SUPER LEAGUE 2

Με ανατροπή Βόλος και Απόλλων Λάρισας, ισοπαλία στο Καυτανζόγλειο

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο γύρισε το ματς με τη Δόξα Δράμας, από 0-2 σε 3-2 οι Λαρισαίοι, στο 1-1 ο Ηρακλής με την Κέρκυρα

Ο Βόλος είναι ασταμάτητος, νίκησε και τη Δόξα Δράμας και μοιάζει απίθανο να χάσει την πρώτη θέση της Football League που οδηγεί στην άνοδο.

Η ομάδα του Χουάν Φεράντο βρέθηκε να χάνει από το γκολ του Δούμτσιου, αλλά έφερε τούμπα το ματς με γκολ των Ηλιόπουλου και Πίσπα και ανέβηκε στο +11 από τον Απόλλωνα Λάρισας και στο +14 από την Κέρκυρα.

Η ομάδα της Φιλιππούπολης πέτυχε νίκη με ανατροπή κόντρα στον Αιγινιακό. Από τον οποίο βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη πέτυχε τρία γκολ σαν σε… περίπατο και κατέκτησε το τρίποντο.

Όσον αφορά την Κέρκυρα, στο ντεμπούτο του Νίκου Αναστόπουλου στον πάγκο πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο Καυτανζόγλειο απέναντι στον Ηρακλή που χάνει την επαφή του με τη δεύτερη θέση.

Η Παναχαϊκή επιβλήθηκε εκτός έδρας 3-2 της Σπάρτης και παραμένει στο κυνήγι της δεύτερη θέσης, όπως και ο Πλατανιάς που νίκησε δύσκολα τον Καραϊσκάκη Άρτας με 2-0.

Ο Απόλλων Πόντου δραπέτευσε με διπλό από τα Τρίκαλα, ενώ Αήττητος Σπάτων και Ηρόδοτος έμειναν στο 1-1.

Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Σάββατο 16/2
Εργοτέλης – ΑΟΧ Κισσαμικός 1-0 (46′ Τσέλιος)

Κυριακή 17/2
Σπάρτη – Παναχαϊκή 2-3 (10′ Γκαλβάο, 88′ Ζαχαριουδάκης – 2′ Σωτηράκος, 57′, πεν. 66′ Ελευθεριάδης)
Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός 3-2 (47′ πεν., 61′ Χατζής, 51′ Κοντοές – 32′ Σοφιάνης, 44′ Βλαχομήτρος)
Τρίκαλα – Απόλλων Πόντου 0-1 (79′ Αμαραντίδης)
Ηρακλής – Κέρκυρα 1-1 (21′ πεν. Περόνε – 46′ Ν. Κρητικός)
Βόλος – Δόξα Δράμας 2-1 (35′ Ηλιόπουλος, 72′ Πίσπας – 24′ Δούμτσιος)
Αήττητος Σπάτων – Ηρόδοτος 1-1 (53′ Ρούνεϊ – 69′ Σιαλμάς)
Πλατανιάς – Καραϊσκάκης Άρτας 2-0 (63′ Λουκίνας, 75′ Καραγκούνης)