παναρκαδικός 0-0
Μανδραϊκός – Ένωση Λέρνας 0-1 (67′ Μανιάτης πεν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ ΥΠΕΡ ΓΚΟΛ ΚΑΤΑ
1 Καλαμάτα 22 56 40 5
2 Πανασπροπυργιακός Δόξα Ασπροπύργου 22 54 50 8
3 Παναργειακός 22 45 38 11
4 Ερμιονίδα 22 36 26 17
5 ΑΟ Ύπατου 22 35 25 11
6 Πέλλανας Καστορείου 22 35 25 17
7 ΑΟ Κατασταρίου 22 34 27 20
8 Παναρκαδικός 22 32 33 27
9 Αστέρας Βλαχιώτη 22 31 24 32
10 Αμβρυσσέας 22 23 24 25
11 Μανδραϊκός 22 22 18 29
12 Λέρνα 22 18 15 26
13 Πάμισσος Μεσσήνης 22 8 9 52
14 ΑΟ Εικοσιμίας 22 2 0 74