SUPER LEAGUE 2

Με ανατροπή ο Αιγινιακός, 3-2 τον ΑΟΧ Κισσαμικό

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα της Πιερίας που επικράτησε των Χανιωτών σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι

Απίθανο ματς στα Χανιά, όπου ο Αιγινιακός πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Αιγινίου επικράτησε με 3-2 του ΑΟΧ Κισσαμικού και μάλιστα με ανατροπή στο σκορ, με αποτέλεσμα να ξεγύγει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Εκεί όπου βρέθηκε πλέον, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη, η οποία συνεχίζει να βρίσκεται σε καθοδική πορεία.

Ο Αρναρέλλης στο 17′ με πέναλτι, έπειτα από ανατροπή του Ζιούλη, άνοιξε το σκορ. Αλλά στο 26′ από την άσπρη βούλα ο Μαρκόφσκι έφερε το ματς στα ίσα.

Δύο λεπτά μετά ο Καραγιάννης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους, ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Παπαδόπουλος με γυριστή κεφαλιά έφερε το ματς και πάλι στα ίσα.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός έπεσε, αλλά ο Αιγινιακός βρήκε τον τρόπο να πετύχει το γκολ της νίκης στο 75′ με τον Πέριτς.

ΑΟΧ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Γκίνη, Σισέ, Ζιούλης, Καραγεώργης, Τεγούσης (83′ Νικολούδης), Σελινιωτάκης, Αρναρέλλης (60′ Μαλόνγκα), Καραγιάννης, Αποστολόπουλος (73′ Βρεττός), Ρίσκι.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Σ. Τοπαλίδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Λάσκαρης, Προσκυνητόπουλος, Πολύζος, Πιαστόπουλος, Παπαδόπουλος (89′ Ζήσης), Δούμτσιος (63′ Πέριτς), Μαρκόφσκι (76′ Έππας).

Ασταμάτητος ο Βόλος, 3-1 τον Πλατανιά

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Με ανατροπή ο Αιγινιακός, 3-2 τον ΑΟΧ Κισσαμικό», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.