FOOTBALL LEAGUE

Καβάλα – Αιγάλεω 0-0: Η… μπίλια έκατσε στο «Χ»

Δεν είχε νικητή το ματς που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής

Καβάλα – Αιγάλεω 0-0: Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ Καβάλας και Αιγάλεω στο «Ανθή Καραγιάννη», σε ένα ματς, που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Στην αναμέτρηση, που είχε αρκετές καλές στιγμές και ευκαιρίες εκατέρωθεν για κάποιο γκολ τελικά η… μπίλια έκατσε στο μηδέν.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Τότεναμ: Φρικιαστικός τραυματισμός του Γιορίς (vid)

Η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη επισκέφθηκε πρώτη τα αντίπαλα καρέ όταν στο 5΄ ο Βασίλης Παπαδόπουλος βγήκε τετ α τετ αλλά ο Σικαλιάς τον νίκησε. Στο 12΄ οι φιλοξενούμενη απείλησαν με σουτ του Πετρόπουλου, που μπλόκαρε εύκολα ο Δήμιζας.

Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, μέχρι το 28ο όταν ο Βασίλης Παπαδόπουλος είχε νέα ευκαιρία να σκοράρει όμως το σουτ του πέρασε άουτ. Τρία λεπτά αργότερα η Καβάλα απείλησε ξανά με τον Σικαλιά να διώχνει την προσπάθεια του Γαβριηλίδη.

Στο 54΄ η Καβάλα βγήκε εκ νέου μπροστά με το γυριστό σουτ του Χαντί, όμως να καταλήγει μόλις άουτ από την εστία του Σικαλιά.

Στο 58ο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Καζαντζίδη με απευθείας κόκκινη κάρτα που ανέτρεψε τον Τσίτσαρη που ήταν σε προφανή θέση για γκολ.

Στη συνέχεια, το Αιγάλεω προσπάθησε να πιέσει όμως οι Φαρινόλα 82′ , 94′ και Πετρόπουλος 92′ δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα και έτσι το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Καβάλα – Αιγάλεω 0-0: Η… μπίλια έκατσε στο «Χ»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.